DZIŚ JEST:   08   GRUDNIA   2019 r.

Niepokalane Poczęcie NMP
Św. Romaryka, opata
Św. Eutychiana, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


ostatnio moda na wybielanie tego okresu
2 miesiące temu / @rogalmr
 
Do KA. Zawsze bawią mnie tego typu komentarze w stylu "co za "średniowiecze". Osoby je piszące nie zdają sobie sprawy ze błędnie interpretują okres średniowiecza, przypisując całą winę za okres wieków ciemnych kościołowi. Prawda wygląda jednak odwrotnie, jeśli już to KK był jedynym jasnym punktem w wiekach ciemnych. Przechowywał wiedzę i ją rozwijał, zachował to co mogło przepaść przez barbarzyństwo i upadek Cesarstwa Rzymskiego. Ale po co czytać historię, lepiej powielać stereotypy.
2 miesiące temu / rogalmr
 
poszlibyście lepiej pomagać do hospicjów
2 miesiące temu / lil
 
Szkoda slow.Napisze krotko.Sredniowiecze.
2 miesiące temu / KA
 
Zachęcam wszystkich do uczczenia tego dnia poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej i uczczenia Krzyża, który jest wszelkiej chwały godny jako Narzędzie Zbawienia. Osoby z Rzeszowa mają możliwość uczestniczenia 14.09 we Mszy Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie o godz. 19:00. Ponieważ uroczystość ta jest świętem patronalnym Parafii Św. Krzyża w Rzeszowie, w tym dniu mamy możliwość uzyskania odpustu pod zwykłymi warunkami. Czynnością odpustową jest nawiedzenie kościoła parafialnego w święto tytułu oraz odmówienie na miejscu modlitwy ?Ojcze nasz? oraz ?Wierzę w Boga?.
2 miesiące temu / Czytelniczka
 
@kuba Drogi Kubo, kto Cię straszy? Piszesz także, iż wiara to Twoja osobista i intymna sprawa. Tak, ale zważ na to, że uzewnętrznia się ona w Twoich czynach, które mają możliwość zobaczyć inni. Wszak Pan Jezus Sam mówił: "Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie." Mat 5, 14-16
2 miesiące temu / Czytelniczka
 
Koniecznie przeczytajcie!: "Etyczne aspekty współczesnej pentekostalizacji chrześcijaństwa " ks. Andrzej Kobyliński. Każdy katolik powinien to znać!
2 miesiące temu / Elle
 
Jestem obecnie w pracy w Niemczech,jak mogłabym przyłączyć się do tej pięknej inicjatywy?J Ł.K.Karlsruhe.
2 miesiące temu / Joamma
 
Ciekawe którzy i czy w ogóle biskupi będą?
2 miesiące temu / Mirrro
 
Ocieplanie wizerunku judaizmu to nic innego jak sobór watykański drugi w akcji.
2 miesiące temu / Sal
 
Warto pamiętać, że TŁUMY chodziły za Panem Jezusem i te same TŁUMY UKRZYŻOWAŁY Jezusa. Czuwajmy aby nie ulec pokusie MOCY TŁUMU. Podobnie niech Słowo Boże i Nauka Jednego Kościoła Katolickiego będzie nam Drogą i Miejscem Spotkania. Czy można być bliżej Naszego Pana Boga niż po przyjęciu Go w najświętszym Sakramencie do serca. OSOBIŚCIE i INTYMNIE z wielką WIARĄ, pokorą i POBOŻNOŚCIĄ . Oto nasz Pan Bóg tak bliski a dla wielu DALEKI. Nawróćmy się z naszych grzechów i PORZUĆMY BŁĘDNE MODERNISTYCZNE NAUKI posoborowego kościoła DOPIERO WTEDY Pan Bóg w Trójcy Jedyny -należy mieć nadzieję - nakłoni ucho do naszych modlitw. W dzisiejszych czasach symbol "krzyża" jest różnie interpretowany i noszą go nawet heretycy , sekciarze i okultyści. Tylko Bogu w Trójcy Jedynemu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu chwała i dziękczynienie na wieki, wieków Amen
2 miesiące temu / iskierka
 
czegoś tu nie rozumiem......a kto komu broni wierzyć? kto komu zabrania chodzic do kościoła? NIECH KAŻDY ROBI TO NA CO MA OCHOTĘ I CZEGO POTRZEGUJE !!!!dlaczego trzeba zmuszać, namawiać i co najgorsze straszyć innych. CHORE !!!! Wszystkie religie są CHORE, wiara to moja osobista intymna sprawa a nie pod sztandarami na pokaz !!!!
2 miesiące temu / kuba
 
