DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Gdańsk: rektor zakazał modlitwy wynagradzającej za promocję homoseksualizmu

Gdańsk: rektor zakazał modlitwy wynagradzającej za promocję homoseksualizmu
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Władze Uniwersytetu Gdańskiego nie zgodziły się na modlitwę różańcową wynagradzającą za promocję homoseksualizmu. Mimo to organizatorzy zapowiadają, że w piątek różaniec odbędzie się przed bramą Uniwersytetu przy ul. Bażyńskiego 8. Modlitwa rozpocznie się punktualnie o godzinie 18.00.

 

Akademicki Klub Tradycji Katolickiej PAX z Gdańska informował o tym, że w budynkach Uniwersytetu Gdańskiego można zaobserwować plakaty promujące homoseksualizm. W związku z tym środowiska katolickie zapowiedziały chęć przeprowadzenia na terenie uczelni modlitwy różańcowej, wynagradzającej Panu Bogu za promocję homoseksualizmu i ideologii LGBT. Zgody na modlitwę nie wyraziły władze Uniwersytetu, ale organizatorzy zapowiedzieli, że różaniec odbędzie się zgodnie z planem.

 

Pierwotnie studenci przewidywali modlitwę przed budynkiem Rektoratu Uniwersytetu Gdańskiego. Zgody na to nie wyraziły jednak władze uczelni. Co ciekawe, w uzasadnieniu stwierdzono, że intencja wynagradzająca za promocję homoseksualizmu „jest ewidentnym naruszeniem dóbr osobistych UG”. „Uniwersytet Gdański nie jest miejscem sprawowania kultu religijnego. Władze UG nie wydały zgody na organizację modlitwy różańcowej na terenie UG” – powiedziała dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy uczelni.

 

Organizatorzy akcji modlitewnej nie zrażają się decyzją władz Uniwersytetu Gdańskiego i podkreślają, że różaniec dobędzie się w piątek 24 maja, przed bramą główną uczelni, przy ul. Bażyńskiego 8.

 

„Oświadczenie Rektora może wprowadzać w błąd. Zgodnie z art. 52 ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce przeprowadzenie zgromadzenia na terenie Uczelni nie wymaga zgody, a jedynie zawiadomienia Kanclerza (zgody wymaga tylko zgromadzenie w lokalu). Rektorowi natomiast przysługuje prawo zakazania zgromadzenia, z którego to przywileju skorzystał. Nie zgadzamy się z zakazem modlitwy, ale ze względu na trudności związane z tym, że decyzja została wydana zaledwie dwa dni przed odbyciem się zgromadzenia, nie będziemy się od niej odwoływać” – czytamy w oświadczeniu studentów, którzy organizują modlitwę.

 

Organizatorzy podkreślają również, że niektórzy źle zinterpretowali cel modlitwy. „Napisaliśmy, że na Uniwersytecie Gdańskim promowana jest sodomia. Promowana jest przez lewicowe środowiska, które na UG, bez sprzeciwu władz Uczelni, organizują m.in. spotkania promujące homoseksualizm, wywieszają na oknach Wydziału Nauk Społecznych plakaty promujące tzw. parady równości i inne zloty tzw. grup LGBTQWERTY+ oraz propagują dzieciobójstwo” – dodają studenci w swoim oświadczeniu.

 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1179115255583998/

 

Źródło: gdansk.naszemiasto.pl, własne PCh24.pl

WMa

 

 


DATA: 2019-05-24 10:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To po prostu kolejny z zatrutych owoców braku lustarcji
5 miesięcy temu / Atos
 
I bardzo dobrze ze zabronili. Nie dość już narobiono złego?
5 miesięcy temu / Gsuhn
 
Na uniwersytetach organizowane są bez przeszkód antyreligijne konferencje inimprezy, kattolickich rektorzy zabraniają. Komuna!!!
5 miesięcy temu / Zbigniew
 
Środowisko uczelniane to kolejny temat. Poruszam się w nim więc wiem o czym mówię. Część doktorów i profesorów to wspaniali ludzie, oddanych nauce i prawdzie. Niestety większość to zwykli oportuniści, którzy z nauką niewiele mają wspólnego. To właśnie oni wprowadzają propagandę na uczelnie. Ciekawy byłby też temat wykorzystywania seksualnego. Na moich oczach w biały dzień bez żadnego zażenowania profesor sugerował studence pracę w Anglii, jeśli ta tylko bardzo chce... Pytanie co się dzieje w zamkniętych gabinetach.
5 miesięcy temu / Gość
 
Konsekwencja- tam gdzie demokracja władz uczelni- promują dewiacje a walczą z katoikami
5 miesięcy temu / Lustro
 
Tak wielka pokuta na Jasnej Górze i Intronizacja błagać Pana Boga. Bo to jak się Polacy zachowują przeraża.
5 miesięcy temu / Do dzwonek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.