DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Francuzi aresztowali 10 prawicowych działaczy za rzekomy terroryzm wobec imigrantów

Francuzi aresztowali 10 prawicowych działaczy za rzekomy terroryzm wobec imigrantów
Zdjęcie ilustracyjne FOT.REUTERS/Philippe Wojazer/FORUM

Francuscy antyterroryści aresztowali 10 osób rzekomo powiązanych z „prawicowym ekstremistą”, który został wcześniej zatrzymany pod zarzutem planowania ataków na meczety, polityków lewicowych i migrantów – podaje agencja Associated Press.

 

Oficerowie śledczy zatrzymali „podejrzanych o związek z przestępcą terrorystycznym” we wtorek. Aresztowane osoby miały mieć kontakt z Loganem N., działaczem alter prawicy francuskiej, który rzekomo przygotowywał zamachy m.in. na wyznawców islamu.

 

Logan N. został aresztowany w czerwcu. Antyterroryści zarzucili mu m.in. gloryfikowanie na Facebooku Norwega Andersa Behringa Breivika, który zabił  77 osób, a także niechęć wobec imigrantów, grożenie za pośrednictwem sieci społecznościowych migrantom, dżihadystom i „szumowinom”.

 

Śledczy mają zbadać, czy dziesięciu podejrzanych „współpracowników” Logana N. wiedziało o jego planach. Zatrzymani są w wieku od 17 do 25 lat. To aktywni działacze ruchów prawicowych. Wśród aresztowanych jest jedna kobieta. Logan N. to były aktywista prawicowej grupy Action Francaise Provence.

 

Rzekome przygotowania do zamachów miały dotyczyć m.in. rzecznika rządu Christophe'a Castanera i lidera radykalnej lewicy Jean-Luc Melenchona.

 

Logan N., który miał pozwolenie na broń, został aresztowany w pobliżu Marsylii 28 czerwca po opublikowaniu wpisu, że zamierza zaatakować „czarnych, dżihadystów, migrantów i szumowiny". Policja zdecydowała o uwięzieniu młodego działacza prawicowego, sugerując, że ponieważ miał broń i aktywnie ćwiczył strzelanie, mógł nie poprzestać jedynie na groźbach za pośrednictwem sieci, lecz wcielić je w czyn. Po aresztowaniu mężczyzny, sprawę przekazano antyterrorystom.

 

 

Źródło: tehlocal.fr

AS

 

 

 


DATA: 2017-10-18 14:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zdaję sobie sprawę z grzechów francuskiej "prawicy".
8 miesięcy temu / One
 
Bardzo słusznie. Francuska prawica jest antypolska. Le Pen domagała się zakazu pracy dla Polaków we Francji. Miejsce tych pogrobowców Petaina jest w więzieniu.
8 miesięcy temu / ala wilk
 
Gdybyż tak byli żwawi w ściganiu prawdziwych terrorystów. Wielbił Breivika? No to niech zaczną ścigać wszystkich wielbiących zbrodniarzy. Podpowiem, że najwięcej ich wśród miłośników czerwonego sztandaru.
8 miesięcy temu / One
 
Gdybyż tak żwawo reagowali na prawdziwe zagrożenia. Swoją drogą zamykanie kogokolwiek za poglądy? Ile w tej wiadomości prawdy? Chwalił zbrodniarza i szaleńca Breivika? Dlaczego nie ścigają wielbicieli zbrodniarzy spod czerwonego sztandaru?
8 miesięcy temu / One
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.