DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Gen. Koziej: nie można wykluczyć konfliktu na terenie Polski

Gen. Koziej: nie można wykluczyć konfliktu na terenie Polski
Fot. Krzysztof Zuczkowski/FORUM

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej przyznał, że nie można być do końca spokojnym o losy Polski. Wojnę uważa jednak za mało prawdopodobną, gdyż Polska należy do NATO.

 

- Największe niebezpieczeństwo dla Polski to sytuacja, kiedy nasza granica stanie się linią graniczną, za którą będzie toczyła się wojna. Nie można wykluczyć, że konflikt zbrojny przeniesie się na terytorium Polski, ale to niezmiernie mało prawdopodobne, bo byłaby to wojna z NATO – powiedział gen. Koziej stacji TVN24bis.

 

W opinii szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, NATO ma duży potencjał odstraszania, dlatego mało prawdopodobne jest, by Rosja zaczęła wojnę z Sojuszem.

 

- Wojna z NATO jest prawie że niewyobrażalna – co nie znaczy, że nie możemy mówić, gdy sytuacja wymknie się spod kontroli. Dla Putina to najbardziej czarny scenariusz, którego chyba nie bierze pod uwagę, bo oznaczałoby to katastrofę, klęskę… – przekonywał szef BBN. Jak mówił, „jesteśmy w podwyższonej gotowości antykryzysowej”.

 

Źródło: wPolityce.pl

KRaj


DATA: 2014-08-08 07:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

,,Nie można wykluczyć, że konflikt zbrojny przeniesie się na terytorium Polski, ale to niezmiernie mało prawdopodobne, bo byłaby to wojna z NATO". Naprawdę ktoś wierzy, że NATO będzie obchodził los Polski, Gruzji czy Ukrainy? Dla świętego spokoju Zachód wprowadzi niby sankcje, pogrożą paluszkiem i tyle.Nie mają interesu w tym, by bronić Polski.
ponad 5 lat temu / Maria
 
zaraz, zaraz, a ten cały generał to gdzie i dla kogo służył (i zapewne służy dalej) latami? nie to on ci przeglądał (razem z niejakim Adamem M. z domu Sz...r) nielegalnie archiwa SB, UB itp. "pokojowych" organizacji? cosik wygląda, że taki jakby mało rozgarnięty - jaką to ci znowu "grę operacyjną" prowadzi z "gadającą (trzy po trzy) głową"?
ponad 5 lat temu / jaro
 
buahahahahahaha. Przecież Polskie władze powinny od dawna mieć plan obrony przed atakiem ze strony każdego sąsiada! I to powinno być dla takiego Kozieja oczywiste. Normalnie gość zamiast pierniczyć farmazony powinien z przekonaniem powiedzieć, że Polska jest gotowa odeprzeć każdy atak. Niestety tak nie jest, a Polska, a jak wiadomo powszechnie jest najbardziej zdemilitaryzowanym krajem Europy. TRAGEDIA.
ponad 5 lat temu / mar219
 
A co na to NATO? NATO na to nic
ponad 5 lat temu / ślusarz-spawcz
 
Nie wszystko tak jednoznacznie, panowie. Stany Zjednoczone wyznały Gruzję, Mołdowę i Ukrainę jako sojuszników poza układem NATO, a więc w razie potrzeby mogą zostać zaangażowane w konflikt siły zbrojne USA. Dalej - zwykły sylogizm.
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.