DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Gadowski o ustawie degradacyjnej. „Zdegradować moskiewskich generałów”

Gadowski o ustawie degradacyjnej. „Zdegradować moskiewskich generałów”
źródło: youtube.com / Gadowski TV

Publicysta Witold Gadowski skomentował weto prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie tzw. ustawy degradacyjnej. Podkreślił, że odebranie stopni wojskowych członkom komunistycznej Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego jest konieczne ze względu na przyszłe pokolenia, które powinny znać różnice pomiędzy bohaterami a komunistycznymi oficerami.

 

– Jeżeli nie zdegradujemy moskiewskich generałów, to będziemy mieli dwie równoległe linie historii. One w końcu się zleją ze sobą i przyszłe pokolenia nie będą widziały różnicy pomiędzy gen. Fieldorfem a gen. Jaruzelskim – powiedział Witold Gadowski. Publicysta w swoim „Komentarzu Tygodnia” nawiązał również do postaci gen. Mirosława Hermaszewskiego, członka WRON, jedynego Polaka, który poleciał w kosmos.

 

– Prezydent Andrzej Duda usilnie chce nas przekonać, że późniejszy generał Mirosław Hermaszewski znalazł się we WRON wbrew własnej woli. Wtedy chyba przebywał na kursie w Moskwie – pewnie też wbrew własnej woli. Jest laureatem orderu Lenina, który odebrał w Moskwie – prawdopodobnie też wbrew własnej woli. Kilka innych wysokich odznaczeń sowieckich figuruje wśród jego baretek mundurowych – prawdopodobnie też otrzymał je wbrew własnej woli – komentował ironicznie Gadowski. Przypomniał również, że gen. Hermaszewski był wiceprzewodniczącym Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.

 

Publicysta podkreślił, że ustawa degradacyjna jest konieczna, aby w przyszłości, kolejne pokolenia potrafiły rozróżnić postawy gen. Fieldorfa i gen. Jaruzelskiego. Dodał, że w PRL „sprawy były bardzo proste”.  – Albo robisz karierę i działasz tak, jak partia każe, albo idziesz na boczny tor i cię nie ma – powiedział Gadowski.

 

Przypomnijmy, że prezydenta Andrzej Duda zawetował tzw. ustawę degradacyjną, ale zapowiedział, że będzie rozmawiał o jej treści m.in. z szefem MON. Podkreślił, że członkowie WRON „to był po prostu związek przestępczy o charakterze zbrojnym”. Dodał jednak, że weto wynika z braku mechanizmu odwoławczego od skutków ustawy.

 

– Jeżeli chodzi o odebranie im stopni wojskowych, sprawa jest dla mnie mało dyskusyjna (...). To byli ludzie, którzy szkodzili Polsce, którzy budowali tutaj ustrój zniewolenia nas wszystkich, Polaków – mówił prezydent. – Rozwiązanie, że wszyscy członkowie WRON nie mają możliwości złożenia żadnych wyjaśnień i żadnego środka odwoławczego i po wydaniu obwieszczenia tracą stopień wojskowy, jest czymś z czym zgodzić się nie mogę – powiedział Andrzej Duda.

 

Prezydent zapowiedział, że zaprosi do Pałacu Prezydenckiego m.in. szefa MON Mariusza Błaszczaka i przedstawicieli organizacji kombatanckich, aby „porozmawiać nad ustawą”. – Chciałbym, aby powstała ustawa, która będzie przyjęta przez społeczeństwo ze zrozumieniem, a przede wszystkim nie będzie niesprawiedliwa – mówił.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, YouTube, PCh24.pl

WMa

 

 

 


DATA: 2018-04-06 07:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O czym my dyskutujemy? Po co ta ustawa degradacyjna?! Komuniści to zdrajcy Polski!PRL to byl zaborczy Twór CCCP!!! Przez ten fakt ich odznaczania się Krzyżami i Medalami polskopodobnymi tyle znacza,co umarłemu kadzidł0.Oprócz tego jeżeli te odznaczenia miały na sobie wytloczone gapy,czyli orły bez korony to, co nas Polaków to obchodzi?! My mamy Orła w Koronie,a nie sowieckie bezkoronne plugastwo.Oprocz tego zdrajcy Polski,na czele z głównym zdrajcą, Jaruzelskim - nic nie znaczą, choćby ich kolesie obsypali - od tóp do głów polskimi odznaczeniami! Zdrajcy tym się dyskwalifikują,że byli zdtajcami nasłanymi przez CCCP na Polskę.TO JEST DYSKWALIFIKACJA NATURALNA I AUTOMATYCZNA! Ich odznaczanie było plugastwem! Oni - owszem zasłuyżki wszyscy na kryminał dożywotni!! A więc na co ta Ustawa?!
ponad 2 lata temu / Jan Orawicz
 
Tak naprawdę ta ustawa to nic więcej jak odwracanie uwagi i udawanie, że coś się chce zrobić. Prawdziwe problemy są zupełnie gdzie indziej - np. leżenie na brzuchu przed Izraelem, wydawanie milionów na żydowskie muzea, parasol ochronny nad targowicą i jej ośrodkami medialnymi czy instalacja w Polsce potężnej ukraińskiej mniejszości. Można tego zresztą wymieniać całe mnóstwo, aż się prosi o pytanie jakie jest prawdziwa rola PiSu na naszej scenie politycznej i czyje instrukcje obecnie tak gorliwie realizuje. Bo z interesem Polski raczej nie ma to wiele wspólnego...
ponad 2 lata temu / abc
 
No, ale jak te stopnie generalskie - jedne ruskie, a drugie nieruskie - rozróżniać w praktyce? Tu i tam generał brygady, dywizji, broni (tylko generał armii to wynalazek PRLu).
ponad 2 lata temu / TZ.
 
Kamila: Swego czasu wielu ludzi, z tych ?porządnych?, traktowało Dudę, jak niemowlę bez przeszłości. Dałoby się za niego pokrajać. Ci, którzy ostrzegali i głosowali na Brauna byli w najlepszym razie marginalizowani. Podobnie było z Wałęsa. To, co mamy, cynizm i bezczelność, nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem.
ponad 2 lata temu / Antymodernista
 
Czesc zgadzam sie notowania pis w dol ale nie tylko dlatego opieszalosc uleglosc cofanie niewinni z ajzchajmerem powinni byc za kratami na to Lud czeka
ponad 2 lata temu / Aaar
 
I cóż z tego Panie Gadowski. Że tak będzie wielu mówiło chwilkę po "wygraniu" przez PiS "wyborów". Cóż Pan wtedy sądził o PiS? Co Pan wtedy o nich publikował na swoim kanale? Proszę sobie odtworzyć starsze nagrania. To jak to jest, że niektórzy wiedzieli czym jest PiS i Duda, bez czekania 2 lata aż maski opadnął?
ponad 2 lata temu / Kamila
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.