DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Francuzi protestują z powodu „ekopodatku”, a Macron powołuje Radę ds. Zmian Klimatu

Francuzi protestują z powodu „ekopodatku”, a Macron powołuje Radę ds. Zmian Klimatu
REUTERS/Ronan Lietar

Prezydent Francji, w czasie, gdy trwają gwałtowne protesty „żółtych kamizelek” wyrażających niezadowolenie z powodu ciągłych podwyżek podatku ekologicznego na paliwo, powołał Radę ds. Zmian Klimatu. Jej trzynastu członków otrzyma wielomilionowe dotacje. Będą doradzać rządowi, jak szybko wdrożyć oenzetowskie porozumienie klimatyczne podpisane w 2015 r.

 

Francuski rząd ogłosił we wtorek utworzenie nowego organu doradczego ds. zmian klimatycznych. W składzie 13 członków Wysokiej Rady ds. Zmian Klimatycznych znajdą się propagatorzy tzw. teorii globalnego ocieplenia, w tym m.in.: paleoklimatolog Valérie Masson-Delmotte, klimatolodzy: Corinne Le Quéré, Laurence Tubiana i ekonomiści: Alain Grandjean, Céline Guivarch oraz Katheline Schubert.

 

Organ, któremu przewodniczy Le Quéré, ma doradzać rządowi w sprawach politycznych i ostrzegać, jeśli okaże się, że proponowane ustawy mogą być niezgodne z zobowiązaniami rządu wyrażonymi w porozumieniu paryskim. Grupa ma także pomagać „wzmocnić dialog społeczny” w związku z negatywnymi reakcjami na politykę, mającą zapobiegać rzekomemu ociepleniu.

Rada będzie dysponowała wielomilionowym budżetem. Sekretariat Rady będzie co pięć lat przygotowywał specjalistyczne raporty, a także będzie zlecał badania dotyczące konkretnych zagadnień.

 

Rząd francuski twierdzi, że zainspirowała go powołana 10 lat temu w Wielkiej Brytanii Komisja ds. Zmian Klimatu.

 

Dyrektor Greenpeace France Jean-François Julliard nie jest zadowolony z decyzji rządzących. Twierdzi, że nowa inicjatywa „ma ukryć ponurą rzeczywistość przed szczytem klimatycznym w Katowicach - COP24".

 

W rozmowie z „Le Monde” Julliard wyjaśnił, że „trzynastu ekspertów już od dawna regularnie doradzało rządowi”. – Mam wątpliwości, czy będą w stanie przekonać władzę wykonawczą, by wykroczyła poza to, co próbował zrobić Nicolas Hulot (były francuski minister środowiska – przyp. red.) – mówił dyrektor Greenpeace.

 

Znany ekologista Nicolas Hulot podał się do dymisji, wyrażając frustrację z powodu niemożności wdrożenia ambitniejszej polityki.

 

Powołanie Rady nastąpiło w tym samym dniu, w którym prezydent Macron przedstawił swój roczny plan polityki energetycznej. Powtórzył zobowiązanie do wycofania się z produkcji węgla do 2022 r. W sprawie odnawialnych źródeł energii, Macron zobowiązał się do potrojenia liczby farm wiatrowych do 2030 r, skupiając się głównie na rozwoju morskich farm wiatrowych.

 

Odpowiadając na gniew „żółtych kamizelek”, francuski lider bronił podwyżek podatku od paliwa twierdząc, że od dawna były one zaplanowane. Prezydent powiedział jednak, że „usłyszał niezadowolenie ruchu”. Próbował przekonywać, że oprócz przewidzianego już wcześniej ciągłego wzrostu opłaty ekologicznej, niespodziewanie wzrosły ceny paliw na świecie, co przełożyło się na gwałtowny wzrost cen także we Francji.

 

Prezydent mówił również, że trzeba wspólnie opracować metodę ochrony przed tego typu zjawiskami, poprzez dostosowywanie dalszych podwyżek podatku paliwowego do ewoluującej ceny ropy. Macron wycofał się z obietnicy zmniejszenia udziału energii jądrowej w miksie energetycznym do 50 proc. do 2025 r. Zamiast tego, Francja przedłuży okres wygaszania elektrowni o 10 lat. 14 reaktorów o mocy 900 MW zostanie zamkniętych w 2035 r. Francuski przywódca tłumaczył, że wcześniejsze założenia okazały się w rzeczywistości nieosiągalne.  

 

Decyzję Macrona skrytykowali ekolodzy i tzw. zieloni politycy. Fundacja na rzecz Natury i Człowieka, założona przez Nicolasa Hulota grzmiała, że de facto ​ „status quo ery nuklearnej” zostanie utrzymany.

 

Francja, która tak przynagla inne kraje do realizacji tzw. celów klimatycznych, nie wywiązuje się z większości zobowiązań przewidzianych w porozumieniu paryskim, zwiększając emisję dwutlenku węgla. Podobnie zresztą jak Niemcy.

 

 

Źródło: cliamtechangenews.com.

AS

 

 


DATA: 2018-11-30 16:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bóg stworzył świat. Już na poczatku zdanie w Biblii mówi, że stworzył też Słońce i Księżyc dla kalendarza, świąt i znaków. Dlatego uważaj. Znakiem dla żydów było zaćmienie, kiedy umarł Jezus Chrystus na krzyżu. Kiedy Jonasz poszedł do Niniwy też nastąpiło zaćmienie. Przed I Wojną przez Europe przeszło calkowite zaćmienie słońca. Rok temu mieliśmy zaćmienie słońca w USA, które zaczęło się dokładnie, kiedy w Jerozolimie zaszło słońce, przeszło przez 13 miast o nazwie Salem. Po 7 latach będzie następne zaćmienie i utworzy na USA krzyż.
ponad 1 rok temu / Sec
 
Kiedyś zaćmienia słońca nazywali szarlatani przejawem gniewu bogów. Sprzedawali amulety "skutecznie" chroniące naiwnych przed tym. Dziś oszuści klimatyczni handlują zezwoleniami na emisję CO2. Kilka lat temu pod pretekstem ocieplenia klimatu, potem ,gdy się okazało, że niekoniecznie ociepla się tak jak zakładali, to zaczęli wymuszać te haracze pod pretekstem zmian klimatycznych. Dziś znów niektórzy przebąkują o ociepleniu, bo lato było gorące. Jedna wielka banda. Niczego pewnego nie wiedzą. Jedynym ich pewnikiem jest to, że za swoje oszustwa wyłudzą od populacji ludzkiej ogromne pieniądze.
ponad 1 rok temu / Janusz
 
A pieniądze na dotacje dla komisji z podatków od paliw. Wszędzie to samo.
ponad 1 rok temu / NP
 
To jeden z głupszych polityków europejskich ostatniego ćwierćwiecza, jeśli zgoła nie najgłupszy!
ponad 1 rok temu / Karol
 
demokracja pełną parą ! to znaczy specjalna demokracja odgórnie sterowana, taki demokratyczny staliznizm...
ponad 1 rok temu / nowy porządek masonów
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.