DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Francuski socjalista wyniósł krzyż z sali obrad. Rada Departamentalna domaga się dla niego kary

Francuski socjalista wyniósł krzyż z sali obrad. Rada Departamentalna domaga się dla niego kary
By Gownley at en.wikipedia (Transferred from en.wikipedia) [Public domain], from Wikimedia Commons

W przypadku francuskich socjalistów wrogość wobec chrześcijaństwa pozostaje rzeczą niezmienną. Potwierdził to ostatnio Pierre Freyburger, lewicowy radny z departamentu Górnego Renu. Socjalista wyniósł krzyż z sali obrad rady departamentalnej. Dlaczego? Jak sam twierdził, chodzi przecież o przestrzeń „republikańską”. Według samej rady departamentalnej Freyburger złamał prawo i powinien zostać ukarany.

 

- Czy prawicowi deputowani zaakceptowaliby, gdyby w Zgromadzeniu Narodowym wisiał krzyż? – prowokował Pierre Freyburger. Jak dodawał, krzyż zdjął, by go umieścić tam, gdzie powinien się znajdować – w kościele. Tylko wtedy – kontynuował – Rada Departamentalna mogłaby pracować legalnie.

 

Sytuacja prawna nie jest jednak tak jasna, jak chciałby tego socjalista. Pierre Freyburger naruszył zasady obowiązującego w Alzacji konkordatu, a jego czyn w świetle tamtejszych przepisów można zakwalifikować jako kradzież. Domaga się tego sama Rada Departamentalna. - Jakie sankcje zastosuje premier Manuel Valls, który tak walczy o przestrzeganie republikańskiego prawa?. A być może prawo to stosuje się tylko wtedy, kiedy jest antychrześcijańskie? – pyta katolicki publicysta, Xavier Celtillos.

 

Twierdzenia Pierra Freyburga, jakoby swoich gestem chciał bronić laickości, są kłamstwem skrywającym nienawiść do chrześcijaństwa. Freyburg znany jest z proislamskich sympatii, będąc zastępcą mera Miluzy wniósł projekt… budowy meczetu w tym mieście. Co więcej, dzięki niemu muzułmanie otrzymali bezpłatnie teren pod zabudowę i 240 tysięcy euro… z kieszeni francuskiego podatnika.

 

FLC

 

 


DATA: 2015-03-16 14:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Następnym razem katoliccy radni (jeśli jeszcze tacy są), powinni wynieść obsesyjnego antykatolika p. Pierra Freyburgera z przestrzeni republikańskiej i umieścić go w stosownym miejscu czyli w szpitalu psychiatrycznym, bo z tego co wiem obsesje są objawami choroby psychicznej.
ponad 5 lat temu / Iw
 
--->blanka to proste! bo diabel walczy z Bogiem, a cala reszta bogow to kreacje demonow
ponad 5 lat temu / razorrr
 
Jednego nie rozumiem w postępowaniu ateistów- tych farbowanych. Jezeli nie wierzą, to dlaczego nie domagają sie wynoszenia np Buddy, Wenus, Zeusa i innych bóstw. To wszystko jest sztuką religijną, przedstawiajaca historię danej religii. Tak więc krzyże fałszywym ateistom przeszkadzają, gdyż tak naprawdę są wsciekli na Boga i w ten sposób chcą go karać. Prawdziwemu ateiście nic nie wadzi i wszystko może podziwiać z wiekszym lub mniejszym upodobaniem. Krzyż, Gwiazda Dawida, Półksiężyc, Budda Wenus, czy Zeus, to dla niego tylko elementy kultury i sztuki.
ponad 5 lat temu / blanka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.