DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Fundacja Batorego straci Fundusze Norweskie. Piotr Gliński posłuchał Marka Jurka?

Fundacja Batorego straci Fundusze Norweskie. Piotr Gliński posłuchał Marka Jurka?
fot. Bartosz Frydrych/FORUM

- Prawica Rzeczypospolitej występuje do ministerstwa edukacji narodowej o odwołanie tzw. rozporządzenia antydyskryminacyjnego ogłoszonego przez minister Kluzik-Rostkowską. To ono stało się administracyjnym (bo przecież nie prawnym) uzasadnieniem wchodzenia organizacji politycznego ruchu homoseksualnego do szkół – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Idziemy” Marek Jurek, poseł do Parlamentu Europejskiego.

 

W rozmowie dotyczącej w dużej części tzw. Funduszy Norweskich europoseł informuje w jaki sposób są w rzeczywistości wykorzystywane dostępne w nich środki, które z założenia mają wspierać „rozwój społeczeństwa obywatelskiego w słabszych ekonomicznie krajach UE”. – Operatorem Funduszu wobec organizacji pozarządowych w Polsce jest Fundacja Batorego. To dobra ilustracja roli George’a Sorosa, jako nie tylko głównego sponsora, ale i skarbnika międzynarodowej rewolucji społecznej – zaznacza.

 

Marek Jurek zaznacza, że Fundacja Batorego przekazuje z Funduszy Norweskich setki tysięcy złotych organizacjom homoseksualnym i genderowym, aby mogły prowadzić swą działalność również na terenie szkół. W jego opinii jest to łamanie Konstytucji RP. – Artykuł 72 Konstytucji mówi, że każdy obywatel ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dzieci przed demoralizacją. Nie tylko zwracać się o ochronę, ale żądać interwencji państwa – podkreśla.

 

Według szefa Prawicy RP tzw. programy pomocowe mające na celu „zaopatrzenie szkoły w komputery dla dzieci w zamian za zorganizowanie zajęć edukacji seksualne”, to w rzeczywistości „strukturalna neokolonialna korupcja” oraz „dezorganizacja społeczeństwa pod pretekstem pomocy.

 

- Polskie władze natychmiast powinny uzgodnić zmianę operatora, tak by środki te były dzielone zgodnie z potwierdzonymi w polskim prawie wartościami społecznymi, na których opiera się Rzeczpospolita. Dotychczasowemu operatorowi należy powiedzieć „Sorry, Batory” – mówi europoseł. W jego ocenie pozwoli to w jakimś stopniu zatrzymać wsparcie finansowe, które otrzymują organizacje wykładające treści homoseksualne i promujące np. „rodziny biseksualne”.

 

Stanowisko Marka Jurka popiera wicepremier Piotr Gliński, szef resortu kultury i dziedzictwa narodowego. Z rozmowy, którą przeprowadził z nim portal wpolityce.pl wynika, że Fundacja Batorego przestanie dysponować Funduszami Norweskimi. Na razie jednak nie wiadomo, kto zajmie jej miejsce. - Partner norweski stawia pewne warunki, często bardzo ostre, co do sposobu operowania tymi pieniędzmi i kryteriów, według których będą one rozdzielane. Transza, która jest obecnie negocjowana, obejmuje ok. 800 mln euro. Z tego ok. 40 mln ma zostać przeznaczone na społeczeństwo obywatelskie, ale jeszcze nie jest wiadome kto będzie operatorem i jak te środki będą rozdzielane – zaznaczył Gliński.

 

Źródła: „Idziemy”, wpolityce.pl

TK

 

 

 

 


DATA: 2017-03-31 14:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Schultz to sodoma gomora na dwóch nogach .to Idjota
ponad 1 rok temu / Polak 1
 
WĘGRY WYRZUCIŁY SOROSA I NORWESKIE FUNDUSZE CZEMU U NAS SIĘ CACKAJĄ KASA NIE ŚMIERDZI ???
ponad 1 rok temu / zbig
 
Ja proponuję, aby Pan Minister te fundusze przyjął i dokonał podobnej transakcji jak z Czartoryskimi.
ponad 1 rok temu / Megi
 
Wywalić wszystkich. Chcemy uchodzić za poważne państwo i żebrzemy o fundusze, to niepoważne. Poza tym darczyńcy stawiają swoje warunki zgodne z ich interesami - nie tak jak naiwna Polska, która wysyła Ukrainie miliony zupełnie za nic.
ponad 1 rok temu / abc
 
Bardzo wątpliwe. Raczej ministerstwo przestanie być operatorem środków. Ale sami się o to proszą.
ponad 1 rok temu / Stormer
 
Każda organizacja finansowana zza granicy musi zostać wywalona z Polski na zbity ryj.
ponad 1 rok temu / agricola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.