DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Gdyby zapytać Magdalenę Środę…

Gdyby zapytać Magdalenę Środę…
Fot. bredmaker/sxc

Guru lewicowej etyki Magdalena Środa oznajmiła wszem i wobec, co myśli o sondażu przeprowadzonym na zlecenie Agnieszki Kozłowskiej, pełnomocnika rządu ds. równego traktowania. Jasno wynika z niego, że prawie dwie trzecie Polaków opowiada się przeciwko zalegalizowaniu związków jednopłciowych. Magdalena Środa dochodzi więc do wniosku, że… w pewnych sprawach Polaków pytać o zdanie nie warto!


Gdyby zapytać Magdalenę Środę czy jest demokratką, pewnie odpowiedziałaby, że tak. Trudno mi sobie wyobrazić, by była ona zwolenniczką na przykład dyktatury proletariatu, choć kto wie? Jednak lud - który rzekomo w demokracji jest suwerenem i w głos którego apologeci tego systemu pilnie się wsłuchują - też może się mylić. Jego pomyłki, oczywiście, dostrzega pani etyk tylko w sprawach, które szczególnie leżą jej na sercu. Pomyłki owe wynikają z głęboko zakorzenionego konserwatyzmu i tradycjonalizmu Polaków, który nie daje im wypłynąć na otwarty przestwór lewackiego oceanu. Zatem, kiedy spodziewamy się uzyskać odpowiedź zbieżną z kanonem lewicowej wrażliwości, to i owszem, taka zbiorowa mądrość jest godna pochwały. Gdyby jednak wskazywała na poglądy tradycyjne, konserwatywne, wówczas biada takim sondażom - ich wartość jest żadna. Ewentualnie, można ich wyniki wykorzystać do postraszenia ciemnym i nietolerancyjnym społeczeństwem światłej elity młodych wykształconych, czytelników „Gazety Wyborczej”, itp.

 

Faktorem, który decyduje, czy warto zajmować się sondażem, czy go odrzucić, jest jego zgodność „ze standardami naszej cywilizacji, w której kara śmierci, chłosta i tortury należą do minionego – barbarzyńskiego-okresu”. Jak zatem określić „naszą” cywilizację, dla której życie bezbronnych, nienarodzonych, starszych, chorych jest często nic nie warte? Popierane przez salonowych mędrców tzw. aborcja i eutanazja nie stanowią dla nich wyznacznika degeneracji współczesnej cywilizacji. Są jej dobrodziejstwem i realizacją „prawa wyboru”.

 


Łukasz Karpiel


DATA: 2012-06-20 16:43
AUTOR: ŁUKASZ KARPIEL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

HEHEHELMANS
ponad 7 lat temu / x
 
Pewnie wyznaje specjalną odmianę demokracji dla dekadentów,lichwiarzy i zboczeńców.
ponad 7 lat temu / cynik
 
A wiecie Państwo, dlaczego tak jest? Ano dlatego, że jedyna prawdziwa Mądrość pochodzi od Boga. Wszelkie inne "mądrości" pochodzą od szatana, a "mądrość" w jego wykonaniu jest destrukcyjna, chaotyczna i powoduje tylko i wyłącznie b..l. Dosłownie.
ponad 7 lat temu / Nocturno19
 
jak czytam o takich ludziach, to niestety kojarzy mi się późny Rzym - tak w okolicach AD 450. To musiało z grubsza tak samo wyglądać... wtedy u wrót cywilizowanego świata stali Germanie, dzisiaj cała jest to cała Azja (obca nam kulturowo, ale ekspansywna). Wtedy Rzym runął, i powrót do podobnego poziomu cywilizacyjnego zajął jakieś 500 lat. Wnioski można chyba wyciągnąć samodzielnie (chociaż mam nieustająco nadzieję że będą one błędne)
ponad 7 lat temu / Jarek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.