DZIŚ JEST:   20   LUTY   2019 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Gdańsk: seksedukacja za miejskie pieniądze. Miasto sfinansowało skandaliczną broszurę

Gdańsk: seksedukacja za miejskie pieniądze. Miasto sfinansowało skandaliczną broszurę
źródło: pixabay.com

Politycy PIS alarmują: prezydent Gdańska promuje wśród uczniów subkulturę LGBT oraz antykoncepcję. Przyczyną tych oskarżeń jest najnowsza broszurka edukacyjna „Zdrovve love”, która już niedługo może trafić do uczniów gdańskich szkół.

 

W najbliższym czasie do gdańskich szkół trafi broszurka, która w zamierzeniu miała propagować zdrową prokreację, a tak naprawdę jest niczym innym jak promocją środowisk LGBT i antykoncepcji hormonalnej – powiedziała w czwartek Karolina Helmin-Biercewicz, wiceprezes stowarzyszenia myGdansk.pl.

 

Niebezpieczna publikacja została sfinansowana ze środków miasta Gdańska i stanowi jeden z elementów programu edukacyjnego „Zdrovve Love”. – Broszura została przygotowana w ramach konkursu, który miasto ogłosiło w związku z dofinansowaniem procedury in vitro, i dotyczy jego części edukacyjnej – tłumaczyła Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prezydenta Gdańska. Dodała, że „konkurs był ogłaszany dwukrotnie i dopiero za drugim razem wygrało go Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych, które przygotowało broszurę i program warsztatów dla młodzieży ze szkół średnich”. - Warsztaty odbywać się będą za zgodą rodziców i tylko uczniowie, którzy je ukończą, otrzymają tę książeczkę. Jej treść jest zresztą zgodna z programem nauczania realizowanym w szkołach – zaznaczyła.

 

Tym tłumaczeniom nie dają wiary przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Anna Wirska – gdańska radna partii rządzącej wysłała do prezydenta Adamowicza interpelację w tej sprawie. - Nie każdy rodzic sobie życzy, żeby jego dziecko było zasypywane takimi treściami. Nie wiemy nawet, czy rodzice mają świadomość, że ich dzieci będą obcować z materiałami dotyczącymi seksu – skomentowała.

 

Jeszcze bardziej krytyczni wobec najnowszego pomysłu władz Gdańska są wspomniani wyżej przedstawiciele stowarzyszenia myGdansk.pl. Ich zdaniem Paweł Adamowicz – uczestnik „marszów równości” i promotor in vitro „tylnymi drzwiami wprowadza do szkół promocję środowisk LGBT”.

 

Kontrowersje pojawiają się już we wstępie do publikacji napisanym przez samego prezydenta Gdańska. „Powinniście mieć dostęp do wiedzy na temat seksualności i antykoncepcji oraz korzystania z niej w zgodzie ze swoim sumieniem i przekonaniami. (…) Edukacja seksualna nie zachęca do częstych kontaktów seksualnych. To nauka zachowań asertywnych w obszarze praw seksualnych, nauka tolerancji dla innych poglądów seksualnych – napisał Adamowicz.

 

W książeczce znajdują się m.in. informacje dotyczące metod antykoncepcji, budowy narządów płciowych, ryzykownych zachowań seksualnych, a także metod zakładania prezerwatywy. Pojawiają się w niej stwierdzenia typu: „większość z nas rodzi się jako kobieta i mężczyzna, ale nie zawsze tak jest”, czy też: „Oszacowanie liczby osób homoseksualnych jest trudne, gdyż ze względu na doświadczaną dyskryminację nie wszyscy ujawniają swoją orientację; według różnych badań to od 2 do nawet 25 proc. populacji”, bądź: „W oparciu o współczesną wiedzę, bycie osobą heteroseksualną, homoseksualną czy biseksualną to naturalny, uprawniony i zdrowy sposób wyrażania się seksualności”, po czym autorzy tłumaczą kim są osoby transseksualne, transpłciowe oraz… interpłciowe.

 

Źródło: polskatimes.pl, trójmiasto.wyborcza.pl

TK


DATA: 2018-01-12 10:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

STARY TESTAMENT Księga Kapłańska KARY ZA NIEZACHOWANIE ŚWIĘTOŚCI Ochrona rodziny i małżeństwa 13. Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=112&slowa=obcuje
ponad 1 rok temu / abc
 
Wierze ze pan Adamowicz zostanie w najblizszych wyborach odsuniety od zarzadzania Gdanskiem
ponad 1 rok temu / Erty
 
"Edukacja seksualna nie zachęca do częstych kontaktów seksualnych. To nauka zachowań asertywnych w obszarze praw seksualnych" - sam sobie przeczy.
ponad 1 rok temu / kskiba
 
Hallo >nieBolek
ponad 1 rok temu / iskierka/cd
 
Broszurka propagandowa do walki z polską rodziną. Atak na ustrój państwa i zdrowie dzieci. Trudne czasy.
ponad 1 rok temu / Mataleo
 
To z tamtych terenów jest również Senyszyn?
ponad 1 rok temu / Kot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.