@tak tylko. Pojawiła się w sieci wypowiedź kobiety, która zwracając uwagę ks. proboszczowi, że kurs alfa pochodzi z anglikanizmu i jest nieodpowiedni dla katolików, usłyszała od księdza, e ten został zmuszony taki kurs w swej parafii zorganizować. Ja osobiście nie poddaję się "poprawności politycznej" i modlę się o nawrócenie do Chrystusa także Żydów. Z tego co wiem, w Watykanie są przymiarki w kierunku ocieplania wizerunku faryzeuszy, który de facto skazali Jezusa Chrystusa na śmierć. Piłat był w sumie tylko wykonawcą ich wcześniej wydanego wyroku. Papież Benedykt XVI też mówił, że Żydów nie należy nawracać, bo jakoby istnieje dla nich paralelna droga zbawienia. Więc ja się pytam, kogo jeśli nie samego Chrystusa, spotkają w chwili/po swej śmierci. On powiedział: "nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie". Jeśli my katolicy przestaniemy zabiegać o to, aby także Żydzi uznali Jezusa za jedynego Zbawiciela, będziemy musieli za to na sądzie Bożym odpowiadać.
2 miesiące temu / nikt ważny
 
Najlepiej sprawdzić w swoich parafiach, czy księża będą prowadzić takie Msze. W Krakowie będzie w kościele Bożego Ciała. Sobota 14 września 2019 r. Bazylika Bożego Ciała w Krakowie Sobota 14 września 2019 16:15 ? Koronka do Bożego Miłosierdzia 16:30 ? Rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozważanie: ?List do Przyjaciół Krzyża? św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. 18:00 ? Różaniec Święty ? Tajemnice Bolesne. 19:00 ? Msza Święta. 19:45 ? Droga Krzyżowa połączona z procesją Eucharystyczną. Ze świecami, pochodniami idziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem, odprawiając Drogę Krzyżową. Ostatnie trzy stacje odprawiane są pod krzyżem na klęcząco przed Najświętszym Sakramentem. Pomiędzy stacjami czytamy odpowiednie fragmenty Starego i Nowego Testamentu dotyczące Męki Pańskiej. 20:30 ? Modlitwa pod Krzyżem. Po Drodze Krzyżowej, przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy modlitwę uznania Chrystusa Królem. 21:00 ? powrót do kościoła ? Ape
2 miesiące temu / taki 1
 
Krakusie, nawet na stronie archidiecezji łódzkiej nie ma informacji na temat akcji "Polska pod Krzyżem". To co "serwuje" Bp. Ryś a wzorem jego inni kapłani jest delikatnie mówiąc niestosowne. Pod opiekuńczymi "skrzydłami" Bp Rysia ma się dobrze nijaki Ks. Lemański. Czas obecności i konserwatyzmu w łódzkim kościele minął wraz z odejściem Abp. Jędraszewskiego.
2 miesiące temu / wierzący
 
Nie tak dawno w mojej parafii odbyły się nauki rekolekcyjne. Jakież było moje zdumienie, kiedy okazało się, że rekolekcje te w gruncie rzeczy są ocieplaniem wizerunku judaizmu, tak jakbyśmy to my katolicy mieli nawrócić się. Nie wiem jak mam to nazwać - hipokryzją, głupotą, schizofrenią, a może jeszcze czymś innym? czy to była inicjatywa ks. proboszcza, czy akcja narzucona z góry tego nie wiem, nie pojmuję jak można nas katolików raczyć religią i jej wyznawcami, którzy Pana naszego Jezusa Chrystusa wydali na pastwę zniewag, potwornych cierpień i śmierć krzyżową, i z premedytacją od dwóch tysięcy lat odrzucają Go jako Mesjasza Boga i Zbawiciela. Przecież te "rekolekcje" to była dla Boga zniewaga. Nie pojmuję jak np. kościelni oficjele chowają krzyż w ich obecności żeby ich nie urazić, czy to aby nie oni powinni spuszczać głowy w naszej obecności? organizuje się nam jakieś dni judaizmu, a sprzeniewierzono się Chrystusowi porzucając misję nawracania. Niepojęte to jest!
2 miesiące temu / tak tylko
 
