DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Gdańsk: tysiące ludzi w kondukcie pogrzebowym Niezłomnych. Kontrowersje wzbudził Wałęsa i KOD

Gdańsk: tysiące ludzi w kondukcie pogrzebowym Niezłomnych. Kontrowersje wzbudził Wałęsa i KOD
Fot.Lukasz Dejnarowicz/FORUM

Pogrzeb Danuty Siedzikówny „Inki” oraz Feliksa Selmanowicza „Zagończyka” stał się okazją do wielkiej patriotycznej manifestacji. W dwukilometrowym kondukcie pogrzebowym, jaki przeszedł z gdańskiej bazyliki konkatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Cmentarz Garnizonowy, maszerowały tysiące Polaków, przybyłych na tę okazję z całego kraju. Na pogrzebie obecny był przez moment również Lech Wałęsa, a przed kościołem pojawili się aktywiści Komitetu Obrony Demokracji z Mateuszem Kijowskim na czele. Doszło do incydentu.

 

Strój Lecha Wałęsy wzbudził ogromne kontrowersje. Były prezydent przybył bowiem do gdańskiej bazyliki Mariackiej w ubraniu dostosowanym do pogody, a nie okoliczności. Miał na sobie jasne letnie spodnie i koszulkę polo.


Źródło: twitter.com/Bebuxu


Internauci nie zostawili na nim suchej nitki przypominając, że podczas pogrzebu komunistycznego dyktatora Wojciecha Jaruzelskiego Wałęsa wiedział jaki strój jest stosowny. Były prezydent opuścił świątynię przed przemówieniem prezydenta Andrzeja Dudy. W kościele miał spoglądać na telefon - donosi w oparciu od zdjęcie z Twittera wPolityce.pl.

 

Warszawa 30.05.2014 r. Pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego. FOT.Krzysztof Zuczkowski/FORUM

 

Z kolei garstka działaczy Komitetu Obrony Demokracji w trakcie Mszy Świętej przebywała przed bazyliką. Jak przekonuje na Twitterze przewodniczący pomorskiego KOD i zadeklarowany homoseksualista Radomir Szumełda, został „poturbowany” przez „faszystów z ONR” i wyproszony przez policję. „Nie dałem się” - dodał tryumfalnie.

 

Jako dowód owych „zajść” aktywista KOD opublikował... jedno zdjęcie zabandażowanej ręki, w którą został - jak twierdzi - skaleczony, co wymagało opatrunku. „Jesteśmy poszkodowani” - napisał w histerycznym stylu Szumełda. Chociaż posłużył się liczbą mnogą, nie wyjaśnił kim jest kolejna poszkodowana osoba.


Źródło: twitter.com/rszumelda

 

Portalowi naTemat mówił z kolei, że przed bazyliką działacze KOD usłyszeli, iż są „komunistami, SB-kami, zdrajcami, czerwonymi świniami i pedałami”. Miało dojść do przepychanek.

 

Na Facebooku inna działaczka KOD, Maja Augustynek, ubolewa z powodu utraty flagi antyrządowej organizacji. Płótno z symbolem Komitetu Obrony Demokracji trafić miał do ubikacji typu toi-toi.

 

W związku z incydentem przed bazyliką regionalni liderzy KOD wezwali na Facebooku prezydenta RP oraz premier RP do podjęcia działań zmierzających do wykrycia sprawców.

