DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Francuskie feministki ostrzegają: heteroseksualizm to zło!

Francuskie feministki ostrzegają: heteroseksualizm to zło!
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. Fot. Filip Błażejowski / Forum

Ruch opowiadający się za radykalnym feminizmem widzi w heteroseksualności bardziej reżim polityczny niż prostą orientację seksualną, co jego zdaniem doprowadziło do ustanowienia rzekomych podstaw wyzysku - kapitalizmu i patriarchatu.


„Bycie feministką, oznacza odrzucenie heteroseksualności jako takiej” - stwierdziły trzy działaczki w wywiadzie dla lewicowego magazynu „Les Inrockuptibles”, które przybyły, aby promować zaskakujący festiwal, nazwany „Wyjść z heteroseksualności”. Rozpoczyna się on we wtorek 24 września w Paryżu.

 

Głoszone teorie, mające prowadzić do równości mężczyzn i kobiet, są  nadzwyczaj radykalne. Według nich „nikt nie rodzi się heteroseksualnym, tylko się nim staje”. Takie jest przewodnie hasło  tej imprezy, która chce być kontynuacją ubiegłrocznego festiwalu „Seks i kobiety”, starającego się zneutralizować słowo „kobieta” jako oznakę płci.


Tematy, nad którymi festiwal zamierza pracować, dają wyobrażenie o stopniu zażartej wojowniczości organizatorów. Ma być mowa o erotyzacji przemocy, rasowym podziale pracy - ekonomii pożądania, „medycznej produkcji binarności płci” i o edukacji heteroseksualności.

Dlaczego wyjść z heteroseksualności? Dla działaczki feministycznej Juliet Drouar, która odmawia uznania się za mężczyznę lub kobietę, „heteroseksualność jest kamieniem węgielnym konstrukcji patriarchatu”. Co gorsza, „jest to podstawa strukturalizacji binarności rodzaju i płci”. I wreszcie, w prostej linii,  jest „w ścisłym związku z konstrukcją kapitalizmu”, ponieważ  nie pozwala na wynagradzanie za „dzieło reprodukcji” (ciążę). Dla innej aktywistki, Tamar, wyjście z heteroseksualności, „jest niczym innym jak przezwyciężeniem niewoli”.


Dla tego odłamu feminizmu nie chodzi bezpośrednio o interesy kobiet czy środowisk LGBT, ale uderzenie w heteroseksualność jako podstawę systemu ekonomicznego.

 

„Kapitalizm jest kulturą polegającą na tym, że nie płaci się określonej liczbie ludności, takiej jak kobiety czy ludziom obcego pochodzenia”- deklarowała Juliet Drouard, która opowiada się za wynegocjowaniem „płacy reprodukcyjnej dla wszystkich kobiet”.

 

„Stworzono nas jako kobiety przez naszą zależności i podporządkowanie mężczyznom” – dodaje Tamar. Dla Juliet Drouard ta „polityka” heteroseksualności produkuje „kobiecość i męskość”, które ich zdaniem nie istnieją w sposób naturalny. Według niej ciała są jedynie „archiwum seksizmu i patriarchatu”.

 

FLC

 


DATA: 2019-09-24 14:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak, a każda z nich pewnie dildo w torebce nosi i sobie wmawia, że dzięki temu nie jest hetero.
11 miesięcy temu / Kowalski
 
Kiedy komunizm zostanie uznany za ideologię zbrodniczą.
11 miesięcy temu / Robi
 
Skrajny feminizm to skrajny idiotyzm.
11 miesięcy temu / Michu.
 
com feminin konczy sie gdy trzeba wniesc pralke/ lodowce na 3 pietro lub gdy chodzi o miejsce siedzace w autobusie/ pociagu
11 miesięcy temu / leon
 
Dzięki Bogu, jestem szczęśliwym mężem i ojcem pięknych Kobiet, prawdziwie kobiecych , nie zboczonych " feministek"
11 miesięcy temu / Darius
 
Kto im tak we łbach napaprał?
11 miesięcy temu / czloax
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.