To jest przerażające, ale ludzie przestali rozumieć katolicyzm. To co ma się stać, to nic innego jak kolejna akcja pentekostalizmu, to "zamach" na katolicyzm, nie dajcie się zwieść. Wróćcie pod krzyz , ale pod katolicki krzyz, zwróćcie się w stronę KATOLICYZMU.
2 miesiące temu / Elle
 
Dzień 12. września, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, to wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi Panny. W naszej parafii ksiądz wikary 32 lata, ani się nie zająknął, więc o czym my mówimy? Wybacz Mamo.
2 miesiące temu / Maria
 
do ,,nikt ważny" 100/100
2 miesiące temu / Airam
 
W Ewangelii czytamy:" Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich". Cytat ten przedefiniowany jest jak WYTRYCH dla żydów i heretyków mieniących się chrześcijanami. Mogą go także używać dla swoich racji ANONIMOWI CHRZEŚCIJANIE o których pouczają posoborowcy. Przykład- modlitwy ekumeniczne a najdalej idący ASYŻ. Jeśli już jakiś "wierny" czy poszukujący chce go cytować to WIENIEN najpierw przeczytać zdania poprzedzające go aby być w Prawdzie. Rozdział 18: Spór o pierwszeństwo. Podrozdział 15.:Upomnienie braterskie. >Wszystkie zdania dotyczą WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA. Jednego Świętego Kościoła Katolickiego a nie żadnych heretyckich sekt, które w następnych wiekach zerwały łączność następcami św. Piotra. Ci dwaj albo trzej należą do zgromadzenia Kościoła Katolickiego, który łączy w JEDNO wszystkich BRACI żyjących tu na ziemi, w czyścu i w niebie poprzez wszystkie pokolenia i wieki.
2 miesiące temu / iskierka > @ Mt
 
Masz całkowitą rację. Potrzeba nam Mszy Trydenckiej. Tymczasem biskup Mering, który tak chętnie podpisuje się pod podobnymi inicjatywami, jednym pociągnięciem pióra rozwiązał działającą od roku Tradycyjną Wspólnotę. Po wielu latach starania o Mszę Trydencką po roku jej celebrowania biskup po prostu zabrał nam księdza. Jedno z drugim się kłóciło, więc przegrała Msza Trydencka, ta mniej medialna i wygodna dla biskupa. Niestety
2 miesiące temu / @ iskierka
 
Zastanawiające, że Arcybiskup Jędraszewski akcję poparł, a Ryś milczy.
2 miesiące temu / Krakus
 
Do nikt wazny -tak, protestnci uwazaja siebie za chrzescijan, a katolikow maja za swoje zadania na chrzescijanstwo nawracac, np zapraszaja na ichniejsze imprzy chrzescijan i katolikow. Heretymom ekumanizm nie jest potrzebny oni smieja sie z katolickiej samodystrukcji
2 miesiące temu / mm
 
?Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich?. Nie uciekajmy od Krzyża. Włocławek Golgotą.
2 miesiące temu / Mt 18,20
 
Jeszcze jeden szczegół. Na plakacie jest napis "jesteśmy chrześcijanami", ale nie pisze "jesteśmy katolikami". Dzisiaj unika się słowa "katolik" "katolicki". To błędnie pojmowany ekumenizm, zacierający różnice. Chrześcijanami zwą się i protestanci ze wszystkimi odłamani oraz prawosławni. Wystarczy uznawać dogmat o Trójcy Przenajświętszej i już można nazywać się chrześcijaninem. Ale takie minimalizowanie nie jest katolickiego pochodzenia. Szukanie "wspólnego mianownika" kosztem prawdy, nie jest katolickim ekumenizmem. Ten nie zaciera prawdy, nie manipuluje wiernymi.
2 miesiące temu / nikt ważny
 
Do jakub: Dla ciebie Pan Jezus modlący się do Ojca w Ogrójcu na kolanach był tylko człowiekiem? Oto dramat dzisiejszych wielu z pośród ludzi Kościoła, są niewierzący.
2 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
Do jakub: To dla ciebie Pan Jezus był tylko człowiekiem? Oto dramat dzisiejszych lewicowych wiernych, są niewierzący.
2 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
zasady ustalone przez ludzi
2 miesiące temu / @ jakub
 
