DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Fundacje George’a Sorosa i Billa Gates’a finansują Radę Europy. Co otrzymają w zamian?

Fundacje George’a Sorosa i Billa Gates’a finansują Radę Europy. Co otrzymają w zamian?
George Soros, Fotograf: LISI NIESNER/Reuters

Fundacja Open Society George'a Sorosa i fundusz Microsoftu Billa Gatesa wspierają finansowo Radę Europy. Czy jest to jednak działalność czysto charytatywna? Rada Europy okazuje się „otwarta” na prywatne finansowanie. Czy nie chodzi tu jednak o umacnianie wpływów obu światowych miliarderów?

 

Kilka miesięcy temu wybuchł skandal z ujawnieniem podobnych wpływów George’a Sorosa w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Sieć powiązań ujawnił francuski prawnik dr Gregor Puppinck. Teraz na podstawie rocznych sprawozdań finansowych Rady Europy udowodnił, że organizacja Open Society George'a Sorosa i Microsoft Billa Gatesa są dwoma największymi prywatnymi darczyńcami tej organizacji. Obie fundacje przekazały Radzie Europy prawie 1 400 000 euro w latach 2004–2013 i prawie 690 000 euro w latach 2006–2014. Open Society wspiera również rozmaite inicjatywy Rady Europy.

 

Od roku 2015 r. nie ma już śladów bezpośredniego finansowania, bo Rada Europy stworzyła osobny fundusz na takie dobrowolne składki pozabudżetowe i nie musi wykazywać tych pieniędzy w swoich sprawozdaniach. Nie oznacza to jednak, że one wciąż nie spływają do Rady Europy. Dr Puppinck wyraża zdziwienie, że międzyrządowa organizacja polityczna godzi się na finansowanie z prywatnych kieszeni miliarderów. Do 48 ambasadorów rady Europy wysłano list z prośbą o upublicznienie wszystkich dokumentów związanych z tym finansowaniem.

 

Finansowa infiltracja organizacji międzynarodowych

 

Problem dotyczy nie tylko Rady Europy, ale także np. Międzynarodowego Trybunału Karnego, który w 2017 roku otrzymał od Open Society 115 tys. dolarów, także WHO, a nawet ONZ. Fundacja Billa Gatesa była drugim co do wielkości darczyńcą WHO, zaraz po... budżecie Stanów Zjednoczonych. Wpłaciła 530 mln dolarów w 2019 r. Warto dodać, że 80 proc. budżetu WHO opiera się na dobrowolnych wpłatach, czyli na darowiznach od fundacji i rządów. Ta metoda finansowania budzi wątpliwości, co do politycznej niezależności organizacji. To właśnie przez organizacje międzynarodowe, „postępowi” darczyńcy chcą realizować swoje globalne cele. Ofensywa „filantropów miliarderów” to próba uzyskania globalnych wpływów politycznych z ominięciem demokratycznych mechanizmów i kontroli.

 

W dodatku mechanizmy i cele takich operacji są coraz bardziej ukrywane. Całość przypomina niemal „perpetuum mobile”. Open Society samo otrzymało od 1984 roku 32 miliardy dolarów, a później przekazuje je na wybrane przez siebie „prawa człowieka, media i politykę”. Zjawisko to opisane jest w książce Gaétana Cliquennoisa o „Prywatyzacji praw człowieka” (Cambridge, 2020).

 

Powiązania personalne

 

Były Sekretarz Generalny Rady Europy Thorbjørn Jagland nazywał George'a Sorosa swoim „dobrym przyjacielem”, a inni jak np. Komisarz ds. Praw Człowieka Rady Europy do 2018 roku Nils Muižnieks, był np. u Sorosa dyrektorem programu. Przyjaciółmi Sorosa są Jean-Claude Junckera, czy Michelle Bachelet, Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka. Takich przykładów jest znacznie więcej.

 

Dr Puppinck opublikował wcześniej raport o wpływach Sorosa na Europejski Trybunał Praw Człowieka. Wynikało z niego, że ​​w ciągu ostatnich dziesięciu lat ze 100 stałych sędziów Trybunału, aż 22 miało związki z siedmioma organizacjami pozarządowymi finansowanymi przez Sorosa, które wnosiły do Trybunału sprawy. Ten konflikt interesów wystąpił bezpośrednio przy orzekaniu przez 18 sędziów. 12 sędziów było bezpośrednio związanych z Open Society, inni przez podmioty zależne. Trybunał na zarzuty bezpośrednio nie odpowiedział. Głos zabrała dobrze znana Polakom komisarz Věra Jurova, która stwierdziła, że „Komisja nie ma wątpliwości co do integralności i niezależności Europejskiego Trybunału Praw Człowieka”.

 

Dr Grégor Puppinck, dyrektor Europejskiego Centrum Prawa i Sprawiedliwości (ECLJ), udzielił w tej sprawie wywiadu tygodnikowi „Valeurs Actuelles”, w którym szczegółowo omawia mechanizmy finansowe takich operacji. Wskazuje, że jest to sposób osiągania pewnych celów z ominięciem mechanizmów demokratycznej kontroli.

