DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Front Narodowy wygrywa we francuskich sondażach

Front Narodowy wygrywa we francuskich sondażach
Przewodnicząca Frontu Narodowego Mariene Le Pen fot. Starface / FORUM

Front Narodowy zyskuje we Francji coraz większe poparcie. Kubłem zimnej wody dla socjalistów było wyeliminowanie ich kandydata, w pierwszej turze wyborów kantonalnych. Dokonał tego przestawiciel Frontu Narodowego, Laurent Lopez.


Sondaż przeprowadzony przez instytut IFOP dla tygodnika „Nouvel Observateur” pokazuje, że na polityków Frontu Narodowego (FN) w wyborach do Parlamentu Europejskiego chce głosować 24 proc. wyborców. Za centroprawicową Unią na Rzecz Ruchu Ludowego (UMP), opowiada się 22 proc. Francuzów, a za socjalistami 19 proc.


W 2009 r. w wyborach europejskich FN uzyskał jedynie 6,34 procent głosów. W maju tego roku plasował się już na drugiej pozycji, po UMP. Wzrastające poparcie dla FN tłumaczyć trzeba zawiedzeniem się Francuzów polityką centroprawicowego, byłego prezydenta Nicolasa Sarkozyego, a przede wszystkim, obecnymi rządami socjalistów. Francois Holland doprowadził do wzrostu bezrobocia, zwiększania podatków, spadku siły nabywczej obywateli oraz coraz większej imigracji.  


Nagły wzrost popularności Frontu wywołuje panikę w pozostałych partiach. Nie mając rzeczowych argumentów uciekają się one do obelg i oskarżeń rzucanych na narodowców. Deputowany UMP z departamentu Hautes-de-Seine, Patrick Ollier komentując wyniki niedzielnych wyborów kantonalnych powiedział, że „to nic ważnego, to tylko sondaż”. Thierry Mandon, rzecznik prasowy grupy socjalistycznych deputowanych w Zgromadzeniu Narodowym określił FN mianem „narodowej partii faszystowskiej”. Premier Jean-Marc Ayrault w wypowiedzi dla radia Europe 1 deklarował: „Chcę wam powiedzieć, że Front Narodowy nie kocha Francji, Francja nie jest krajem, który się kurczy i zwija, jest to kraj, który broni swoich wartości i promieniuje na cały świat”. Tego typu deklaracje, nie przekonują Francuzów, którzy widząc przyszłość pod rządami ideologicznej lewicy w czarnych barwach, coraz częściej opowiadają się za programem Frontu Narodowego.


 

FLC


DATA: 2013-10-10 15:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Francuska scena polityczna wymaga przewietrzenia!
ponad 6 lat temu / John Galt
 
a może by tak jakieś wspólne działania francuskiego, austriackiego, polskiego i innych ruchów narodowych i wolnościowych - ale tek z przytupem?
ponad 6 lat temu / jaro
 
Ja zachęcam do wsparcia polskiego Ruchu Narodowego. Być może w przyszłym pokoleniu ci (młodzi dziś) ludzie odzyskają dla Narodu Polskiego i odbudują Polskę.
ponad 6 lat temu / Babinicz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.