DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Fundacja Życie i Rodzina odpowiada „Gazecie Wyborczej” ws. projektu „Stop LGBT”

Fundacja Życie i Rodzina odpowiada „Gazecie Wyborczej” ws. projektu „Stop LGBT”
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (Teddy Österblom)

Fundacja Życie i Rodzina odpowiedziała „Gazecie Wyborczej” na informacje, które dziennik opublikował w sprawie zbiórki podpisów pod projektem „Stop LGBT”. Fundacja podkreśla, że projekt m.in. „zapobiega ekscesom o charakterze ekshibicjonistycznym, rekrutacji dzieci i młodzieży do struktur ruchu LGBT oraz systemowo dokonywanym podczas parad profanacjom”.

 

W komunikacie fundacji potwierdzono, że na 386. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze prezentowano projekt „Stop LGBT”. Podkreślono, że prezentacja projektu zbiegła się w czasie wydanym przez KEP stanowiskiem dotyczącym LGBT, w którym napisano: „obowiązek szacunku dla osób LGBT+ nie oznacza bezkrytycznego akceptowania ich poglądów”.

 

Organizacja precyzuje, że obecnie trwa zbiórka podpisów pod projektem, aby wprowadzić go pod obrady Sejmu. „Biskupów poproszono o umożliwienie złożenia podpisu pod tą ważną prorodzinną inicjatywą przez wiernych zamieszkałych na terenie podległej im diecezji” – napisano w komunikacie.

 

„Cieszymy się, że – jak podaje sama „Gazeta Wyborcza” – wierni, którym umożliwiono złożenie podpisów po Mszach Świętych, są za tę możliwość wdzięczni. Katolicy przez fakt przynależności do wspólnoty religijnej nie tracą praw obywatelskich. Mają prawo podpisywać się pod inicjatywami ustawodawczymi oraz zbierać podpisy” – czytamy.

 

„Dziękujemy tym Pasterzom Kościoła w Polsce, którzy niezłomnie stoją na straży prawdy o małżeństwie i rodzinie. Realizują oni – także w przestrzeni społecznej – obowiązek misyjny Kościoła. Dziękujemy także wszystkim obywatelom, którzy biorą udział w zbiórce podpisów. Zachęcamy do pobierania kart do zbiórki ze strony www.LGBTstop.pl i do odsyłania ich do końca października na adres widoczny na karcie” – podaje komunikat podpisany przez Krzysztofa Kasprzaka, pełnomocnika inicjatywy.

 

 

Źródło: zycieirodzina.pl

WMa

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-09-13 21:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

cyt.rekrutacji dzieci i młodzieży do struktur ruchu LGBT- to nie partia żeby się zapisać czy wstąpić takie wpadki słowne ośmieszają zamysły fundacji
2 miesiące temu / ale
 
Proponuje symetryczny zakaz o wciąganiu do struktur kościelnych dzieci i młodzieży, chrzest i katecheza od 18 roku życia.
2 miesiące temu / Alan
 
Bardzo, bardzo dobrze.
2 miesiące temu / wrocławiak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.