DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

Gen. Rawat: indyjska armia nie będzie tolerowała homoseksualizmu i cudzołóstwa

Gen. Rawat: indyjska armia nie będzie tolerowała homoseksualizmu i cudzołóstwa
Panky2sharma [Public domain], from Wikimedia Commons
#WOJSKO    #ARMIA    #LGBT    #INDIE    #HOMOSEKSUALIZM    #CUDZOŁÓSTWO

Indyjska armia jest „konserwatywną” siłą, a cudzołóstwo i homoseksualizm są „nie do przyjęcia” – stanowczo oświadczył generał Bipin Rawat podczas czwartkowej konferencji w New Dheli.

 

Przemawiając na dorocznej konferencji prasowej, generał Rawat zasugerował, że nie jest dobrym pomysłem dopuszczanie kobiet do walki, ponieważ armia nie jest w stanie dostarczyć im podstawowych udogodnień, takich jak choćby żłobki. - W przypadku LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans) w armii nie można ich zaakceptować, ale nadal będziemy mieli do czynienia z nimi w różnych sekcjach ustawy o wojsku – stwierdził.

 

Szef armii był pytany o to, czy siły zbrojne będą rekrutować zarówno kobiety, jak i sodomitów po tym, jak Sąd Najwyższy zdekryminalizował zarówno cudzołóstwo, jak i homoseksualizm. Wręcz dopytywano, czy armia jest ponad prawem. - Nie jesteśmy ponad prawem narodu – komentował przedstawiciel sił zbrojnych Indii - ale kiedy ktoś dołącza do armii indyjskiej, niektóre z praw przyznanych obywatelom w Konstytucji nie mają zastosowania.

 

Co więcej, zauważył on, że nawet po stronie cywilnej jeszcze nie widać, jak dekryminalizacja cudzołóstwa i sodomii przez SN będzie przyjmowana i czy będzie akceptowana.

 

Generał Rawat zaznaczył, że armia jest jak wielka rodzina i podąża za „konserwatywnymi” tradycjami, a zatem nie może pozwolić na przenikanie do niej cudzołóstwa. - Nie możemy dopuścić do tego, aby żołnierze czy oficerowie, którzy są rozmieszczeni na granicy lub w rejonach operacyjnych, a którzy pozostawili swoje rodziny w domu, martwili się o nie – podkreślił.

 

Szef armii powiedział również, że siły, zgodnie z konstytucją mogą karać żołnierzy za cudzołóstwo i niegodne zachowanie, zwłaszcza, gdy dotyka to kadry oficerskiej i jeden z oficerów ma romans z żoną kolegi.

 

Dyskutując o trudnościach, jakie wiązałyby się z wysyłaniem kobiet na front, gen. Rawat stanowczo podkreślił, że „w walce frontowej, jeśli mielibyśmy angażować kobiety, musielibyśmy zapewnić im odpowiednie zaplecze żłobkowe”. Dodał, że nie mają takich możliwości.

 

Dopytywany o orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie cudzołóstwa, generał stwierdził, że armia jest „bardzo konserwatywna” i ma własne prawa dotyczące homoseksualizmu. Wyjaśnił, że na razie taki jest stan rzeczy, ale nie wie, co będzie na przykład za 20 lat.

 

Pięciu sędziów Sądu Najwyższego we wrześniu ubiegłego roku jednogłośnie unieważniło część ustawy z czasów kolonialnych, która odnosząc się do art. 377 indyjskiego kodeksu karnego zakazywała „konsensualnych nienormalnych aktów seksualnych”, twierdząc, że narusza ona prawo do równości.

 

Szef armii był indagowany w tej kwestii w związku z sugestią byłego generała, który zasugerował w artykule prasowym, że siły zbrojne mogą nadal egzekwować własne zasady dotyczące seksu homoseksualnego i cudzołóstwa, nawet po wydaniu postanowienia przez Sąd Najwyższy.

 

Podobne przepisy zakazujące przyjmowania homoseksualistów do armii amerykańskiej (polityka „Nie pytaj, nie mów”), uchylono za prezydentury Baracka Obamy we wrześniu 2011 r. W Wielkiej Brytanii sodomici, lesbijki i osoby transseksualne mogły służyć jawnie już od 2000 r.  

 

Źródło: bignewsnetwork.com, ndtv.com

AS


DATA: 2019-01-11 14:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdyby takie podejście miała starożytna Macedonia, historia świata potoczyła by się inaczej. Czy lepiej dla nas?
ponad 1 rok temu / A m0że referendum...
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.