DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

„Gazeta Wyborcza” atakuje Piotra Zychowicza. Powód? „Żydzi”!

„Gazeta Wyborcza” atakuje Piotra Zychowicza. Powód? „Żydzi”!
Fot. Grazyna Myslinska / FORUM

Nic nie sprzedaje się lepiej niż sensacja. Zychowicz wie o tym, nic więc dziwnego, że wybrał Eliego Gata jako jednego z rozmówców do własnej, najnowszej książki „Żydzi”, którą wydawca reklamuje pod tytułem „Opowieści niepoprawne politycznie” i zapowiada jako opis spraw "niewygodnych zarówno dla Polaków, jak i dla Żydów" – pisze w „Wyborczej” o najnowszej książce dziennikarza „Do Rzeczy” Beata Chomątowska.

 

Jakież to „sensacyjne” poglądy ośmielił się upublicznić Zychowicz? Otóż słowa krytyczne wobec powstania w getcie z roku 1943.

 

„Bardzo duża część powstańców z getta po krótkiej walce przedostała się kanałami na tzw. aryjską stronę Warszawy. Po prostu uciekła. Ludzie więc uratowali swoje życie, nie zginęli. Pozostawili za to resztę Żydów z getta na pastwę straszliwego niemieckiego odwetu” – mówi rozmówca Zychowicza, Eli Gat, ocalony z Zagłady Izraelczyk. Jego poglądom udostępnił już dwa lata temu łamy najstarszy izraelski dziennik „Haaretz”. Obecnie może je poznać - dzięki książce Zychowicza także polski czytelnik - nieśledzący doniesień z mediów wydawanych w Izraelu.

 

Oberwało się przy okazji także tygodnikowi „Do Rzeczy”, w którym publikuje Zychowicz:

 

„Tygodnik ów poszedł jeszcze dalej, opatrując okładkę zestawieniem, w którym nietrudno się dopatrzyć inspiracji przedwojennymi broszurkami w rodzaju "Poznaj Żyda!". Zdjęciu wyznawcy judaizmu, z pejsami i w chałacie, towarzyszy lead: "Żydokomuna czy chamokomuna? Piotr Zychowicz niszczy polityczną poprawność – pisze Chomątowska. Dlaczego tradycyjny strój ortodoksyjnych i bogobojnych Żydów wywołuje w autorce komentarza takie antysemickie skojarzenia trudno i chyba nie warto dociekać…

 

Każdy może sobie głosić najbardziej absurdalne teorie, jeśli nie nawołują do nienawiści i przemocy. Publikować własnym sumptem, opowiadać znajomym lub przechodniom na ulicy, słać prasie. Co innego dziennikarz - nie jest dla nich słupem ogłoszeniowym. Przysługuje mu prawo, a w niektórych przypadkach obowiązek, opatrzenia podobnych rewelacji komentarzem, choćby w formie jednego zdania - w imię odpowiedzialności za słowo, które przekazuje dalej, i za umysły czytelników, dla których bywa autorytetem ­– pisze Chomątowska kierując swoje słowa w stronę Zychowicza. Widać wyraźnie, że „dobra zmiana” może dotrzeć także na ulicę Czerską. Wystarczy tylko wsłuchać się w słowa własnej komentatorki!  

 

 

luk

 

 

 

 


DATA: 2016-05-25 08:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wstydzę się iż był taki czas kiedy Gazeta Wyborcza, Tok-Fm były dla mnie autorytetem...
ponad 4 lata temu / sulima
 
Reklamowana książka Zychowicza "Żydzi" to zbiór artykułów z lat ubiegłych. Nabywcy mogą czuć się oszukani.
ponad 4 lata temu / Eddy
 
Zychowicz niech się uczy prawdy o Żydach od dr Ewy Kurek.
ponad 4 lata temu / krytyczny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.