DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Fundacja Bloomberga finansuje ekoprawników – sprawa budzi poważne kontrowersje

Fundacja Bloomberga finansuje ekoprawników – sprawa budzi poważne kontrowersje
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych Michael Bloomberg uruchomił w 2017 roku program finansowania asystentów stanowych prokuratorów generalnych. Ich rola polega na pozywaniu firm i administracji Donalda Trumpa w kwestiach związanych z ochroną klimatu. 

 

Fundacja Bloomberga zawarła porozumienie z jedną z nowojorskich uczelni. Pozwala ono na wypłacanie wynagrodzenia Specjalnym Asystentom Prokuratora Generalnego (SAAG) w 10 biurach prokuratorów stanowych.

 

W ramach umowy z New York University School of Law State Energy & Environmental Impact Center na pensje prawników przekazano 5,6 mln dolarów. Oficjalnie pieniądze szły na stypendia badawcze. Prokurator generalny Zachodniej Wirginii Patrick Morrisey wyraził zaniepokojenie z powodu tej sytuacji. Ponadto podejrzenia Morrisey’a wzbudza fakt ubiegania się Michaela Bloomberga o nominację prezydencką Partii Demokratycznej.

 

Również prokurator generalny Indiany Curtis Hill wyraził obawy wobec sytuacji finansowania pracowników rządu przez prywatną organizację. Z kolei zdaniem waszyngtońskiego prawnika Chrisa Hornera za fasadą etyki neutralności kryją się cele o charakterze „postępowym”.  

 

Z drugiej strony prokurator generalny Maryland Brian Frosh (zaangażowany na wczesnych etapach programu i komunikujący się z urzędnikami Impact Center od lipca 2017 r.) przyznał, że korzysta z usług prawników Impact Center do walki z administracją obecnego prezydenta USA.      

 

„Prokuratorzy od klimatu”, których przejrzystość działań budzi wątpliwości, skierowali pozew w imieniu miasta Baltimore przeciw przedsiębiorstwom zajmującym się paliwami kopalnymi. Domagali się odszkodowania z powodu zanieczyszczeń oraz zmian klimatu spowodowanych przez te firmy.  

Donald Trump nie cieszy się poparciem ekologistów. Już w pierwszym roku po wyborze na prezydenta zdecydował się unieważnić setki regulacji o charakterze środowiskowym. Prawnicy klimatyczni pilnują realizacji pozostałych regulacji proekologicznych. Dążą oni także do propagowania czystej energii, zmian klimatycznych oraz ochrony środowiska.  

 

Kancelarie zajmujące się pozywaniem organów administracji krajowej i prywatnych firm istnieją już w innych krajach, w których funkcjonuje Agenda 2030 i Porozumienie Paryskie. Pozywają one administrację państwową i prywatne firmy za szkody wyrządzone środowisku naturalnemu.

 

Źródło: foxnews.com

AS


DATA: 2020-02-20 16:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.