Modlący się na stojąco, nie oddając Panu Bogu Czci, łamią czwarte przykazanie Dekalogu - czcij Ojca swego i matkę swoją! Boga Ojca mamy czcić na kolanach i tylko na kolanach. Kto może się modlić na kolanach, a tego nie robi ten łamie czwarte przykazanie, popada w trakcie modlitwy w grzech ciężki i taka modlitwa podoba się tylko szatanowi. Człowiek taki marnuje czas, gorzej, pod fałszywymi pozorami pobożności nie dla Boga się modli, ponieważ własną pychę - brak uniżenia stawia wyżej niż uniżenie należne wobec Pana Boga. Tak podstawowe prawdy człowiek inteligentny łapie w lot. Jeżeli organizatorzy tę oczywistą prawdę odrzucą, to znaczy, że organizują tę imprezę modlitewną dla własnej chwały, a nie dla Chwały Bożej, a oszukani wierni nic nie wymodlą i powrócą z niepokojem w sercu bez łask. Polska Katolicka to Polska która modli się na kolanach, a nie po protestancku. Tam nie ma łask. Pan Jezus w Ogrójcu też modlił się na kolanach. Króluj nam Chryste!
2 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
Znaczy inicjatywa bardzo potrzebna i celna.Tak wychodzi po przeczytaniu poniższych komentarzy.Diabła ruszyło.
2 miesiące temu / ot co!!!
 
zielonoświątkowy "Różaniec Do Granic" Lecha Dokowicza... a teraz mami nas Krzyżem... paradne...
2 miesiące temu / BUHAHA
 
"Różaniec Do Granic" też Wam nie odpowiadał ??? Czy też był za bardzo protestancki ??? marudy i ziewacze...
2 miesiące temu / pseudo-tradole
 
?Polska Pod Krzyżem? ? Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia to modlitwy które muszą być odmawiane na kolanach i tylko na kolanach. Jeżeli organizatorzy powiedzą że na stojąco, to znaczy że sekta rozbija Kościół, bo na stojąco modlą się protestanci - zdrajcy Dogmatów wiary i Kościoła Katolickiego. Wyjątkiem od postawy modlitewnej klęczącej mogą być osoby chore i stare, których niedomagania zdrowotne wykluczają postawę klęczącą. Króluj nam Chryste!
2 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
nie zrozumiałeś? nie zawstydziłeś się ? tylko odszczekałeś oj
2 miesiące temu / @ ry.janszarmac
 
@takie tam O jakim nawróceniu Lecha Dokowicza mówisz? Czy o nawróceniu się na zielonoświątkowy protestantyzm? Ruchy zielonoświątkowe to sekty, które mają początek w USA. Dostajemy teraz produkt zielonoświątkowy spreparowany tak, żeby podbić i pobić naszą religijność katolicką. Mnie to nie przekonuje i wolę się nie przyłączać.
2 miesiące temu / Robert
 
Do ale ale: Masz rację, twoja droga to autostrada do Piekła, a niewygodna Droga Krzyżowa prowadzi zawsze do Nieba.
2 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
jak mawia klasyk "stanie w kościele czyni cie chrześcijaninem tak samo jak stanie w garażu czyni cie samochodem" stanie pod krzyżem tak samo ,w tym samym czasie ateisci pomagają w hospicjach ,według mnie nie tędy droga
2 miesiące temu / ale ale
 
DZIAŁAJMY> wypełniając WOLĘ BOŻĄ, każdy w swoim POWOŁANIU. Nie wchodząc i nie zastępując PASTERZY. Nie przeinaczając Ewangelii i Nauki Jednego Świętego Kościoła Katolickiego. Dlaczego szukasz Pana Jezusa na polu/ lotnisku ? Czy już nie wierzysz, że jest stale obecny w Najświętszym Sakramencie w Twojej Parafii. Osamotniony ,umęczony, obrażany poprzez NIEGODNIE SPRAWOWANE SKARAMENTY i brak wiary tych, którzy zezwalają na to i na wesołe ZABAWY. Czy musisz się obnosić publicznie ze swoją religijnością, musisz CZUĆ i DOTYKAĆ ramię w ramię innych ludzi? Chodzi o TWOJE UCZUCIA ? Pokazanie się? Komu ? Od kiedy to świeccy zapalają "ducha"- no chyba , że na spotkaniach sekciarskich. Najbardziej zapalają masoni to oni są OŚWIECENIE i wiedzą jak to się robi. Dowodem Twoje błędne modernistyczne myślenie, że wszyscy jesteśmy Kościołem . Ale jakim kościołem ? Na pewno NIE KATOLICKIM. Zanim odrzucisz TO CO W ZANIKU to POZNAJ? Tłum idzie szeroka drogą do ..a nieliczni do.
2 miesiące temu / iskierka > Vera
 
