DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Piotr Zauważ jeszcze demograficzne prawo przełomu. Po wydarzeniach takich jak wielkie wojny, epidemie itp. zawsze rośnie liczba ludzi. Polaków po I wojnie światowej też przybyło. Co do wzrostu liczby ludności. Może to powodować niepokoje społeczne. I tak w XIX wieku jak była eksplozja demograficzna to był kiepski los robotników w fabrykach, bo był nadmiar rąk do pracy i można było nie szanować człowieka. W Rumunii po dekrecie o zakazie antykoncepcji i aborcji liczba obywateli wzrosła ale też wzrosła bieda, liczba dzieci w domach dziecka, które potem były upośledzone intelektualnie. Ludzie ci w 1989 mieli po 2x lat i brak perspektyw. W efekcie Ceausescu dostał kulkę w głowę. Nie widzę problemu z demografią. Na początku XIX wieku było 1 mld a teraz jest 7 mld. Gdzie ta depopulacja? Oczywiście zwolennikiem aborcji nie jestem.
14 dni temu / trooper
 
raczej to tak nie działa,kobiety,które,jak to piszesz,nie są w stałych związkach i nadużywają kontaktów seksualnych zazwyczaj stosują skuteczną antykoncepcję,lub zwyczajnie poddały się sterylizacji,,,na powrót do tradycyjnej moralności seksualnej raczej nie ma szans,nie te czasy,dzisiaj kobiety kontrolują swoje ciała,swoją płodność,faceci raczej już nie wiele w tej materii mają do powiedzenia,kościół też,,,skąd te strajki-dobre pytanie,sama w nich nie uczestnicze,zresztą covid bezobjawowy zamknął mnie w domu
14 dni temu / @JUdyt
 
@Piotr jakieś statystyki albo badania, przy czym rodzina wielodzietna to 3+. Nie, nie wierzę w argumenty z życia wziętych i doświadczenie. Czyste badania. Mój ojciec miał 2 rodzeństwa, był niepełnosprawny, rodzice byli klasą średnią, wiesz ile dzieci poszło na studia? 1 dziecko, reszta była zmuszana do pracy, nie mogli się zbytnio rozwijać ani zawodowo ani intelektualnie, a tak szczerze mówiąc byli zdolni i osiągnęli by więcej
14 dni temu / Anonimm
 
@Piotr: Boom demograficzny zaraz po wojnie wynikał również, jak mi się zdaje, z trochę innych przyczyn. Raz to brak jakichkolwiek alternatyw w spędzaniu wolnego czasu. Dwa, wobec zniszczenia państwa, jego katastrofalnej kondycji dzieci były pewniejszą polisą na przyszłość niż ewentualna państwowa emerytura. Te dwa czynniki również miały duży wpływ na zwiększoną ilość rodzących się dzieci.
14 dni temu / Akwamaryn
 
I jeszcze jedno. Warunki mieszkaniowe, pieniądze itd. nie maja większego znaczenia dla liczby dzieci. Kiedy w Polsce rodziło sie najwięcej dzieci w stosunku do liczby mieszkańców? Tuż po wojnie i w latach 50tych, które mogą sie kojarzyć ze wszystkim, ale nie z dobrobytem. Liczyło sie nastawienie ludzi do posiadania dziaci oraz brak aborcji, antykoncepcji, upadek religijności- tego wszystkiego co JPII nazywał cywilizacją śmierci.
14 dni temu / Piotr
 
Ktoś tu pisał o ilości w kontrze do jakości. Nic bardziej błędnego. Jedynacy/jedynaczki to z reguły dzieci słabo przystosowane do życia, z roszczeniowym charakterem. Do tego jeszcze mamy dzieci z rodzin niepełnych z powodu fali rozwodów i niechęci współczesnych mężczyzn do małżeństwa. Tu jest jeszcze gorzej. Najlepsi ludzie pochodzą w większości z dużych, tradycyjnych rodzin.
14 dni temu / Piotr
 
