DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

G20: W internecie opublikowano instrukcje jak skutecznie prowadzić walkę na ulicach Hamburga

G20: W internecie opublikowano instrukcje jak skutecznie prowadzić walkę na ulicach Hamburga
REUTERS/Hannibal Hanschke

W związku ze szczytem państw G20, od czwartku w Hamburgu trwają poważne zamieszki, wskutek których rannych zostało już ponad 200 policjantów. Na jednym z internetowych blogów opublikowano szczegółowe instrukcje w różnych językach, instruujące jak najskuteczniej prowadzić walkę z policją zabezpieczającą miasto i chroniącą centrum konferencyjne, gdzie politycy podejmują decyzje.


W tekście opublikowanym na jednym z blogów internetowych, autorzy przedstawili szczegółowe instrukcje jak prowadzić walkę z funkcjonariuszami policji, tak by osiągnąć pożądany efekt. Zalecenia zostały przygotowane w różnych językach, ponieważ w gronie manifestantów znajdują się nie tylko Niemcy, ale także m.in. mieszkańcy krajów skandynawskich. Na stronie umieszczono także instrukcje w języku polskim. Autorzy podkreślają, że udział w protestach oznacza jednocześnie starcia i problemy z policją.


Antyglobaliści zalecają, aby w przypadku zatrzymania, pod żadnym pozorem nie iść na współpracę z policją. „Obojętnie o co policja pyta, nie mówcie nic – to może zaszkodzić zarówno wam, jak i innym. Odmowa składania zeznań jest wyrazem silnej ofensywnej postawy, przez co prowadzone przez policję przesłuchanie okaże się jałowe. Odmowa składania zeznań jest waszym prawem – nie można was do tego zmusić” – piszą autorzy instrukcji.


Dokument noszący nazwę „Wspólnie przeciwko represjom – również podczas protestów przeciwko szczytowi G20 w Hamburgu”, przygotowuje antyglobalistów do bardzo aktywnych protestów, na skutek których dochodzi do zwarcia z policją. Autorzy dokumentu podkreślają, że manifestanci, którzy poczują się zagrożeni ze strony policji, będą mogli liczyć na specjalny oddział „antyrepresyjny”.


„Podczas dni akcji polecamy spakować ubrania ciemne, jednorodne, nie wyróżniające się oraz czapkę lub baseballówkę” – czytamy w notatce. „Zostawcie w domu wszelkie banki danych, które będą wam niepotrzebne (notes z numerami telefonów i adresami, kalendarz itd.). Jeżeli nie chcecie zrezygnować z telefonu komórkowego, kupcie sobie jakiś tani model, w którym na czas demonstracji zapiszcie tak mało danych jak tylko jest to możliwe (żadnych zdjęć, e-mailów, SMSów i innych kanałów komunikacji)” – instruują protestujących antyglobalistów autorzy dokumentu.

 

 

Źródło: wprost.pl, g20ea.blackblogs.org

WMa
 


DATA: 2017-07-08 19:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na ile te instrukcję będą przydatne imigrantom?
ponad 2 lata temu / razar
 
Może kombatanci z NRD coś pomogą. Jedno proste pytanie. Chcą ich powstrzymać, czy nie? Gdyby to byli "prawicowi ekstremiści" pojawiłyby się czołgi.
ponad 2 lata temu / daffy
 
To co? Policja już nie ma broni? Oddali islamistom?
ponad 2 lata temu / Jacek
 
rewolucjoniści działają w zgoadzie z planem masona Pike...
ponad 2 lata temu / plan Pike
 
Niemcy zbierają plony swojej wieloletniej pobłażliwości wobec lewackich zadymiarzy.
ponad 2 lata temu / cogito
 
Jakie ruch ukrywają się pod hasłem "antyglobaliści"? To jest eufemizm. Instrukcje jak należy się przygotować do udziału w demonstracjach są na stronie polskich anarchistów. I jest to ta sama treść, którą przytacza autor artykułu.
ponad 2 lata temu / myślemsobie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.