DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Francuski Senat zaakceptował skandaliczną ustawę o dostępie in vitro dla lesbijek

Francuski Senat zaakceptował skandaliczną ustawę o dostępie in vitro dla lesbijek
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com
#IN VITRO    #FRANCJA    #PROJEKT    #LGBT    #GENDER

Francuski Senat, mimo silnego sprzeciwu obywateli, przyjął projekt ustawy, który umożliwi dostęp do tzw. zapłodnienia pozaustrojowego (procedura in vitro) samotnym kobietom i parom lesbijek.

 

Ustawę, będącą częścią szerszej regulacji o bioetyce poparło 160 senatorów przy sprzeciwie 116. Senat zagłosował przeciwko zapisowi projektu ustawy, który dotyczył finansowaniu in vitro w ramach ubezpieczenia społecznego. Zgromadzenie Narodowe zatwierdziło ten przepis ustawodawstwa.

 

Dotychczas procedura in vitro była dostępna tylko dla par heteroseksualnych, które nie są w stanie zajść w ciążę lub mogą ryzykować przeniesienie niebezpiecznej choroby genetycznej czy innego schorzenia przenoszonego drogą płciową.

 

– To, co zostało przyznane parom heteroseksualnym, musi zostać przyznane także parom homoseksualnym – przekonywał senator Partii Socjalistycznej David Assouline.

 

Gdy w październiku Zgromadzenie Narodowe przyjęło ustawę w pierwszym czytaniu, ponad 40 tys. ludzi wyszło na ulice, aby zaprotestować przeciwko projektowi.

 

Francuscy biskupi katoliccy od pół roku sprzeciwiają się regulacjom bioetycznym. Episkopat wydał w styczniu oświadczenie zatytułowane „Nikt nie powinien traktować innego jak przedmiotu”. Biskupi wskazali w nim, że ustawa priorytetowo traktuje pragnienia rodziców, lekceważąc dobro dziecka. Toruje też drogę eugenice poprzez diagnozę przedimplantacyjną i selekcję zarodków.

 

„Pragnienie dziecka bez jakiegokolwiek wariantu genetycznego jest złudzeniem, ale także odczłowieczałoby naszą ludzkość”, czytamy w oświadczeniu konferencji biskupów.

 

Abp Michel Aupetit z Paryża, medyk z wykształcenia i nauczyciel bioetyki, który wykładał w Akademii Medycznej, zanim wybrał powołanie kapłańskie, powiedział, że ustawa ta może mieć potencjalnie szkodliwe konsekwencje dla osób bezbronnych.

 

– Dziecko to prezent, który należy przyjąć, a nie zamówienie do wyprodukowania. Nieobecność ojca to zranienie, które odciska się na osobie, ale celowe zadawanie tej rany jest potworne – stwierdził hierarcha 15 stycznia.

 

Od lat coraz bardziej angażujemy się w komercyjny dryf bogatych krajów, które zapewniają luksus organizowania handlu eugenicznego z systematyczną eliminacją najbardziej kruchych istot, tworząc transgeniczne zarodki i chimery – dodał z ubolewaniem abp Aupetit.

 

W dalszej kolejności należy się spodziewać przyjęcia prawa o surogacji – sugeruje „New York Times”, który zauważa, że ze względu na sprzeciw społeczeństwa, francuski prezydent nie zdecydował się poddać kwestii in vitro dla lesbijek pod referendum powszechne. Ostatnie regulacje są realizacją programu liberalizmu społecznego prezydenta Macrona.

 

Źródło: catholicnewsagency.com

AS, FLC

 

ZOBACZ TAKŻE:

10 powodów, dla których musisz powiedzieć „NIE” dla in vitro!


DATA: 2020-01-27 12:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Francjo, co zrobiłaś ze swoim chrztem?
1 miesiąc temu / Nick
 
To jest chore, diabelskie i antyludzkie, i oczywiście antychrześcijańskie - in vitro czyli "in wiadro", pardon, ale tak to w rzeczywistości i faktycznie, technicznie wygląda jak aborcja usuwanie ciąży, zabijanie czy eutanazja przyspieszanie śmierci; na zamówienie. Francja, Włochy czy Niemcy jak cała UE oraz np. Skandynawia przez to już upadły i są trupem ideowym. A islamistom/muzułmanom w to graj. Oni się z tego cieszą, robią, co chcą i zwiększają swoją bytność, gdziekolwiek są. Zgroza! RIP. Marana tha!
1 miesiąc temu / PI Grembowicz
 
I co? Co dalej? Zdumiewa bezkarność.
1 miesiąc temu / Marek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.