@qwerty Nie rozważaj tylko pomódl się o słuszną decyzję[email protected] Każdy,ale to każdy ma możliwość nawrócenia się,jeśli tylko zrozumie,że trwał w grzechu,jeśli go pokona,stanie przy Bogu może czynić dobro.Nawet jeśli kiedyś tak nie był[email protected] Polska będzie pod Krzyżem,Polska,bo ona katolicka była,jest i będzie.Reszta niech się nawró[email protected] Racja!!!
2 miesiące temu / takie tam
 
Polecam nic Piekniejszego nie moglo sie stac!!!!!!! Tez chce byc chociasz mam bardzo daleko!
2 miesiące temu / marek.medard 19
 
Nawet Franciszek wam pobłogosławił. Nic od was nie wymaga ta akcja. Pojechać i jeden dzień powtarzać to co inni. A może zmienić się. Przestać grzeszyc. Na zawsze. Dla Chrystusa.
2 miesiące temu / Second
 
Ponawiam prośbę. Kto zaprzestanie grzeszyc na zawsze? Łatwo jest mówić coś w kolko.
2 miesiące temu / Second
 
OCZYWWISCIE POLACY POWINNI DAC SWIADECTWO MESTWA CZYLI BOG HONOR OJCZYZNA TO JEST ISTNIENIE POLSKI TYLKO Z PANEM BOGIEM ALE DLACZEGO UNIKA SIE WSPOMINANIA O ODDANIU SIE POD PANOWANIE CHRYSTUSA KROLA TEN FAKT JEST CALKOWICIE WYCISZONY KTO ODRZUCIL CHRYSTUSA JAKO KROLA CZY NADAL SANCHEDRYN RZADZI NAWET KOSCIOLEM
2 miesiące temu / ZBIGNIEW
 
wspaniale,czekamy ale o Panu Jezusie pamiętajmy każdego dnia,może nasza modlitwa pomoże innym też pmiętać że nie są sami,bo Jezus zawsze im towarzyszy.
2 miesiące temu / Bogu dzięki
 
@Robert. No właśnie, dla charyzmatyków cicha parafialna Liturgia bez "pompy" i "efektów specjalnych" jest "za nudna", czy może inaczej "za bardzo katolicka". Nic się nie dzieje. A tu trzeba rabanu narobić. Święto Podwyższenia Krzyża - Krzyża katolickiego z figurą Chrystusa na Nim zawieszoną, zawsze było w Kościele sprawowane. Jeśli na plakatach widzę Krzyż, ale bez Chrystusa na Nim, zapala mi się "czerwone światełko". To nie jest do końca Krzyż osadzony w Tradycji katolickiej. Zastanawiające dlaczego Oblaci z sanktuarium Świętego Krzyża odwołali to spotkanie u siebie.
2 miesiące temu / nikt ważny
 
[email protected] Nie no, lepiej siedzieć w domu i mędrkować. Właśnie trzeba stanąć pod Krzyżem aby zmieniać swoje życie!, a elementem nawrócenia jest m.in. spowiedź, bo nikt nie jest doskonały i bez grzechu. To chyba dość oczywiste i jasne?
2 miesiące temu / Paulus
 
nie Polska pod krzyżem tylko polacy katolicy. Niewierzący, muzułmanie, buddyści też są Polakami i pod żaden krzyż się nie wybierają.
2 miesiące temu / Antek84
 
@ŻENADA Co z tego, że staniesz pod Krzyżem jeśli nie zmienisz swego życia. Czy Bóg będzie słuchał hipokrytow. Po co głoście comiesięczna spowiedz zamiast nawrócenia na cale zycie. Czy Jezus powiedzial kobiecie "Idź i nie grzesz" na cale zycie, czy na miesiąc?
2 miesiące temu / Second
 
Genialne!!! Wezwanie do modlitwy pod Krzyżem Chrystusa a tu tyle mądrali...kto ma dłuższe fredzle przy szatach, kto lepiej interpretuje Ewangelię
2 miesiące temu / Żenada
 
Głoście Ewangelię. Czego od nas chciał Chrystus? Abysmy się wzajemnie miłowali. Po tym poznają, ze jesteśmy Jego uczniami. A po wtóre Chrystus wskazywał na Ojca. Tylko Ojca. Czytajcie Pismo Święte i List do Kościołów. Jeden z nich jest do nas. Tiatyra.
2 miesiące temu / Second
 
