DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Gabriele Kuby i kardynał Müller ostro przeciw homomafii w Kościele

Gabriele Kuby i kardynał Müller ostro przeciw homomafii w Kościele
Fot. Happymind/Pixabay.com

Niemiecka socjolog Gabriele Kuby w opublikowanym niedawno eseju o kryzysie nadużyć seksualnych wśród części kleru podkreśla, że winę za to ponosi homoseksualizm i bunt przeciw Pismu Świętemu i Tradycji. W mocnym wstępie do jej tekstu kardynał Gerhard Müller podkreślił, że niewierni duchowni odpowiedzą przed Sądem Bożym.

 

We wstępie do eseju Gabriele Kuby kardynał Gerhard Müller ostrzegł, że niewierni duchowni pewnego dnia odpowiedzą za wyrządzone zło przed trybunałem Chrystusa. Jego zdaniem grzechy księży są dwukrotnie cięższe, ponieważ otrzymali oni duchowy autorytet, by stanowić przykład dla owczarni, a nie ją niszczyć.

 

Kardynał Müller wyraził ubolewanie, że osoby wpływające na katolicką opinię zamiast być prawdziwymi duszpasterzami ulegają „totalitarnemu duchowi czasu”, co sprzyja zgubie dusz. Kardynał wezwał do modlitwy o powołanie godnych sług Bożych dla świętego Kościoła.

 

Tekst Gabriele Kuby opublikowano dzień przed rozpoczęciem w Watykanie szczytu dotyczącego nadużyć wśród duchownych. Znana niemiecka socjolog podkreśla, że problemu nadużyć nie można zredukować do klerykalizmu. Zauważa, że chodzi tu głównie o bunt przeciwko Pismu Świętemu, Tradycji i dyscyplinie Kościoła. Z tej rebelii części księży przeciw nauce Kościoła świętego wypływa homoseksualizm.

 

Socjolog stwierdziła, że do nadużyć dochodzi, gdy seksualność wymknie się spod kontroli. Wówczas człowiek czyni wszystko, co w jego mocy, byle tylko zaspokoić swoje chore pożądania. Nie zawaha się nawet wejść w konflikt z prawem świeckim.

 

Według Gabriele Kuby homoseksualna sieć stale działa na rzecz niszczenia autorytetu Kościoła. Świadczy o tym choćby niszczenie młodzieży, stanowiące niezwykle poważny grzech. Nieco mniej medialne, lecz równie godne potępienia są nadużycia wobec starszych seminarzystów przez księży i hierarchów. Do tego dochodzą libertyńskie zachowania seksualne wśród mniejszości homoseksualnych księży.

 

Socjolog podkreśla, że nadużycia uniemożliwiają zdeprawowanej części ludzi Kościoła odgrywanie roli „soli ziemi” i „światłości dla świata” przewidzianej dla nich przez Chrystusa.,

 

Na marginesie warto przywołać rzadko dziś przypominany cytat świętego Pawła, mówiący o homoseksualizmie jako karze za oddawanie czci stworzeniu. „Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. Podając się za mądrych stali się głupimi. I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.

 

Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie”. [Rz 1; 21-28]

 

Wprawdzie homoseksualni duchowni nie modlą się do posągów ptaków, zwierząt czy płazów, o których pisze święty Paweł, to czy jednak w bardziej subtelny sposób nie oddają oni czci stworzeniu, a zarazem przemieniają prawdę Bożą w modernistyczne kłamstwo?

 

Na szczęście wciąż istnieje wielu wiernych duchownych, którzy również są zgorszeni postawą wpływowej zdeprawowanej mniejszości. Pozostaje modlitwa za nich i za nowe powołania, do czego wzywał kardynał Müller.  

 

Źródła: lifesitenews.com / Biblia Tysiąclecia / komentarz własny pch24.pl 

mjend


DATA: 2019-02-22 14:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Powrót do Tradycji Katolickiej i Mszy Świętej w Tradycyjnym Rycie Rzymskim, zamknięcie seminariów przed homoseksualistami, różaniec, pokuta, żarliwa wiara itd., to ratunek dla Kościoła Katolickiego i świata.
9 miesięcy temu / Daro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.