DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Francuskie miasto zawiesza współpracę z Kraśnikiem. Powód: uchwały chroniące przed LGBT

Francuskie miasto zawiesza współpracę z Kraśnikiem. Powód: uchwały chroniące przed LGBT

Francuskie miasto Nogent-sur-Oise zdecydowało się zawiesić partnerską współpracę z Kraśnikiem. Powodem tej decyzji jest przyjęcie przez radnych z Lubelszczyzny uchwały chroniącej mieszkańców Kraśnika przed ideologią LGBT. Decyzja radnych oburzyła Francuzów, którzy domagają się jej wycofania i wyrażenia „tolerancji”.

 

Rada Miasta Kraśnika w minionym roku zdecydowała się przyjąć uchwałę o „mieście wolnym od ideologii LGBT”. Deklaracja miała chronić wszystkich mieszkańców, w tym dzieci i młodzież, przed zakusami ze strony zwolenników i propagatorów ideologii LGBT. Chodzi m.in. o zapobieganie organizowaniu zajęć w szkołach, które sprowadzają się do deprawacji dzieci. Decyzja radnych, którzy w trosce o najmłodszych przegłosowali deklarację, wywołała niezadowolenie urzędników jednego z partnerskich miast.

 

Nogent-sur-Oise to miejscowość położona na północ od Paryża, która w związku z przyjęciem uchwały przez radnych Kraśnika, zdecydowała o zawieszeniu współpracy z polskim miastem. Zawnioskować miał o to mer podparyskiego miasta. „W pełni wyrażamy zaniepokojenie decyzją gminy, która może okazać się niebezpieczna. W oczekiwaniu na zwrot sytuacji zawieszamy wszystkie nasze projekty z Kraśnikiem” – powiedział Jean-Francois Dardenne.

 

W komunikacie wydanym przez miasto Nogent-sur-Oise napisano, że jego władze potępiają decyzję radnych Kraśnika i są „zaskoczeni i zszokowani”. „Wydaje się, że decyzja rady gminy Kraśnik jest całkowicie sprzeczna ze stanowiskiem miasta Nogent-sur-Oise” – czytamy we francuskim komunikacie. Miasto dodaje, że zawiesza również projekt mający na celu doprowadzenie do spotkania młodych piłkarzy z Kraśnika z rówieśnikami z podparyskiego miasta. „Gmina ma szczerą nadzieję, że wznowione zostaną wymiany w oparciu o humanistyczne podstawy odpowiadające wartościom tego kraju i tego miasta” – napisano.

 

Współpraca pomiędzy miastami trwała 16 lat i nie wiadomo, czy zostanie przedłużona. Francuzi domagają się unieważnienia uchwały. Rada Miasta wciąż nie podjęła decyzji w tej sprawie.

 

Przypomnijmy, że w maju zeszłego roku, radni z Lubelszczyzny podkreślali, że popierając deklarację o samorządzie wolnym od ideologii LGBT, chronią dzieci, ale także wszystkich mieszkańców. „Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. Dlatego będziemy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej” – czytamy we wstępie do stanowiska radnych Kraśnika.

 

„Ideologia LGBT to program ateizacji i deprawacji przez seksualizację” – mówiła radna Wioletta Kudła. „Trzeba nie mieć uszu ani oczu, aby sądzić, że ta ideologia nie będzie się rozwijała w Polsce” – tłumaczyła.  

 

Przypomnijmy, że kilka dni temu z podobnego powodu współpracę z Tuchowem zerwała francuska gmina Saint-Jean-de-Braye. Radni mieli przegłosować uchwałę jednogłośnie i podkreślali, że powodem decyzji jest „lekceważenie praw człowieka” przez radnych Tuchowa i „homofobia”.

 

 

Żródło: dziennikwschodni.pl, radiozet.pl, Facebook

WMa

 


DATA: 2020-02-22 16:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Należy zerwać z nimi umowę partnerską. Nie mogą nam narzucać obcej ideologii.
5 miesięcy temu / Ala
 
Francuzi nie są Polakom do niczego potrzebni. My możemy się tylko za nich pomodlić.
5 miesięcy temu / parafianka
 
Strefa wolna od ideologii LGBT - myślę że wiele osób nie rozumie co to znaczy, że jest to strefa gdzie każdy może głosić ideologie, zgodne ze swoimi przekonaniami, NA ZASADZIE RÓWNOŚCI I SZACUNKU - uczelnie miały/mają być takim miejscem i czy teraz nim są? Oznacza to, że nie są stosowane żadne prawne i organizacyjne zabiegi, żeby preferować konkretną ideologię - a jak teraz jest? Czy w ramach poszanowania i różnorodności nie narzuca się jedynej słusznej drogi? Idąc dalej - różnorodność z założenia nie toleruje asymetrii i profilowania, czyli nie jest to dewiza H. Forda z 1914 roku zob. Wikipedia: "możesz otrzymać samochód w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny".
5 miesięcy temu / anonimowy_galeo
 
Na razie francuziki podskakuja ale niebawem będą mieli szariat.
5 miesięcy temu / Jot
 
francja, a gdzie to jest?
5 miesięcy temu / ba.adam
 
- pamiętajmy, że druga plaga egipska rzucona na Egipt, to była plaga żab, które właziły nawet do łóżek egipskich! Co za ulga, że to zagrożenie wycofuje się z Kraśnika! Adieu!
5 miesięcy temu / milord
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.