DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Gabon: arcybiskup przeciwko tzw. „ślubom jednopłciowym” i depenalizacji homoseksualizmu

Gabon: arcybiskup przeciwko tzw. „ślubom jednopłciowym” i depenalizacji homoseksualizmu

Metropolita Libreville abp Jean-Patrick Iba-Ba skrytykował depenalizację homoseksualizmu przez Zgromadzenie Narodowe Gabonu. Nazwał tę decyzję „aberracją”, gdyż praktyki homoseksualne są sprzeczne z obyczajami panującymi w tym afrykańskim kraju, a także z poglądami większości Gabończyków.

 

Swój sprzeciw hierarcha argumentował „mądrością naszych przodków”, zapisami Konstytucji, szacunkiem dla rodziny oraz „w imię naszej wiary chrześcijańskiej”. Hierarcha podkreślił, że depenalizacja może prowadzić osoby o „słabych sumieniach” do „podjęcia dewiacyjnych zachowań”, ale również do wystawienia samych homoseksualistów „na wrogie reakcje”. Wezwał jednocześnie najwyższe władze państwa, by przemyślały jeszcze swą decyzję.

 

Zgromadzenie Narodowe, będące izbą niższą gabońskiego parlamentu, przyjęło ustawę depenalizującą homoseksualizm 23 czerwca. Burzliwa dyskusja trwała kilka godzin. Ostatecznie 48 deputowanych było za, 24 przeciw, a 25 wstrzymało się od głosu. Obecnie ustawą zajmie się Senat, który może ją przyjąć, poprawić albo odrzucić.

 

Z inicjatywą depenalizacji homoseksualizmu wystąpił rząd Juliena Nkoghé Békalé. Jeśli ustawa wejdzie w życie, osoby homoseksualne będą mogły brać ze sobą ślub, a także m.in. całować się w miejscach publicznych.

 

Ustawa wzbudziła społeczne protesty. Policja rozpędziła demonstrację przed siedzibą Senatu, aresztując na kilka godzin niektórych jej uczestników.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 


DATA: 2020-06-27 09:15
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skąd informacja, że "osoby homoseksualne będą mogły brać ze sobą ślub"? Nie znalazłem potwierdzenia tej informacji w żadnym innym źródle. Wydaje się więc, że chodzi tylko o depenalizację ? de facto standard we wszystkich krajach rozwiniętych.
6 miesięcy temu / Piotr
 
W Polskiej Konstytucji też jest zapis o strzeżeniu wartości rodzinnych opartych na chrześcijaństwie, wiec Polski rząd powinien to egzekwować - szczególnie w programach telewizyjnych.
6 miesięcy temu / Obywatel
 
Kiedy doczekamy się penalizacji homoseksualizmu w Polsce? Nie idźmy drogą Gabonu! Polacy jak naród - wymierają. Za sprawą homoseksualistów doszło do poluźnienia norm obyczajowych w Polsce. Zakażmy praktyk gejowskich i wprowadźmy prawo, by bedzietny nie mógł przyjąć spadku czy darowizny bez wysokiej daniny na rzecz państwa!
6 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Jeszcze po latach widać zdrowy zasiew Arcybiskupa Marcela Lefebvre'a.
6 miesięcy temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.