Kobiety nie są państwowymi inkubatorami do masowej produkcji obywateli, a mężczyźni nie są waszymi ogierami rozpłodowymi. Próba państwowej kontroli płodności w celu polepszenia demografii to prawo autorytarne i zamach na podstawowe prawa człowieka. Dążmy do rozwoju, polepszenia warunków w Polsce, zwiększmy standard opieki prenatalnej, zatroszczmy się o klimat - to sprawi, że ludzie częściej będą decydować się na rodzicielstwo i jednocześnie zwiększy prawdopodobieństwo, że te dzieci, które już się urodzą będą miały lepsze warunki rozwojowe. I to są etyczne działania polepszające demografię. A nie państwowy zakaz aborcji czy antykoncepcji, bo to jest w demokratycznym państwie zupełnie nie do pomyślenia.
14 dni temu / ...
 
Wstrzęmiężliwość w seksie to czysty absurd.
14 dni temu / racjonalista
 
Radzilabym spojrzec na taki jeden fakt. Aborcij bardzo czesto, o ile nie najczesciej dokonuja kobiety, ktore nie pozostaja w stalym zwiazku, lecz te ktore nadurzywaja kontaktow seksualnych pozamalzenskich. Teoretycznie wiec, gdyby te kobiety zyly we wstrzemiezliwosci, to do tych ciaz na tym etapie ich zycia w ogole by nie bylo. Zacznijmy od powrotu do tradycyjnej moralnosci seksualnej, do wstrzemiezliwosci, a nie bedzie potrzeby usuwania nieplanowanych ciaz..kobiety, ktore zyja wstrzemiezliwie lepiej potrafia dobrac poartnera, a co za tym idzie, w takim zwiazku malzenskim dziecko jest tez milej widziane, nie stanowi zagrozenia i znowu spada zapotrzebowanie na aborcje. i na koniec, a w sumie to powinnien byc poczatek - antykoncepcja i planowanie rodziny. Kiedys nikt si enei zastanawial za bardzo czy to jest dobry moment w malzenstwie na dziecko, czy nie - kochali sie, "kochali sie" i byly dzieci. A teraz kazdy wszytsko musi miec wpisane w harmonogram.
14 dni temu / JUdyt
 
Demografia decyduje o dobrobycie? Czyli idziemy na ilość nie n jakość? Jakoś to tak nie zgodnie z naturą. Poza tym Belgia, Szwecja mają większy dobrobyt niż Polska a mniej ludzi. Czemu? Idą na jakość. Nie potrafimy w ciągu roku dobrze wykształcić 300tyś młodych ludzi, a damy radę 400tyś? Tych którzy w 80% będą ciężko niepełnosprawni i nie będą powodować przyrostu PKB, bo nie będą w stanie pracować
14 dni temu / Anonimm
 
Straciliśmy motywację do ekspansji w Układzie Słonecznym i dalej. Słudzy zła nie tylko chcą bluźnić przeciwko przykazaniu "abyście zaludnili ziemię" and też "uczynili ją sobie poddaną". W zamian proponują "abyście nie zaludnili ziemi" i "abyście stali się poddanymi ziemi". Dlatego też słudzy zła będą spowalniać proces ekspansji ludzkości. To przecież oni powymyślali kosmiczną ekologię i szanowanie pozaziemskich form życia. To oni mówią, żeby ludzkość nie skazliła Marsa, Europy, Enceladusa ani nie niosła ekologicznej zagłady do innych systemów planetarnych. Kluczem do teego jest właśnie aborcja. Jak nie ma ludzi, to nie ma motywacji, by czynić ziemię poddaną. Nawet Elon Musk, choć umizguje się do sług zła, w wielu sprawach czuje, że ma nie po drodze z nimi jako wizjoner ludzkiej ekspansji w kosmos.
14 dni temu / aaa
 
Można by do tego dodać ANTYKONCEPCJĘ która to jest zabroniona przez kościół katolicki.
14 dni temu / racjonalista
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.