DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Gdy brak pomysłów, zakpić z katolików. Showmax prowokuje w nędznym stylu

Gdy brak pomysłów, zakpić z katolików. Showmax prowokuje w nędznym stylu
Źródło: youtube.com /SNL Polska

Naśmiewanie się papieży - tak oto Showmax postanowił rozruszać polską wersję show Saturday Night Live (SNL). Ofiarami żenującego teleturnieju „Milion w narodzie” stali się Grzegorz IX, Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek.

 

W ramach polskiego cyklu SNL, Showmax postanowił pośmiać się z papieży. Program z uwagi na jego „kunszt artystyczny” i „wartości rozrywkowe” można by okryć całunem milczenia, gdyby nie fakt, że postanowiono uderzyć w papieży, sprowadzając ich do roli „zabawnych idiotów”.

 

Ciekawe, że twórcy sięgnęli do postaci papieży (w tym historycznych) i uderzyli w katolików. Przecież równie dobrze mogliby się „zabawić”, naśmiewając się choćby z najważniejszych przywódców islamskich czy liderów wspólnoty żydowskiej. Na to odwagi zabrakło?

 

Tak oto Grzegorz IX w zasadzie nie ma w programie do powiedzenia więcej niż „stos”, a Jan Paweł II dostaje oczywiste pytania związane z jego osobą. Dalej twórcy programu podkreślają niemieckość Benedykta XVI, a co za tym idzie przepytywany jest z agresji Niemiec na Polskę. Jako czwarty uczestnik parodiowany jest Franciszek – papież „nie wiadomo skąd”, rzekomo nieuznający narodowości.

 

Teleturniej oczywistymi i jakościowo nędznymi gagami zmierza ku przewidywalnemu finałowi, który wygrywa papież Polak, ale nagroda jest mu odbierana za chęć pomocy uchodźcom na włoskiej wyspie Lampeduza. Show prowadzi Piotr Adamczyk, odtwórca postaci Karola Wojtyły w filmie poświęconym świętemu. Cytując częste powiedzenie aktora z teleturnieju: tłumaczyć się będzie przed Bogiem.

 

MA


DATA: 2017-12-05 00:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To przykre ale kretynizm wychodzi po czasie i tak jest w przypadku Adamczyka. A szkoda.
ponad 2 lata temu / Krisman
 
Brak słów... człowiek, który grał rolę Karola Wojtyły.... będzie się tłumaczyć przed Bogiem.
ponad 2 lata temu / Basia
 
Kościół ma tyle wspólnegomz wartościami chrześcijańskimi co świnia z krawatem
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Tutaj nikt nie drwi z z papieży, tylko z obłudników nazywających się katolikami. Obejrzyj dokładnie. Św. Jan Paweł ll pokazany jest w pozytywny sposób, podobnie Benedykt Vl i Franciszek. Tutaj chodzi o obłudników, którzy wierzą "po swojemu", żyjąc w nienawiści do innych, co sprzeczne jest z nauką Jezusa, a także w/w papieżami, z których powinno brać się przykład.
ponad 2 lata temu / TakToJa
 
dlaczego mój komentarz nie zostaje dodany??? Napisałem tylko że z innych wyznań i narodowości żartować można ale już z Katolików nie
ponad 2 lata temu / obserwator
 
"..."Uderz w stół, a nożyce się odezwą." Zupełnie jak w "Świętoszku" Moilera. ;) To przecież wcale nie obraża żadnego z papieży, a obłudników, którzy śmią twierdzić..." Kurcze skoro to nie winny żart, chcę doczekać show gdzie będą drwić z Allacha i Machometa ....
ponad 2 lata temu / ciekawy..
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.