 

Selfie Sorosa

 

Prawnik pytany o powiązania np. komisarzy europejskich z Sorosem, mówi, że kontekst mogą tu wyjaśnić liczne wspólne fotografie np. komisarz Very Jourovej z „węgierskim filantropem”. Ona sama deklaruje zresztą, że tzw. „wartości społeczeństwa otwartego są w centrum działań UE”.  Podobne fotografie z Sorosem ma też komisarz europejski ds. budżetu i administracji, Austriak Johannes Hahn. Dr Puppinck cytuje jego wypowiedź, że „zawsze dobrze jest spotkać się z Georgem Sorosem, aby omówić nasze wspólne wysiłki na rzecz przyspieszenia reform dla tworzenia otwartego społeczeństwa na Bałkanach i w Europie Wschodniej”.

 

W latach 2014 - 2018 r. George Soros i jego lobbyści spotykali się roboczo z komisarzami i wyższymi urzędnikami Komisji Europejskiej co najmniej 64 razy. Takich zaszczytów i otwartości nie doświadczyło wielu prezydentów i przedstawicieli rządów europejskich państw. Puppinck sugeruje wprost bardzo mocną i uprzywilejowaną pozycję lobbystyczną Sorosa i jego aktywistów. To sieć wpływów tworzona ponad narodowymi instytucjami politycznymi. To sieć powiązań ideologicznych, finansowych, ale też często przyjacielskich. Cały ten system jest wypaczony przez swoistą „prywatyzację praw człowieka” przez organizacje typu Open Society.

 

Kontratak „postępowców”

 

Śledztwo Europejskiego Centrum Prawa i Sprawiedliwości w sprawie powiązań instytucji międzynarodowych z „filantropami progresywizmu”, ściąga na tę organizację ataki medialne. We Francji zaczęło się od ataku w dzienniku „Le Monde”. Ostatnio zorganizowano jednak kontr-śledztwo przeciw tej organizacji, zaaranżowane przez organizację Open Democracy. To także jedna z gwiazd „galaktyki Sorosa” – mówi Puppinck, współpracująca z lobby proaborcyjnym.

 

Organizacja ta opublikowała kilka tygodni temu wyniki pseudo-śledztwa przeciwko organizacji, w której pracuje dr Puppinck. Artykuł na temat Europejskiego Centrum ukazał się aż w 50 gazetach na całym świecie, w tym w Time Magazine i w EuroNews. Zdaje się, że ECLJ zalazło jednak swoją dociekliwością mocno Sorosowi za skórę. 

 

Organizacja Open Democracy zmobilizowała do swojej akcji dziennikarzy z „Tracking the Backlash”. To psy gończe wszelkiego społecznego „reakcjonizmu”. ECLJ zostało zaklasyfikowane jako „krzyżowcy” i „tajna armia”, „przenikająca do naszych demokratycznych instytucji”. To znany sposób kneblowania przeciwników politycznych, którzy przeszkadzają w osiąganiu globalnych celów. M.in. w tworzeniu nowego systemu postdemokratycznego rządzenia na poziomie międzynarodowym. „Otwieranie” społeczeństw w rzeczywistości jest przygotowaniem ich do zamykania w układzie niejasnych i globalnych powiązań.

 

 

Bogdan Dobosz 

Czytaj także:
DATA: 2020-11-29 13:48
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
26
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobry artykul dzieki
1 miesiąc temu / Nikt
 
Olek .. kiedyś nauczyciele akademiccy niektóre sprawy komentowali...ile czasu i wysiłku potrzeba,by wyrównać poziom
1 miesiąc temu / Magda
 
Obserwując życiorys i działalność Sorosa trudno nie przyznać racji tym, którzy uważają że "żydzi rządzą światem". Soros to jeden z tych żydów, którzy psują renomę prawdziwym Żydom.
1 miesiąc temu / Hanys
 
Normalnie jak kadr z gwiezdnych wojen! Uderzające podobieństwo!
1 miesiąc temu / Kasandra
 
@NOVA "...po prostu boimy się wolności" Nie myl wolności z polityczną poprawnością. Na zachodzie nie ma wolności skoro karze się ludzi za krytykę idologicznych rozwiązań jaki się wdraża. To prawda że my Polacy wpadliśym w zakręt historii z pewnym zakompleksieniem ale nie dlatego że boimy się wolności tylko dlatego że chcieliśmy być w "rodzinie ojczyzn" a okazało się że ta rodzina już nie chce być rodziną ojczyzn a raczej pewnym bezosobowym i ahistorycznym konstruktem ideologicznym wymierzonym w unicestwienie człowieka jako dziecka Bożego. Takie coś to nie Europa ale maszynka do mięsa.
1 miesiąc temu / Krzysiek
 
Bylo nam Polakom zle, kiedy bylismy izolowani od Zachodu. Obecnie, gdy mamy otwarte okno na swiat, to szukamy wrogow w tej nowej rzeczywistosci, do ktorej prawdopodobnie jeszcze nie dojrzalismy. Zwykle co nowe i nieznane, budzi niepokoj.Poprzez wiekowe zniewolenia, po prostu boimy sie wolnosci. To jest swoiste kuriosum.
1 miesiąc temu / NOVA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.