DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Gdyby wybory odbywały się dzisiaj... Spore poparcie dla partii Szymona Hołowni, kiepski wynik Lewicy

Gdyby wybory odbywały się dzisiaj... Spore poparcie dla partii Szymona Hołowni, kiepski wynik Lewicy
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.: Mateusz Opasiński, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Gdyby Polacy szli do urn w niedzielę 18 października i wybierali swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu, to sporą liczbę posłów wprowadziłby do Parlamentu Szymon Hołownia. Z kolei Lewica straciła – wedle badania IBRiS – około połowę poparcia z jesieni roku 2019.

 

Pierwsze miejsce w sondażu zajmuje PiS. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chciałoby obecnie głosować 36,1 proc. Polaków. To znacznie mniej niż formacja uzyskała 13 października roku 2019. Wtedy ugrupowanie rządzące startujące wraz z Porozumieniem i Solidarną Polską zdobyło 43,59 proc. głosów.

 

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z wynikiem 28,2 proc. To nieco więcej niż przed rokiem, gdy na ugrupowanie lewicowo-liberalne głosowało 27,4 proc. uprawnionych.

 

Zmiana nastąpiłaby natomiast na ostatnim miejscu podium. Rok temu trzecia była Lewica, teraz zaś ugrupowanie Szymona Hołowni. Na partię byłego prezentera TVN chce głosować obecnie 9,4 proc. obywateli. Wyniku Polski 2050 nie można porównać do głosowania sprzed roku, gdyż wtedy środowisko skupione wokół celebryty nie funkcjonowało w życiu publicznym.

 

Tuż za partią Hołowni w sondażu znalazła się Konfederacja popierana przez 7,8 proc. ankietowanych. To więcej niż w ubiegłym roku, gdy komitet uzyskał 6,81 proc. głosów.

 

Dopiero za formacją tworzoną przez partie Ruch Narodowy, Wolność oraz Koronę uplasowałaby się Lewica. Jej poparcie wynosi – wedle badania IBRiS – 6,4 proc. głosów. W ubiegłym roku na postępową koalicję głosowało 12,56 proc. uprawnionych.

 

Progu wyborczego nie przekroczyłaby Koalicja Polska (PSL-Kukiz’15), która zanotowała w badaniu poparcie na poziomie 2,5 proc. Rok temu sojusz Pawła Kukiza i Władysława Kosiniaka-Kamysza wybrało 8,55 proc. głosujących.

 

Ponadto 9,6 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać popieranej przez siebie formacji. Frekwencja wyniosłaby 48,5 proc. Aż 31,6 proc. osób było zdecydowanych na brak udziału w głosowaniu.

 

Porównując wyniki najnowszego sondażu do badania przeprowadzonego przez IBRiS dla WP 4 października PiS stracił 5,5 pkt. proc., zaś PO zyskała 6 pkt. proc.

 

 

Źródło: gosc.pl

MWł

 

 


DATA: 2020-10-18 11:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

czym się karmi polski umysł - to jest to o czym od dawna mówię - Polski jakby już nie ma, żeby chociaż 10-ciu sprawiedliwych tu się znalazło, kiedy Pan Bóg zacznie wypłacać poszczególne narody.
1 miesiąc temu / tak tylko
 
Tom - świetna diagnoza! Zacytuję jeszcze Jamesa Madisona: Demokracje zawsze były widowiskami zawirowań i sporów; zawsze okazywały się niezgodne z bezpieczeństwem jednostek lub prawem własności; ich trwanie było równie krótkie, jak gwałtowny był ich upadek. Dlatego właśnie założyciele USA wybrali jako ustrój republikę. Dlatego też USA instaluje demokrację w każdym kraju, który chce kontrolować.
1 miesiąc temu / Dante
 
Po co Lewica, jak jest PiS i PO?
1 miesiąc temu / Dziobak
 
Hołownia, oprócz pyskowania, to co zrobił lub osiągnął? NIC, dlatego ma poparcie? Zenada
1 miesiąc temu / rob
 
Hołownia to gwarancja kontynuacji polityki POPIS-u wyprzedaży tego co Polskie i co przedstawia jeszcze wartość i zamykania wszystkiego co stanowiłoby konkurencję dla zachodnich firm.
1 miesiąc temu / ninko
 
Jeśli Warszawa ze swoimi tęczowymi strefami ma zostać biblijną Sodomą, to zobaczymy jak będą układały się głosy po epidemii covidu.
1 miesiąc temu / Michał
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.