DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Gabinet ginekologiczny bez „klauzuli sumienia” w Warszawie? Prezes Ordo Iuris: to dyskryminacja

Gabinet ginekologiczny bez „klauzuli sumienia” w Warszawie? Prezes Ordo Iuris: to dyskryminacja
Fot. FrenchByte/sxc

„Miasto stołeczne Warszawa podjęło działania mające na celu analizę zapotrzebowania mieszkańców na tego rodzaju świadczenia oraz oszacowanie kosztów realizacji takiego przedsięwzięcia”, w taki sposób Paweł Rabiej – wiceprezydent Warszawy – odpowiedział na interpelację dotyczącą możliwości stworzenia w mieście stołecznym darmowego gabinetu ginekologicznego bez „klauzuli sumienia”.

 

Interpelację złożyła radna z ramienia PO-KO Aleksandra Śniegocka-Goździk (PO-KO) – przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych i Rodziny. „Zwracam się do Pana Prezydenta z pytaniem dotyczącym darmowego, całodobowego gabinetu ginekologicznego bez tzw. klauzuli sumienia (...) Czy, gdzie i kiedy ma pan prezydent w planach uruchomienie takiej usługi w ramach funkcjonowania miasta?”, napisała w zapytanie.

 

Paweł Rabiej dopytywany, w jaki sposób i kiedy przeprowadzona zostanie wspomniana przez niego w odpowiedzi „analiza zapotrzebowania” uchylił się od odpowiedzi, ale zapewnił, że będzie informował na bieżąco o decyzjach podjętych w tej sprawie.

 

Darmowy gabinet ginekologiczny „bez klauzuli sumienia” to jedna z obietnic złożonych w czasie kampanii wyborczej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Zrealizowanie tego pomysłu oznaczałoby, że stolica stałaby się drugim po Poznaniu miastem w Polsce, w którym funkcjonują tego typu placówki. – Na kazania to można iść w niedzielę do kościoła. Uważamy, że jest rozdział Kościoła i państwa. Nikt nikogo nie zmusza, żeby iść do takiego lekarza, ale chcemy dać prawo wyboru kobietom i możliwość uzyskania fachowej pomocy i porad – tłumaczył jeszcze przed otwarciem gabinetu prezydent stolicy Wielkopolski Jacek Jaśkowiak.

 

Propozycję skrytykował na Twitterze mec. Jerzy Kwaśniewski. „Czy lekarze w gabinecie bez sumienia będą zatrudniani wyłącznie po zrzeczeniu się konstytucyjnego prawa do sprzeciwu sumienia? Takie kryteria doboru pracowników są bezpośrednią dyskryminacją i niedopuszczalnym przekreśleniem zasad konstytucyjnych”, podkreślił prezes Instytutu Ordo Iuris.

 

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl / Twitter

TK


DATA: 2019-01-28 16:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdzie jest ekskomunika po takiej publicznej deklaracji? Gdzie są Hierarchowie Kościoła?
ponad 1 rok temu / PM
 
Masz rację, ale w sprawie aborcji i klauzuli sumienia priorytetem jest zabezpieczanie niewinnych ludzi przed złymi ludźmi. Niewinnych nienarodzonych dzieci przed mordercami w białych fartuchach. A także lekarzy z sumieniem przed sługusami szatana mającymi władzę. Dlatego nie wolno poprzestawać na edukacji i pokazywaniu dobra. Zło trzeba ZWYCIĘŻAĆ dobrem, a nie POKAZYWAĆ złu dobro.
ponad 1 rok temu / do observer
 
Nie dlatego ktoś jest dobry bo do tego się go zmusza ale dlatego, że po rozeznaniu je wybiera. Należy edukować i wskazywać piękno dobra ..... .
ponad 1 rok temu / observer
 
Niebezpiecznie jest podnosić takie argumenty, że odmowa zatrudniania lekarzy z sumieniem jest formą dyskryminacji, bo na tej samej zasadzie można powiedzieć, że odmowa zatrudnienia dla sodomity w szkole katolickiej też jest dyskryminacją...
ponad 1 rok temu / Homeomorfismus
 
"27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój, na obraz Boży stworzył go", Księga Rodzaju. I Pan Bóg nie pozwoli niszczyć Swojego Dzieła.
ponad 1 rok temu / Rys
 
Jacy znowu lekarze? Lekarze są od przywracania zdrowia, a nie pozbawiania życia. Od mordowania są płatni mordercy. Tacy nie mają pojęcia o sumieniu, więc klauzula sumienia ich nie dotyczy.
ponad 1 rok temu / chwila moment
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.