DZIŚ JEST:   17   LUTY   2019 r.

VI Niedziela zwykła
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Gender - hucpa w Kanadzie. Zmieniono hymn ponieważ jego treść jasno określała płeć

Gender - hucpa w Kanadzie. Zmieniono hymn ponieważ jego treść jasno określała płeć

Kanadyjscy liberałowie przeforsowali w senacie zmianę treści hymnu. Ich zdaniem dotychczasowa wersja dyskryminowała kobiety.

 

Chodzi o sformułowanie „Twoi synowie”, które zdaniem liberalnych polityków poprzez jasne określenie płci dyskryminowało kobiety. Od 31 stycznia 2018 roku wszedł w życie pomysł zmiany w hymnie i zamiast określenia „twoi synowie” będzie obowiązywać „my wszyscy”.

 

Batalia o zmianę hymnu trwała kilkanaście miesięcy. Zapoczątkował ją wnioskiem z 2016 r. deputowany Mauril Belanger. Konserwatywni politycy domagali się przeprowadzenia referendum w tej sprawie, na co nie przystali liberałowie. Wobec poddania pomysłu pod głosowanie, konserwatyści w geście protestu opuścili salę, a ustawę przeforsowano bez ich udziału.  

 

Obecnym hymnem Kanady jest pieśń „Kanado” (ang. „Oh Canada”) napisana przez Adolphe'a Routhiera  w 1880 r. w języku francuskim. W 1908 r. powstała jej angielska wersja pióra Roberta Stanleya Wiera, a muzykę skomponował Calix Lavallee. Od 1939 r. używana była jako nieformalny hymn, a w 1980 r. uznano ją już oficjalnie.

 

Fragment będący przedmiotem sporu brzmiał „prawdziwie patriotyczna miłość rządzi wszystkimi twoimi synami” („True patriot love in all thy sons command”). Po wprowadzeniu zmian wers będzie brzmiał następująco; „prawdziwie patriotyczna miłość rządzi nami wszystkimi” („True patriot love in all of us command”).

 

Widzimy jak gender – propaganda dotyka w Kanadzie już sfery legislacyjnej. Liberałowie nie potrafią uszanować nawet hymnu państwowego, a w obawie przed oporem społeczeństwa forsują wygodne dla siebie ustawy bez konsultacji z nim. Przypomina się niedawna akcja dotycząca próby wprowadzenia w języku zaimków osobowych określających więcej niż dwie płcie. Protestujący wskazywali, że jest to ingerowanie w naturalną ewolucję języka i dotyczy próby wykorzystania aparatu państwowego do promocji ideologii gender.

 

Gdy patrzymy na dzisiejszą Kanadę, widzimy, jak wyglądać będzie każde państwo, które wkroczy na drogę progresywizmu.

 

Źródło: niezależna.pl

PR


DATA: 2018-02-01 13:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Marcin Bogurodzica to pieśń typowo religijna chociaż tą pieśnią wzywano Maryję, aby wstawiała się u Boga za Polską.
ponad 1 rok temu / trooper
 
A Polska mogla by, dla rownowagi, zmienic hymn na Bogurodzice. To by bylo dopiero dla nas wspaniale swieto. Ciekawe co by na to powiedziala matksistowska UE :)
ponad 1 rok temu / Marcin
 
@PrPr A co ma Obama do tego co robią w Kanadzie? Ciekawe kiedy zmienią słowo patriotyzm w hymnie, bo głosi szowinistyczne zachowania. No cóż postęp postępowy postępowo-postępujący postępuje i zmiecie wszystko na swej drodze, a gdzie jego kres ?- Nie wiadomo.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Teraz chyba wszyscy zrozumieją co miał na myśli ś,p. poseł Górski mówiąc po wyborze Obamy, że to koniec cywilizacji białego człowieka. Na pewno nie miał na myśli koloru jego skóry.
ponad 1 rok temu / PrPr
 
Zerwać stosunki dyplomatyczne z Kanadą w imię protestu. No i my mamy przyjmować od nich "genderową" żywność? Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / Yamamoto
 
jeżeli chodzi o Kanadę to już mnie kompletnie nic nie zdziwi. Gdyby wprowadzili teleturniej gdzie molestowałoby się i gwałciło 10-latków na czas z nagrodami też by mnie nie zdziwiło. A przypomnę po raz 26 na łamach portalu pch24.pl. PIS podpisał umowę która powoduje, że ten kraj będzie do nas przywoził żywność. Jeszcze raz wszyscy razem: drogi PISie DIZĘKUJEMY.
ponad 1 rok temu / obserwator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.