DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Gadowski: sułtan i wasale. Europa zapłaci haracz, w zamian nie dostanie nic

Gadowski: sułtan i wasale. Europa zapłaci haracz, w zamian nie dostanie nic
Fot. Xinhua/ZUMA/Forum
#KRYZYS    #ANKARA    #SZCZYT    #UCHODŹCY    #BRUKSELA    #IMIGRANCI    #UE    #TURCJA    #UNIA EUROPEJSKA    #REFUGEES

Wasale imperium otomańskiego przyjechali płacić lenno Erdoganowi. Ten sam Erdogan, który odtrącany był przez Unię Europejską, teraz dyktuje warunki - w takich słowach komentuje zakończony niedawno szczyt Unia Europejska – Turcja publicysta Witold Gadowski.  

 

W wyniku rozmów kwota trzech miliardów euro, które UE zapłacić miała Ankarze za zatrzymanie fali tak zwanych uchodźców wzrosnąć ma dwukrotnie. – Co z tego będzie miała Europa? Nic, po prostu zapłaci kolejny haracz, jak sułtanowi. Tak właśnie na kolana sadza się wszechwładną w Europie kanclerzycę Anielę Merkel i całą resztę tej coraz bardziej śmiesznej trzódki – ironizuje dziennikarz tygodnika „wSieci”. Nazywa on szczyt „nasiadóweczką, podczas której politycy europejscy słuchali tureckiego kazania”.


– Pani premier, Beato Szydło. Z całą sympatią i moim poparciem dla pani rządu, proszę wreszcie powiedzieć, jaka będzie polityka pani rządu wobec nowej fali migrantów, którzy zaleją Europę. I proszę nie uciekać tutaj w pustosłowie, proszę nie bawić się w zgrabne formułki dyplomatyczne, tylko proszę prosto, kawa na ławę wyłożyć, co dalej. Wybrano panią i pani partię po to, byście nam rozwiązali tę kwestię, a nie uciekali od rozwiązań, a w rzeczywistości ulegali dyktatowi Anieli Merkel. Tu potrzeba męskich decyzji – zachęca publicysta.


Gadowski przewiduje, że niezależnie od haraczu, jaki zapłaci Europa, turecki przywódca i tak zastosuje wobec niej demograficzną broń w postaci milionów muzułmańskich imigrantów przepuszczonych przez Ankarę na terytorium Starego Kontynentu. – Ci ludzie nie mają wyjścia, muszą iść do przodu, a Europa, jak widać, to mięciutkie pieseczki, które nie potrafią już nawet szczekać. Tylko Europa Środkowa zachowuje jaki-taki kręgosłup, nie myślę tutaj, niestety o Warszawie. To Budapeszt, Praga i Bratysława mówią męskim głosem – podsumowuje komentator.  

 

RoM

Źródło: gadowskiwitold.pl


DATA: 2016-03-11 01:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli katolik twierdzi że nie ma obowiązku pomagać jakimkolwiek uchodźcom, czyli także nie ma obowiązku udzielać roztropnej pomocy autentycznym chrześcijańskim uchodźcom, to lepiej niech odrobi lekcję z Przykazania Miłości Bliźniego oraz z Katechizmu Kościoła Katolickiego art. 2443-2448.
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Czym innym jest pomoc chrześcijanom, czym innym zgoda na przymusową relokację uchodźców w wersji Merkel. Pan myli pojęcia. Ks.prof.Guz tłumaczy dobitnie dlaczego nie mamy obowiązku przyjmować uchodźców i dlaczego p.Szydło powinna dawno sprzeciwić się zobowiązaniom Kopacz. Proszę odrobić tę lekcję i tę podaną w moim poprzednim poście.
ponad 3 lata temu / stop uchodźcom
 
Ach, czyli @stop uchodźcom" sprzeciwia się udzielaniu pomocy chrześcijańskim uchodźcom, bo taka pomoc jest niezgodna z planem ludobójstwa? No to robi się coraz ciekawiej...
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
TO JEST REALIZACJA Planu Richarda Nicolausa von Coudenhove-Kalergi ? planu ludobójstwa narodów Europy a nie ratowanie chrześcijan. Radzę zapoznać się z tym "planem".
ponad 3 lata temu / stop uchodźcom
 
@wmo: zgoda z oceną "letniej" postawy rządu, natomiast gadanie o zdecydowanym sprzeciwie wobec pomocy autentycznym chrześcijańskim uchodźcom jest jawnym "zimnem". Obie te postawy są ZŁEM.
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Panie Gadowski, czy naprawdę wierzy Pan w to, że PiS nie zgodzi się na islamizację Polski? Czy jest Pan aż tak naiwny? Decyzje zapadają nie w Polsce.
ponad 3 lata temu / esto
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.