DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Gadowski dla PCh24.pl: Polska przez lata nie zrobiła niczego w sprawie ustawy 447

Gadowski dla PCh24.pl: Polska przez lata nie zrobiła niczego w sprawie ustawy 447
źródło: youtube.com / Gadowski TV

Przegłosowanie przez amerykański Kongres ustawy 447 to największa klęska polskiej dyplomacji w ostatnich kilkudziesięciu latach – ocenił w rozmowie z portalem PCh24.pl Witold Gadowski.

 

Publicysta podkreśla, że treść przyjętej we wtorek przez Izbę Reprezentantów ustawy 447 zobowiązującej rząd amerykański do wspierania roszczeń organizacji ubiegających się o mienie bezspadkowe ofiar zagłady Żydów była tworzona przez kilka lat, a polskie władze miały wiedzę na jej temat. – Przegłosowanie przez amerykański Kongres ustawy 447 to największa klęska polskiej dyplomacji w ostatnich kilkudziesięciu latach, a w szczególności ministra Jacka Czaputowicza i prezydenta Andrzeja Dudy – podkreślił. Dodał, że pomimo wielu sygnałów i apeli, jakie przez ostatnie miesiące napływały do nich w tej sprawie, ani szef  MSZ, ani prezydent RP nie zrobili niczego konstruktywnego, co mogłoby uchronić Polskę i Polaków przed zagrożeniem, jakie niesie ustawa 447.

 

Witold Gadowski przyznał, że w pełni rozumie działanie Stanów Zjednoczonych. – To wszystko jest spójne i logiczne, ponieważ dzięki przegłosowaniu ustawy 447 Amerykanie mogą „zarobić” kilkadziesiąt miliardów dolarów. Biorąc pod uwagę, że poniosą przy tym zerowe bądź co najwyżej minimalne koszty, byłoby czymś dziwnym, gdyby zagłosowali w tej sprawie inaczej – podkreślił. Dodał, że pretensje należy mieć do polskich władz, które przez lata nie zrobiły niczego, żeby nie dopuścić do takiej sytuacji.

 

Zdaniem publicysty „przyśpieszenie” w sprawie ustawy 447 nastąpiło po tym, jak w roku 2017 Patryk Jaki poinformował o pracach polskiego rządu nad tzw. ustawą reprywatyzacyjną. – Wszystko, co potem się działo, łącznie z histerycznym atakiem na Polskę i oskarżaniem nas o czynny udział w Holocauście, to w mojej ocenie pokłosie tamtej inicjatywy. Porządna „ustawa reprywatyzacyjna” pozwoliłaby bowiem zatrzymać wszelkie pretensje o mienie bezspadkowe, jakiego domagają się od Polski przedstawiciele środowisk żydowskich wspierani przez Amerykanów – zaznaczył. Dodał, że taka ustawa jednak do dzisiaj nie powstała i już niedługo może się ona na nic nie przydać.

 

Dziennikarz odniósł się również do wypowiedzi, jakiej w sprawie ustawy 447 udzielił przebywający za oceanem wicepremier Jarosław Gowin. – Chcę wszystkich uspokoić. Tak zwany JUST Act nie ma żadnego znaczenia prawnego, nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń wobec państwa polskiego – mówił we wtorek polityk. Zdaniem Witolda Gadowskiego wicepremier Gowin nie musi się martwić, ponieważ on sam nie ucierpi na ewentualnych konsekwencjach w tej sprawie. – Ucierpią zwykli Polacy jak ja czy czytelnicy portalu PCh24.pl, którzy będą musieli wyciągnąć portfele i spłacić wszystkie roszczenia, które zdaniem niektórych ekspertów mogą sięgać nawet 300 miliardów dolarów! Nie możemy na to pozwolić! Nie możemy dać się okraść!  – podsumował.

 

TK

 

Czytaj więcej:

 

„JUST Act” i duch Bartoszewskiego. Co dalej z żydowskimi roszczeniami?


DATA: 2018-05-10 10:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

min Blaszczak oswiadczyl wczoraj radosnie ,ze jedzie prosic Trumpa o jeszcze wiecej zolniezy USA na tereny Polskie, bo Polska da rade ich utrzymywac.
ponad 1 rok temu / QA
 
A ja tego nie odbieram jako klęskę polskiej dyplomacji, bo takowa od 1944 r. nigdy nie istniała (zresztą co do przedwojennej też należy mieć wątpliwości na ile była polska), tylko jako rezultat świadomych zaniechań, a nawet czynnej kolaboracji. Tak, to rezultat antypolskiej dywersji rządów warszawskich, trwającej nieprzerwanie od 1989 r. mimo "zmiany ustroju". Ani MSZ, ani premier, ani prezydent i jego kancelaria nie zrobili kompletnie nic przeciwko żydowskim roszczeniom i towarzyszącej jej oszczerczej kampanii antypolonizmu, jak również kompletnie nic nie uczynili dla zapobieżenia amerykańskim naciskom mającym zasadnicze znaczenie dla skuteczności egzekucji roszczeń. Co więcej, rząd warszawski w antypolskiej kampanii czynnie współuczestniczył, poprzez budowę ośrodka propagandy Polin (dla niepoznaki zwanego muzeum) i jego utrzymywanie z naszych podatków, nie mając żadnego wpływu na program jego działania. Zdrada, której tylko głupi nie zauważy.
ponad 1 rok temu / Ruben
 
Czas wystawić Izraelowi rachunek za ich pobratymców,którzy w karczmach przez wieki okradli i rozpijali Polaków
ponad 1 rok temu / czyżby absurd?
 
Zdrada! Zdrada, zdrada, zdrada, po stokroć zdrada!!!
ponad 1 rok temu / tereferek
 
No to już wiadomo kto i po co takich nieudaczników wyciągnął do władzy. Sami o własnych siłach nigdy by do tej władzy nie doszli, aż nagle pojawiło się tyle tajemniczych "zbiegów okoliczności" i droga stanęła otworem. A teraz po nocnej zmianie przychodzi czas odcinania potężnych kuponów od tej inwestycji.
ponad 1 rok temu / abc
 
Ustawa S.447 wywodzi się z postanowień terezińskich, które są bezprawne. To Żydzi nadali im tok, jakoby były prawem międzynarodowym, a to są bajania midraszowe. Ta ustawa ma pseudoprawny charakter, ponieważ prawo nie działa wstecz. My dzisiaj nie możemy wystawić na szafot i karać Cezara! Dobrze by było, żeby ambasador USA też się tego nauczył. Celem ustawy S.447 jest legalizacja nielegalnych postanowień terezińskich, które nie mają żadnej mocy prawnej i nie są obowiązującym prawem międzynarodowym. W Ameryce widocznie prawnicy, którzy pracują w biurach kongresmenów, zostali tak mocno przetrenowani, że o tym nie wiedzą.
ponad 1 rok temu / Luk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.