DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Gadowski: Majchrowski marnuje ogromne środki publiczne w sposób nieodpowiedzialny

Gadowski: Majchrowski marnuje ogromne środki publiczne w sposób nieodpowiedzialny

Po decyzji wycofania kandydatury Krakowa z ubiegania się o organizację Igrzysk Olimpijskich Witold Gadowski, dziennikarz śledczy, złożył zawiadomienie w prokuraturze apelacyjnej o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jacka Majchrowskiego, prezydenta miasta Krakowa.

 

Zebrałem materiały dotyczące kosztów kandydowania miasta Kraków do Igrzysk. Wyszło mi, że miasto wydało 8,4 miliona, choć oficjalnie władze mówią o 12,5 milionach. Jedna z kancelarii przygotowała doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez prezydenta Majchrowskiego. To on odpowiada za wszelkie decyzje w mieście. Wniosek jest dobrze udokumentowany i przygotowany, więc prokuraturze będzie trudno odrzucić, umorzyć czy oddalić śledztwo – mówi dziennikarz

 

Odpowiadając na pytania co skłoniło go do takiego kroku, mówi: – Od samego początku, gdy Jacek Majchrowski wraz z panią Jagną Marczułajtis zaczął lansować pomysł organizacji Igrzysk Olimpijskich w Krakowie, uznałem, że to żart, albo jakiś zupełny nonsens. Niestety, okazało się to rzeczywistością, a komitet konkursowy powstał i zaczął działać. Rozpoczęto organizowanie Igrzysk. To były Igrzyska nonsensu, wszystko wyglądało jak skecz Monty Pythona, ale z gorszym librettem, w gorszej intelektualnie wersji. Od początku Majchrowski wydelegował do komitetu panią Magdalenę Srokę, wiceprezydenta ds. sportu. Organizowano imprezę, która nie była możliwa do przeprowadzenia.

 

Mówiąc o wydawanych bezsensownie pieniądzach, Gadowski wyjaśnia, że nakręcono dwa klipy reklamowe, którymi „napasiono telewizję TVN i Polsat”. – Produkcja tych spotów kosztowała 1 milion złotych, co jest sumą horrendalną. A dodatkowo wydano kolejny 1 milion na emisję tych materiałów. Uznałem już wtedy, że to kwalifikuje się już na postępowanie prokuratorskie, bowiem mamy do czynienia z marnotrawstwem środków publicznych. Szczególnie, że potem okazało się, że miasto wycofuje się z organizacji Igrzysk – tłumaczy.

 

Zdaniem Gadowskiego, Majchrowskiemu poplątał się harmonogram - najpierw chciał organizować imprezę, a dopiero po pół roku prac, po wynajęciu szwajcarskiej firmy, która skasuje 18 milionów za przygotowanie wniosku aplikacyjnego, a zapewne jeszcze otrzyma od miasta pieniądze za zerwanie umowy, Majchrowskiemu przyszło do głowy, że jednak trzeba zorganizować referendum. Wtedy okazało się, że wszystkie przygotowania są bezsensowne, bo krakowianie mówią „nie” dla igrzysk w Krakowie.

 

Prezydent Krakowa wpadł w popłoch, bowiem zrozumiał, że wydał już ogromne pieniądze, które zostały wydane bezpodstawnie. A wydawano często środki zupełnie w sposób absurdalny. Miasto finansowało np. wyjazd 9-osobowej ekipy na Igrzyska w Soczi, gdzie nic nie zostało zrobione. Wydano sporo na przygotowanie durnej wystawy w Soczi, która się nie odbyła, ale kosztowała. Wypłacono ogromne pieniądze za fikcyjne usługi. A prezydent zaczął się wycofywać rakiem. Za pasem ma bowiem wybory samorządowe. Jednak Majchrowski jest bezczelny, bowiem zgłosił swoją kandydaturę w wyborach i chce być czwarty raz prezydentem Krakowa – ocenia Gadowski, który dodaje, że ta właśnie decyzja przelała czarę goryczy.

 

Dla mnie Majchrowski jest podejrzany. Jeśli prokuratura rozpocznie śledztwo, to ono będzie przeciwko prezydentowi miasta, a nie „w sprawie”. Tu chodzi o przestępstwa związane z brakiem nadzoru urzędniczego, niewłaściwym wykonywaniem obowiązków, a także marnotrawieniem pieniędzy publicznych sumami znacznej wartości – zaznacza dziennikarz.

 

Gadowski wylicza także koszty, jakie Kraków musi ponieść w związku z igrzyskami: – Te 12,5 miliona złotych zostały zmarnowane. Nieoficjalnie mówi się nawet o 20 milionach. Do tego jednak trzeba doliczyć kolejne pieniądze. Na przykład kary umowne, koszty, związane z rozwiązywaniem umów, a także np. pieniądze z dotacji resortu sportu, które trzeba będzie zwrócić. Mowa o sześciu milionach złotych. To jest więc dopiero początek wielkiej afery, która czeka nas przed wyborami w Krakowie.

 

Źródło: stefczyk.info.pl

pam


DATA: 2014-07-05 14:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.