DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Gdzie drożej, a gdzie taniej za mieszkanie

Gdzie drożej, a gdzie taniej za mieszkanie
fot. clamengh / commons.wikimedia.org, licencja cc

Obecnie sytuacja na wtórnych rynkach mieszkaniowych w największych polskich miastach jest dość stabilna. Wahania cen są dość niewielkie.

 

W ostatnich miesiącach ceny ofertowe lokali rosną lub maleją zazwyczaj maksymalnie o 1-2 proc. Tylko wyjątkowo zdarza się, żeby z miesiąca na miesiąc nastąpiła większa zmiana, tak jak w przypadku Sopotu, w którym według portalu nieruchomości Morizon.pl metr kwadratowy używanego mieszkania staniał z maja na czerwiec o 3,6 proc. i kosztował średnio 9383 zł. Trzeba jednak dodać, że miesiąc wcześniej podrożał o 3,2 proc., więc trudno mówić tu o jednej, wyrazistej tendencji.

 

Biorąc pod uwagę dane statystyczne odnoszące się do różnic cenowych w skali roku, łatwo zauważyć, że najbardziej korzystne dla sprzedawców zmiany pojawiły się w Gdyni, a przede wszystkim w Gdańsku. W maju bieżącego roku metr kwadratowy używanego gdyńskiego lokalu kosztował 6010 zł czyli o 1 proc. więcej niż rok wcześniej, a w czerwcu o 3,3 proc. więcej niż w tym samym miesiącu roku 2013. Jeszcze większe podwyżki dostrzeżemy w przypadku Gdańska, gdzie sprzedawcy wymagali odpowiednio 2,5 proc. i 5 proc. i więcej niż w analogicznych miesiącach w poprzednim roku.

 

Gdzie osoby zajmujące się obrotem nieruchomościami mogą najbardziej narzekać? Jak wynika z danych statystycznych w skali roku najwięcej stracili sprzedawcy w Kielcach. W maju średnia stawka była tam niższa o 2,5 proc. niż dwanaście miesięcy wcześniej, w czerwcu – o 1,8 proc. i wyniosła wówczas 4249 zł. W takich miastach jak Warszawa, Kraków czy Wrocław zmiany cen ofertowych nie były bardzo duże. W czerwcu za metr kwadratowy trzeba tam było zapłacić odpowiednio 8292 zł, 6856 zł i 5716 zł.


DATA: 2014-08-12 09:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.