DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców apeluje o rozliczenie władzy

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców apeluje o rozliczenie władzy
fot. FOTORZEPA/Forum

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców apeluje do rodziców o udział w wyborach prezydenckich i rozliczenie władzy. - To już kolejny raz kiedy rząd PO-PSL pozostał głuchy na nasze apele - mówi Karolina Elbanowska z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców. Karolina i Tomasz Elbanowscy deklarują, że fundacja dalej będzie wspierać rodziców, których dzieci mają iść do szkoły w wieku 6 lat.

 

To już kolejny raz kiedy rząd PO-PSL pozostał głuchy na nasze apele – podkreśla Elbanowska i dodaje: – W sumie zebraliśmy 1 mln 600 tys. głosów obywateli. Nie spodziewaliśmy się, że po raz trzeci projekt będzie odrzucony przez naszą władzę. To już przelało czarę goryczy i dlatego dzisiaj tak naprawdę już jedyne, co nam pozostaje, to aktywnie uczestniczyć w wyborach. Ludzie nas pytają – kiedy będziemy znowu zbierać podpisy. Nie chcą się poddawać. Najlepszym rozwiązaniem, które możemy w tej chwili podjąć, to jest po prostu pójść i zagłosować, powiedzieć innym rodzicom o tym, co wydarzyło się 5 marca 2015 roku – Sejm po raz trzeci odrzucił obywatelską inicjatywę rodziców w sprawie edukacji – mówi Elbanowska.

 

Sejm, głosami koalicji PO-PSL już w pierwszym czytaniu odrzucił obywatelski projekt ustawy “Rodzice chcą mieć wybór!”. Obywatelska propozycja zakładała zniesienie obowiązku szkolnego dla 6-latków i przedszkolnego dla 5-latków.

 

Źródło: radiomaryja.pl

pam


DATA: 2015-03-08 14:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Popieram ten apel , rozliczmy rządzacych , pamiętajmu że głosując na Komorowskiego głosuje sie na PO i stary układ władzy!!!
ponad 5 lat temu / tom
 
"Najlepszym rozwiązaniem, które możemy w tej chwili podjąć, to jest po prostu pójść i zagłosować" - bez sensu. Samo głosowanie ma niby rozwiązać problem - obojętnie na kogo? Np. na Palikota czy inne Grodzkie?
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Solidaryzuję się z p.Elbanowskimi.Szkoda także dzieci. Ale teraz trzeba przeciwdziałać kolejnemu "pomysłowi\' MEN-u ,o wprowadzeniu obowiązkowej edukacji seksualnej typu B. Rodzice poczytajcie, o co w niej chodzi i ostrzezcie innych rodziców.Wiele osób nic nie wie ,bo o tym nie mówią media.Nie dajmy zdemoralizować naszych dzieci i zniszczyć polskich rodzin, kultury, tradycji i religii.Rządajmy referendum w sprawie wprowadzenia gender w szkołach.To rodzic ma decydować, co potwierdza konstytucja, jak wychowywane jest jego dziecko. - zaniepokojona mama dzieci 10-cio i 12- letnich
ponad 5 lat temu / asia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.