DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Francuzi padli na kolana na ulicach miast. Modlą się o ratunek dla katedry Notre Dame

Francuzi padli na kolana na ulicach miast. Modlą się o ratunek dla katedry Notre Dame
Twitter / CNN

„W Paryżu biją wszystkie dzwony. Arcybiskup francuskiej stolicy nakazał, by ten dźwięk towarzyszył pożarowi trawiącemu najważniejszą świątynię miasta i jedną z najważniejszych na świecie. Paryżanie we łzach. Na kolanach modlą się o uratowanie Notre Dame”, informuje serwis rmf24.pl.

 

Pożar, jaki w poniedziałek strawił katedrę Notre Dame w Paryżu, pokazał jak wielką fikcją jest rzekomy „rozdział państwa od Kościoła”, jaki obowiązuje nad Loarą od ponad stu lat. Media społecznościowe obiegły zdjęcia przedstawiające tysiące Francuzów, którzy padli na kolana na ulicach, aby modląc się o ratunek dla katedry Notre Dame.

 

 

 

Na co dzień Francja nie ma nic wspólnego z krajem nazywanym niegdyś „najstarszą córą Kościoła”. Prześladowanie katolików, ataki wandali na kościoły, zamykanie kolejnych bazylik i katedr, usuwanie krzyży z przestrzeni publicznej są tam na porządku dziennym. Na hierarchów i zwykłych duchownych media codziennie wylewają kubły pomyj, a Dekalog jest tam zbiorem dla zdecydowanej większości Francuzów zbiorem nic nie znaczących haseł.

 

Wszystko to skończyło się w poniedziałkowy wieczór, kiedy katedra Notre Dame zaczęła płonąć. Wtedy właśnie Francuzi i wiele innych narodów, których przedstawiciele nie są kojarzeni z jakimkolwiek publicznym okazywaniem swoich uczuć religijnych udowodnili jak wiele prawdy zawiera w sobie stare polskie porzekadło – „jak trwoga to do Boga”. Tak wielu publicznych modlitw, tak wielu dramatycznych próśb do Boga w Trójcy Jedynego o ratunek dla jednej z najważniejszych świątyń katolickich na świecie, tak wielu apeli skierowanych do „wierzących” Francja nie widziała od dziesięcioleci!

 

Szkoda, że wzmożenie modlitewne pojawia się na ogół dopiero po wydarzeniach tragicznych. Na co dzień bowiem tak wielu przecież z ostentacją pokazuje, jak bardzo Bóg nie jest im potrzebny do życia, a Kościół w ich opinii stanowi mroczną siłę trzymającą Polskę w „mentalnym średniowieczu”.

 

Dobrze jednak, że wciąż – mimo usilnych starań rewolucjonistów różnorakiego autoramentu – tkwi we Francuzach, choć nierzadko przecież głęboko skryty, „zmysł katolicki”. Nakazuje on, w chwilach trudnych i dramatycznych kierować wzrok we właściwym kierunku. W stronę naszego Stwórcy.

 

TK / luk


DATA: 2019-04-15 23:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeszce troche gdy calkowicie wyniszcza swiatynie I wiara katolicka upadnie ,a spoleczenstwo zacznie doswiadczac wielkiego ucisku wszyscy beda szukac Boga I prosic na kolanach
3 miesiące temu / Fido
 
Marnotrawni synowie wracają do Ojca ! Alleluja ! Radość !
3 miesiące temu / Jolka
 
Niestety to tylko malutka grupka spośród dziesiątek tysięcy gapiów. Nazywanie tego mikro-zjawiska jakoby "Francuzi padli na kolana" jest zupełnie nieuprawnione.
3 miesiące temu / Norand
 
Zamiast modlić się o uratowanie katedry, niech się modlą za swoje dusze i za innych Francuzów. A Macrona tam nie wpuszczać, bo potem trzeba będzie egzorcyzmować to miejsce...
3 miesiące temu / tretka
 
Trzeba było Boga nie obrażać !
3 miesiące temu / Zbigniew
 
I co z tego jak głosują na lewactwo.
3 miesiące temu / ech
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.