DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Gadowski: walka stoczy się na polu kultury i edukacji. Państwo musi skupić się na ich obronie

Gadowski: walka stoczy się na polu kultury i edukacji. Państwo musi skupić się na ich obronie
Źródło: gadowskiwitold.pl

Suwerenność Polski jest ograniczona naszym członkostwem w UE. Z tym trzeba się pogodzić i kontynuować proces odbudowy suwerenności państwa – ocenia Witold Gadowski w rozmowie z wpolityce.pl. Jego zdaniem główna walka toczyć się będzie na polu kultury i edukacji. - Właśnie na ich obronie państwo powinno skupić się najbardziej. Musimy dopracować się polskiego głosu w prasie, w filmie i literaturze – dodaje publicysta.

 

W ocenie Witolda Gadowskiego, suwerenność Polski jest „ograniczona przez członkostwo w Unii Europejskiej, której prawodawstwo stoi ponad naszym państwowym prawodawstwem, ale z tym musimy się pogodzić”. Trwa bowiem odbudowywanie państwa w każdym wymiarze i jest to proces, który „służy suwerenności”. - Suwerenność zawsze wynika z procesów wewnętrznych jakie zachodzą w państwie. Są one ważniejsze nawet od procesów zewnętrznych, aczkolwiek trudno jest uciec z położenia geopolitycznego w jakim znajduje się Polska. One znacznie ogranicza naszą suwerenność. Silne Niemcy i silna Rosja zawsze wpływały negatywnie na suwerenność Polski. Chcąc wyprzeć obce wpływy z państwa, powinniśmy systematycznie wzmacniać jego siłę – podkreśla Gadowski.

 

Zdaniem publicysty, jeszcze do niedawna „największym zagrożeniem dla suwerenności państwa była siła rządów anty-państwa”. - Postkomunistyczne układy duszące gospodarkę, życie społeczne czy życie kulturalne, które było podporządkowane klikowym rozgrywkom. To wszystko dziś się zmienia – zauważa. Gadowski podkreśla, że suwerenności „nie buduje się jedynie poprzez wzmacnianie siły militarnej czy administracyjnej, ale przede wszystkim buduje się ją w sferze kultury, obyczajów czy edukacji.”

 

Jego zdaniem, mamy dziś do czynienia „z zagrożeniem kulturowym płynącym głównie z Niemiec oraz zagrożenie wpływami rosyjskimi, które zostało po czasach kiedy byliśmy kolonią sowiecką.” - Z najgorszą sytuacją mamy do czynienia kiedy interesy Niemiec i Rosji są tożsame i są one realizowane kosztem Polski, a takich sfer mamy bardzo dużo. Także tutaj musimy włożyć sporo wysiłku ograniczając wpływy wewnętrznych agentur. Głównym zagrożeniem nie są tutaj klasyczni agenci czy szpiedzy, ale agentury budowane za pomocą kapitału pieniędzy i wpływów. To trzeba ograniczać na rzecz polskiej racji stanu – mówi.

 

Witold Gadowski przekonuje, że należy postawić na polską kulturę i na politykę historyczną i kształtowanie świadomości obywateli. Tu ważną rolę do spełnienia mają media, w Polsce niestety skolonizowane przez niemiecki kapitał. - Potrzebujemy prawnych zmian, które wpłynęłyby na ograniczenie koncentracji kapitałów w mediach. Musimy przezwyciężyć niemiecki monopol w polskich mediach, który jest wielkim zagrożeniem i wpływa na polską świadomość. On po prostu kolonizuje Polskę – dodaje.

 

Publicysta wskazuje, że agresja środowisk tracących wpływy w Polsce będzie rosła, a sztandarowym liderem tej agresji „jest pan George Soros i jego pieniądze, które mają za zadanie tłamsić i ograniczać polską suwerenność”. Zdaniem Gadowskiego, główna walka stoczy się na polu kultury i edukacji. - Właśnie na ich obronie państwo powinno skupić się najbardziej. Musimy dopracować się polskiego głosu w prasie, w filmie i literaturze. Nie możemy karmić się jedynie nędznymi imitacjami Zachodu, albo opłacanymi przez niemieckie bądź rosyjskie ośrodki dzieła, które nie mają najmniejszej wartości. Musimy oczyścić kulturę z kasty pieczeniarzy żerujących na polskich pieniądzach, podlizujących się obcym wpływom, aby budować własną pomyślność, nie tworząc żadnych wartości dla kultury – kwituje.

 


Źródło: wpolityce.pl

MA


DATA: 2016-08-05 10:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Gadowski, najpierw trzeba odkłamać historię. Te niezliczone "uroczystości patriotyczne" ku czci Piłsudskiego podarowanego Polakom przez niemiecką masonerię, człowieka który de facto był agnostykiem i takimi samymi ludźmi się otaczał, prowadzą do Pańskich wniosków, że "musimy pozostać w UE". Nie musimy. Powinniśmy z niej wychodzić małymi kroczkami. Póki jednak o.Rydzyk będzie namawiał Polaków do "korzystania" z funduszy UE, co jest nabijaniem kiesy banksterom, a Pan będzie "zapominał" o USA jako wrogu Polski, nic się nie zmieni.
ponad 4 lata temu / to PiSowska propaganda
 
Panie Gadowski, TEN UKŁAD to taki sam układ, jaki był przez wiele lat. Proszę nam nie truć, jaka polityka historyczna ma niby być, jeśli Kaczyński wywodzi się z Ukrainy i TAM stał niegdyś, klaszcząc kiedy UPA-owcy doszli do władzy. A nasz (?) Prezydent to co? - przecież co rusz podpisuje ustawy przeciw społeczeństwu polskiemu.
ponad 4 lata temu / Maciek
 
Zgadzam się z Panem w 100%
ponad 4 lata temu / Lidia
 
Jakimś dziwnym trafem, Gadowski nie raczył się choćby zająknąć o roli Kościoła w przedmiotowych kwestiach. Może pisał pod "W Potylicę"?
ponad 4 lata temu / Burak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.