DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Gazeta włoskich biskupów broni filmu „Gwiazdeczki", wprost seksualizującego dzieci

Gazeta włoskich biskupów broni filmu „Gwiazdeczki", wprost seksualizującego dzieci
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Jorge Gryntysz)

Portal LifeSiteNews.com relacjonuje stanowisko włoskiej gazety „Avvenire”, należącej do Konferencji Episkopatu Włoch. W jednym z tekstów stwierdzono, że film „Cuties” „nie zawiera skandalicznej seksualizacji nastolatków” i nie ma wytłumaczenia dla kampanii oburzenia prowadzonej przeciwko serwisowi Netflix, który wyprodukował film.

 

Film „Gwiazdeczki” wyprodukowany przez Netflix to jawna prowokacja i seksualizacja dzieci i młodzieży. Produkcja poświęcona jest bowiem dziewczynkom, które uprawiają i trenują „taniec” określany mianem „twerkingu”. Jak wskazuje Wikipedia, „twerking” jest „rodzajem tańca o zabarwieniu erotycznym, popularnego wśród kobiet i polega na rytmicznym postrząsaniu pośladkami”.

 

W związku z tym przeciwko serwisowi Netfix powstała petycja krytykująca go za wyprodukowanie tego filmu i promocję „dziecięcej erotyki”, a być może nawet pedofilii. Film wywołał duże oburzenie katolików i zaniepokojonych rodziców, bowiem film „Gwiazdeczki” jest przedstawiany jako film przeznaczony także dla młodzieży i nastolatków. Niestety na krytykę filmu nie zgadza się redakcja włoskiej gazety „Avvenire”, należącej do Konferencji Episkopatu Włoch.

 

„Nie ma żadnego wytłumaczenia dla kampanii przeciwko serwisowi Netflix. Nie ma w nim żadnej „skandalicznej seksualizacji nastolatków”, jak napisali niektórzy z 600 000 sygnatariuszy petycji” – czytamy w tytule artykułu opublikowanego w Avvenire. Autorem artykułu jest Andrea Fagioli. W artykule stwierdzono, że ci, którzy sprzeciwiają się filmowi, „albo go nie oglądali, albo naprawdę ograniczyli się do plakatu”. 

 

Francuski film „Gwiazdeczki” opowiada historię 11-letniej Amy, muzułmańskiej dziewczyny z Senegalu, która mieszka w biednej dzielnicy we Francji. Dołącza do grupy innych młodych dziewcząt, które wykonują układy taneczne, w tym naśladują dorosłą „twerkingową ekipę taneczną”. Układy taneczne wykonywane przez dziewczynki w filmie są pełne erotycznych ruchów i zachowań.

 

Po fali krytyki, Netflix zmienił plakat i opis promujący film. Klipy z filmu zamieszczone w mediach społecznościowych wywołały rosnące oburzenie w Internecie, a wielu internautów twierdzi, że film promuje pedofilię.

 

Przewodnik dla rodziców dotyczący filmu był kilkakrotnie aktualizowany od czasu premiery filmu. W zeszłym tygodniu jeden szczegół podkreślił, że w jednej scenie „obcisłe skórzanych spodnie 11-letniej dziewczynki zostają na siłę ściągnięte w trakcie bójki. Wówczas kamera wskazuje na jej odsłoniętą bieliznę”. Tego typu scen jest o wiele więcej, ale ze względu na czytelników i przepełnienie erotyką, nie będzie ich wszystkich przywoływać.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

 


DATA: 2020-09-21 10:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Anonimm Normalnością nazywasz wykonywanie erotycznego tańca przez 11-letnie dzieci? Tego nie wypunktowałaś/wypunktowałeś jako minus?
29 dni temu / Czytelniczka
 
Ludzie jak muchy lecą do tego, co zalatuje zgnilizną. Zbyt wiele haniebnych i grzesznych produkcji finansuje i promuje ten portal filmowy, którego nazwę nawet wstyd wymawiać. Jeszcze nie tak dawno próbowano wepchnąć do wychodka Chrystusa i Jego świętych. Trudno oprzeć się wrażeniu, że cała struktura tego kanału to słudzy demona. Ludzie, którzy to finansują stają się winni propagowaniu tych niejednokrotnie plugawych i bluźnierczy treści. Wybór jest jeden. Walka o nawrócenie tej grzesznej społecznie struktury medialnej, protesty wobec ludzi produkujących ohydę i nie oglądanie odcinając finansowanie. A biskupi włoscy? No cóż? Zaszyty, pierwsze miejsca w synagogach tego świata - tak, cierpienie dla sprawy Chrystusa, prawdziwa profetyczna ewangelizacja, uczciwe sprawowanie sakramentów świętych i obrona przed zamykaniem kościołów - nie.
1 miesiąc temu / Krakusik
 
@rob, autor cytatu , który podałeś, winą za film obarcza nas wszystkich .Rzekomo "my wszyscy" stworzyliśmy warunki do seksualizacji dzieci . Nie rządy i nie korporacje kierujące tymi rządami. Najbardziej kompromitującym intelektualnie dla autora i dla ciebie jest stwierdzenie autora ,że film dla zboczeńców może edukować poprzez uświadamianie czegos. To jest przełomowy wniosek . Przez tysiąclecia producenci pornografii niesłusznie mieszkali w rynsztoku.
1 miesiąc temu / Mirek
 
struktury lawendowej mafii zataczają coraz szersze kręgi, nie tylko w naszym Kościele, za mało aktywności ze strony wiernych, mojej też, musimy działać zanim zniszczą Nasz Kościół już całkowicie
1 miesiąc temu / vera
 
Kolejni przebierańcy w sutannach... komu naprawdę służą...?
1 miesiąc temu / Ja
 
Słyszałem też chyba w PR24 o takiej pozytywnej wymowie filmu. Dalej pozostają pytania, np. jak wpłyną na nieletnie aktorki takie tańce?88 drugie, po co oni w ogóle bronią tej bezboznej stacji? Naiwność? Nieumiejętność stosowania zasad etyki? A może więcej?
1 miesiąc temu / SymNT
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.