Lech Dokowicz w Niemczech realizował techno spędy, a obecnie został przekierowany na teren Polski i realizuje protestantyzację Kościoła Katolickiego. Ten człowiek udzielał się w ruchach zielonoświątkowych na terenie Niemiec był na youtube film jak kiwał się na spotkaniu zielonoświątkowców teraz z wielkim rozmachem bierze się za polskich Katolików.
2 miesiące temu / Robert
 
To nie jest tak, że nagle Kościół sobie przez "Polska pod Krzyżem" przypomniał o Krzyżu Chrystusa i święcie Jego podwyższenia 14.09. Święto to jest odkąd pamiętam w polskim kościele celebrowane, a sami kapłani nie są "bierni i bezczynni" ale w cichości swych parafii sprawują liturgię tego święta. Aby świeccy nie musieli takich eventów organizować twierdząc, że robią to, bo nie ma księży, należy się o powołania modlić.
2 miesiące temu / nikt ważny
 
"Dzieją się rzeczy straszne: kapłani są fizycznie atakowani, kościoły i miejsca poświęcone są dewastowane" ... Czy aggiornamento już nie działa?
2 miesiące temu / Ryś
 
Iskierka chce Mszy Trydenckich, które są w zaniku i nic nie wskazuje na to, że się odrodzą. Póki nie ma tych Mszy, działajmy jak możemy, także w TŁUMIE. Do pana Jezusa też przychodziły TŁUMY. Pan Jezus również chciał modlitwy zbiorowej gdzie dwóch lub trzech gromadzi się w Moje Imię.... Jeśli kapłani są bierni i bezczynni, wtedy świeccy zapalają ducha. Wszyscy jesteśmy Kościołem i wszyscy jesteśmy za niego odpowiedzialni, nie tylko kler. Nie ma co udawać, że nie ma kryzysu w Polskim Kościele. I nic tu nie ma do rzeczy zaspokajanie własnych potrzeb.
2 miesiące temu / Vera
 
Bóg pragnie naszych serc, nie przyzna się do narodu, który myśląc, że wybiera Boga wybiera bałwochwalstwo,
2 miesiące temu / 1029
 
Prośmy o błogosławieństwo dla Polski i Polaków.
2 miesiące temu / Ala
 
Jeśli oczekujemy ŁASKI BOŻEJ i Bożego Błogosławieństwa to najpierw zacznijmy od siebie a nie w TŁUMIE jak za czasów J.P.II . To już było - WIELKIE ZGROMADZENIA . Najpierw inicjowane przez hierarchów a teraz przez przez AKTYWNYCH świeckich po "przejściach" , którzy jak p. Dokowicz mają doświadczenie organizowania wielkich imprez masowych dla opętanej młodzieży. Czyżby propagatorzy NOWEJ Ewangelizacji na czele z x. Glasem nie wiedzieli , że najdoskonalszą MODLITWĄ JEST Msza święta w rycie Trydenckim. Sam Pan Jezus Chrystus OFIARUJE SIE ZA NAS i WSTAWIA SIĘ ZA NAMI. Może zacznijmy od przywrócenia takiej Mszy św. w Parafiach jako papierek lakmusowy DOBREJ WOLI i NAWRÓCENIA PASTERZY. A świeccy niech nie MIESZAJĄ POWOŁAN i PORZĄDKÓW. Tym bardziej jak już raz dali się uwieść ZŁEMU / vide świadectwa. Religia NIE JEST MIEJSCEM do ZASPOKAJANIA WŁASNYCH POTRZEB i REALIZOWANIA osobistych CELÓW. Za mocno? Mamy ROZEZNAWAĆ duchy.
2 miesiące temu / iskierka
 
Piszę o sobie. Wcześniej kilka miesięcy temu zarezerwowalem spotkanie po latach. Teraz jestem w rozterce. Zrezygnować z balu czy jechać do Włocławka. A może wystarczy iść do kościoła na chwilę? Mus,e to rozważyć.
2 miesiące temu / Qwerty
 
Może się czepiam, ale dlaczego Krzyż z plakatu jest bez Chrystusa na nim pasyjki, i bez napisu "INRI". Tak przedstawiony jak na plakacie Krzyż, jest Krzyżem w wyznaniach protestanckich. Krzyż ma jednoznacznie wskazywać, że to Jezus Chrystus na nim wisiał, i umarł dla naszego zbawienia.
2 miesiące temu / nikt ważny
 
najpierw znaleźć przyczynę ,w sobie
2 miesiące temu / klik
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.