DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Gdańsk: ogromne pieniądze na działalność stowarzyszenia promujące ideologię LGBT

Gdańsk: ogromne pieniądze na działalność stowarzyszenia promujące ideologię LGBT

Władze Gdańska dofinansowują działalność stowarzyszenia „Tolerado”, które w roku 2019 organizowało trójmiejski marsz równości LGBT, podczas którego doszło do ohydnej profanacji.

 

Sprawę dotacji przekazywanych z miejskiej kasy na działalność stowarzyszenia Tolerado, które samo deklaruje, iż „działa na rzecz osób LGBT”, nagłośnili gdańscy radni PiS. Podali oni do publicznej wiadomości, że w budżecie miasta Gdańsk na rok 2020, aż 1 milion złotych przeznaczono na finansowanie akcji „równościowych i tolerancyjnych”. Głównym organizatorem tych akcji jest właśnie stowarzyszenie „Tolerdo”.

 

Tylko w ostatnich tygodniach „Tolerado”  otrzymało miejską dotację wynoszącą ponad 20 tys. zł na przeprowadzenie dwóch zadań: „Programu wsparcia osób doświadczających dyskryminacją ze względu na płeć i tożsamość płciową” oraz „Wolontariat ścieżką wzmocnienia osób LGBT w Gdańsku."

 

Stowarzyszenie Tolerado było organizatorem ubiegłorocznego trójmiejskiego marszu równości  LGBT. Podczas tej homomanifestacji doszło do wstrętnych szyderstw z Najświętszego  Sakramentu. Sprawą, która wywołała falę społecznego oburzenia, zajmowała się prokuratura. Przedstawiciele „Tolerado” usprawiedliwiając to, czego usprawiedliwić nie można, powiedzieli, iż „Marsz był przestrzenią do wyrażania poglądów”. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, choć  negatywnie oceniła profanację, to jednak zapowiedziała, że w tegorocznej homomanifestacji, jeśli się odbędzie, weźmie udział.

 

Stowarzyszenie „Tolerado”, jak wynika z deklaracji tej organizacji, zajmuje się działalnością na rzecz tzw. osób LGBT, queer, interseksualistów oraz „osób bezpłciowych”. Stowarzyszenie to organizuje imprezy takie jak m.in. Trójmiejskie Marsze Równości LGBT czy Festiwal Tęczowe Rodziny, podczas których promuje się związki homoseksualne i adopcje przez nie dzieci. Seksedukatorzy z „Tolerado” prowadzą w gdańskich szkołach tzw. seksedukację, która wzbudza sprzeciw wielu środowisk katolickich i prawicowych. 

 

Zdominowane przez radnych PO władze Gdańska szerzenie ideologii LGBT wspierają od lat. Pod koniec czerwca 2018 roku Rada Miasta Gdańsk przyjęła uchwałą Model na rzecz Równego Traktowania. Dokument ten zawiera rekomendacje działań, które mają sprawić, według słów jego autorów, by miasto stało się przyjazne m.in. dla osób homoseksualnych. Natomiast zdaniem przedstawicieli  inicjatywy społecznej „Odpowiedzialny Gdańsk” model wspiera działania propagandowe środowisk homoseksualnych.

 

Źródło: polskieradio24.pl, tvp.info

AB


DATA: 2020-05-14 12:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A co Wy chcecie od LGTB?Tacy ludzie się rodzą i nie mają wpływu na swoją orientację!!!W Polsce mieszka około 4 milionów osób o takiej orientacji!!!!Pracują płaca podatki i muszą walczyć o swoje prawa!!!
22 godzin temu / Irena Sośnicka
 
Czy rzeczywiście władze miasta mogą tak bezceremonialnie szastać publicznymi finansami?
14 dni temu / Ryś
 
Dewiacyjne, komunistyczne miasto, którego prezydentowej Oli marzy się freistadt na wzór niemieckich czasów nazistowskich. Non possumus.
14 dni temu / LGBT WON
 
Ukręcić lba genderowej Stambulskiej hydrze.
15 dni temu / Rycerka
 
A kiedy przyjdzie czas na to, by stały sie przyjazna innym mniejszościom, jak: złodzieje; sprejowcy; mańkuci; zezowaci; malwersanci; aferzyści . . . itp.,itd.. Trochę to nawet i logiczne, że władze dbają o SWOJĄ przyszłość, kiedy im stery wyrwą z ich łap . . . Gdańsk natomiast to ''stolica'' masonii wszelkiej obediencji, a mason w swej tolerancji musi być i homo-uległy, bo tak mają w statutach. Logika w tym jest, ale co z ROZUMEM!???
15 dni temu / AndrzejBR
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.