DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Jot Mam trochę broni w domu i może właśnie przez to zdaję sobie sprawę jaka to jest odpowiedzialność. Pociągnięcia za spust nie da się cofnąć. Jestem przekonany, że kto wojuje nie ustrzeże się zła. I myślę, że by nas od tego zła ocalić Jezus uczył by nie stawiać oporu złemu oraz nade wszystko modlić się, by Ojciec 'zbawił nas ode złego'.
8 dni temu / Michał
 
Napiszę Wam tyle - jak Wam Bóg rozumu nie odebrał to kupujcie broń - Polacy nie moga być bezbronni!
9 dni temu / Jot
 
Cześć i chwała zwycięzcom pod Lepanto ,armii Sobieskiego pod Wiedniem,obrońcą wojny z bolszewikami i ks. Ignacemu Skorupce ,Wandei i wielu innym cześć i chwała.
9 dni temu / Andrzej.
 
Jeśli Franciszek mówi, że kara śmierci jest niedopuszczalna i że jest przeciwko godności ludzkiej, powinien oznajmić Żydom, że naziści odpowiedzialni za ich niedolę zostali niesłusznie skazani na tę karę w Norymberdze oraz wysłać przeprosiny do niemieckich neonazistów za okrutne potraktowanie ich ojców założycieli.
9 dni temu / M.
 
kto przeleje krew ludzką, przez ludzi ma być przelana krew jego, bo człowiek został stworzony na obraz Boga? Rdz 9;6. Czyżby przestępców to nie dotyczyło? Nauczanie jednego papieża nie może zakwestionować całej tradycji Kościoła.
10 dni temu / Martin
 
c.d. Spytaj obydwie strony konfliktu: obydwie odpowiedzą, że to ich wojna jest sprawiedliwa. Kto będzie niósł brzemię osądu, czy przyniesione wojną zło jest sprawiedliwe? Orwell ujął to mniej więcej tymi słowy: 'O wojnie napisano już wiele artykułów i książek, ale to wszystko nieprawda. Bo wszystko to, co się na niej dzieje, nie nadaje się do opowiedzenia'. A co z cywilami, którzy udziału w wojnie nie biorą a zwykle należą do najciężej doświadczonych? Ten, kto czyni wojnę - w najlepszym wypadku stąpa po cienkiej granicy pomiędzy dobrem i sprawiedliwością a okrucieństwem i złem. W najgorszym wypadku niesie już tylko zło. I może nie zauważyć chwili, w której Szatan go zmanipuluje. Dlatego ważne, by modlić się o to, by nie musieć dokonywać takich wyborów '...ale nas zbaw ode złego, Amen'
10 dni temu / Michał
 
Mt 5, 38: /Słyszeliście, że powiedziano: "Oko za oko, ząb za ząb". A ja wam mówię, aby nie występować przeciwko zepsuciu. Lecz jeśli ktoś ciebie uderzy w twój prawy policzek, nadstaw mu i drugi. A kiedy ktoś chce się z tobą sądzić i zabrać twoją suknię, oddaj mu i płaszcz. Jeśli ktoś przymusza cię do przejścia jednej mili, przejdź z nim dwie. Daj proszącemu cię i nie odwracaj się od tego, kto chce od ciebie pożyczyć. Słyszeliście, że powiedziano: "Będziesz miłował bliźniego swojego, a wroga swojego będziesz nienawidził". A ja wam mówię: miłujcie swoich wrogów i módlcie się za prześladujących was, abyście się okazali synami waszego Ojca, który jest w niebie, gdyż On swojemu słońcu nakazuje wstawać nad zepsutych i dobrych i zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych./ Abp Schneider pięknie uzupełnił to słowami: jeśli cierpisz za prawdę, pamiętaj, że cierpisz dla Chrystusa. Dodałbym: stąpając po cienkiej linii między dobrem a złem wystawiasz się na pokuszeni
10 dni temu / Michał
 
Tekst ten ukazuje się w dniu szczególnym - uśmiercenia nauczyciela, który prezentował karykatury proroka Mahometa. Odwrócmy sytuację - jak ocenilibyśmy podobny czyn katolika, który - nie mogąc znieść widoku sprofanowanych postaci jemu świętych - chwyciłby za broń?
10 dni temu / Czytelnik
 
Nie chcę być krytyczny ale Papież jest Głową Kościoła Katolickiego. Więc wszystko co mówi, robi powinno dotyczyć praw w tymże kościele a nie poza nim. Wtedy zgadzaloby się to z niewtracaniem się do polityki która kościół także głosi. Bo jak nazwać zabiegi z determinacją o zakaz kary śmierci. Z kolei to co widać przy umowie z Chinami to ewidentne niewtracanie się do ich polityki.
10 dni temu / tnm
 
Hmmm Czy Tomasz, znaczy Święty Tomasz to dla dzisiejszego Papieża już heretyk czy tylko niekompetentny wykładowca?
11 dni temu / Kasandra
 
Czym jest nauka Kościoła w świetle ostatnich zmian w Katechiźnmie? Ano czymś, co wyraża jakieś tam prawdy czasu, ale nie uzurpuje sobie roszczeń do prawdy absolutnej. Skoro można zmienic raz i uznać kare śmierci za zawsze złą, to mozna zmienić i drugi uznając za dobrą i wartą stosowania. I trzeci, i czwarty... W sumie o co cały spór?
11 dni temu / Piotr
 
"mają nas za owce na rzeź przeznaczone" kto? - wrogowie chrześcijaństwa.
11 dni temu / jo
 
To jest po to, abyśmy się nie bronili przed islamem.
11 dni temu / Republikanin
 
Kara śmierci: Łk 23 39-43, co insze jest od złego, amen!
11 dni temu / Krysia
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.