DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Gdzie jest najwięcej aktów antychrześcijańskich? Francja liderem niechlubnego rankingu, a ostatnie profanacje potwierdzają ten trend

Gdzie jest najwięcej aktów antychrześcijańskich? Francja liderem niechlubnego rankingu, a ostatnie profanacje potwierdzają ten trend
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com(Gábor Bejó)

We Francji nie ustają ataki skierowane przeciwko społeczności chrześcijańskiej.


Kilka dni temu nieznani sprawcy próbowali podpalić barokowy kościół Notre-Dame w Autun. Parafianka, która weszła do świątyni, zauważyła, że palą się ławki po przeciwległych stronach kościoła. Później policja poinformowała, że paliła się także część ołtarza. Wskazywałoby to jednoznacznie na celowe podpalenie.


W tym samym czasie w malowniczej Chapelle Saint-Samson w Landunvez w Bretanii – najczęściej fotografowanej kaplicy we Francji – wandale zniszczyli skarbonę na ofiary, a krzyż z ołtarza wrzucili do kosza. Sprofanowane także Najświętszy Sakrament. Być może wandalom ułatwił wejście do kaplicy fakt, że kaplica jest usytuowana daleko od domostw, na wysokim brzegu morskim.


Z kolei w kościele Saint-Budoc w Porspoder zdewastowano drzwi wejściowe wysypując tam błoto i żwir. Na ołtarzu natomiast wysypano ogromne ilości niedopałków. We wszystkich tych przypadkach policja prowadzi intensywne śledztwo. Stróże porządku nie posiadają wiedzy na temat tego, jakie były motywy działania sprawców.


Francja zajmuje pierwsze miejsce wśród krajów europejskich pod względem liczby antychrześcijańskich aktów. W latach 2008-2019 czterokrotnie wzrosła tam liczba ataków na kościoły, cmentarze i inne miejsca kultu.

 

 

Źródło www.intolleranceagaistchristians.eu
ChS

 

 


DATA: 2019-07-26 11:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Izydor Oracz Poza tym błędy logiczne w Twoim komentarzu są porażające.
ponad 1 rok temu / ollek
 
@Izydor Oracz Żart raczej niestosowny.
ponad 1 rok temu / ollek
 
Francja to najstarsza córka lewiatana! To tam właśnie szatan ma swoje królestwo.
ponad 1 rok temu / Król Artur
 
w hiszpanii i włoszech nie lepiej. antifa, sataniści, yslamiści, nihiliści jedno ich łączy nienawiść do chrześcijaństwa.
ponad 1 rok temu / poiuy
 
W Polsce nie jest lepiej, w Polsce dokonywane są "ciche profanacje" Obowiązek udziału w niedzielnej mszy świętej wypełnia niecałe 50% Polaków. Są diecezje Sosnowiec, Koszalin, Wałbrzych gdzie liczba ta jest na poziomie 20%. Czy nie jest to profanacja? Sekelski zapowiada nagranie filmu podważającego świętość Jana Pawła II - czyż nie jest to profanacja? Jakie jest na to antidotum? Po pierwsze zrównanie w szkole rligii z językiem polskim. Język i religia to filary naszej kultury Ateusz zatem nie byłby w stanie ukończyć nawet szkoły podstawowej. Drugi sposób to powrót do zasadniczej służby wojskowej, gdzie kapelan zadba o swoje owieczki.
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.