 

 

Źródło: FB, Twitter, naTemat, gazeta.pl, niezalezna.pl, wPolityce.pl

MWł
  


DATA: 2016-08-29 07:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie napisałem że twoja wersja nie działa. Napisałem że nigdy nie zadziała dopingująco. Zawsze zadziała negatywnie i zawsze przyniesie negatywny efekt. Bo ze zła człowiek nigdy nie stworzy dobra. Taki cud może zdziałać jedynie Bóg, a ty Bogiem nie jesteś.
ponad 3 lata temu / do Wolnościowiec
 
No w końcu jest trochę logiki w Twojej wypowiedzi. Masz rację, lepiej brzmi Twoja wersja, co nie znaczy, że zaproponowana przeze mnie nie działa. Wszystko zależy od człowieka - do niektórych trafia jedno, do innych co innego. To jednak mniej istotne od pobudek, które powinny wypływać z miłości do bliźniego, do narodu. Ważne więc, by dopingować z sercem i szukać skutecznej metody na nierobów. Czasami odebranie im wszelkich praw obywatelskich to za mało.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Bzdura, pogarda z definicji jest oznaką wywyższania się i niechęci do pogardzanego, więc nigdy nie działa dopingująco. Jej efektem może być, jak wspomniałem, co najmniej niechęć która uniemożliwia poprawę, gdyż pogardzany choćby "na złość" się nie poprawi, by pogardzający tym bardziej nie wywyższał się nad nim. Kompletnie czym innym jest miłosierne upomnienie, oparte na życzliwym pokazaniu zainteresowania dobrem bliźniego. Jeśli sugerujesz utożsamianie tak skrajnych pojęć, to znaczy że nie rozumiesz znaczenia słów których używasz. Weźmy przykład który podałeś. Jeśli powiesz pogardliwie: "weź się do pracy, brudasie", to gdyby ten ktoś wskutek tego polecenia wziął się do pracy, potwierdziłby że akceptuje też opinię że jest brudasem. W konsekwencji, choćby dlatego nie weźmie się do pracy, by udowodnić że nie uważa się za brudasa. Już dużo lepiej powiedzieć choćby tak: "gdybyś wziął się do pracy, wybiłbyś się ponad te brudasy i nieroby".
ponad 3 lata temu / do Wolnościowiec
 
@do Wolnościowiec: Ale taka pogarda działa dopingująco, bo pogardzany ma dość i w końcu bierze się do roboty. OK, możemy to nazywać miłosiernym upominaniem zamiast pogardą - wtedy się odczepisz? Bo ewidentnie nie czepiasz się czynów, ale nazewnictwa. Przepraszam, ale chamskie odzywki do hołoty typu "weź się do pracy, brudasie" to nie jest dla mnie miłosierne napominanie. Jeżeli dla Ciebie tak, niech Ci będzie.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Pogarda, jak każde NEGATYWNE podejście, nie jest żadnym dopingiem. Zło budzi tylko zło. Pogardzany w efekcie odczuwa do pogardzającego nie wdzięczność, lecz co najmniej niechęć, a często nienawiść. Katolicy wiedzą że wobec grzeszących bliźnich (w tym pasożytów) należy stosować miłosierne upomnienia, a nie pogardę. Skoro o tym nie wiesz, to katolikiem nie jesteś. Zresztą, udowodniłeś to już wcześniej gdy nawoływałeś do pogardy wobec wszystkich biednych, a nie tylko do biednych pasożytów. Teraz tylko to potwierdzasz wychwalając wojskową "falę", której pogarda i sadyzm są ewidentnie antykatolickie.
ponad 3 lata temu / do Wolnościowiec
 
@do Wolnościowiec: Pogarda ma być przede wszystkim dopingiem, żeby się biedota do roboty wzięła. Owszem, Pan Bóg tak stworzył świat, że niektórzy muszą być biedni i nic nie może tego zmienić, bo nie mogą pracować ze względu na zdrowie. Trudno, tak już jest. Państwo nie powinno tego porządku burzyć, ale oczywiście, że jeśli ktoś chce z własnej kieszeni pomóc, to powinien to czynić, jeśli uważa siebie za katolika. Może wyjaśnijmy: gardzić hołotą powinno państwo i nie powinno nic z tym robić. Obywatele, jeśli chcą, niech pomagają na własny koszt. Pogarda wskazana jedynie jako doping. Jak w wojsku jest fala, tak powinno się ją stosować wobec leniuchów, co stracili wszystko przez swoje zaniedbanie, nałóg itp.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.