DZIŚ JEST:   10   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Piątek
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
 
 
 
 

Francuski polityk ostrzega: wkrótce będzie za późno na walkę z islamizmem

Francuski polityk ostrzega: wkrótce będzie za późno na walkę z islamizmem
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com
#ISLAM    #FRANCJA    #ISLAMIZACJA    #ISIS    #DŻIHAD

W wywiadzie udzielonym „Sunday Journal”, lider Republikanów we francuskim Senacie Bruno Retailleau, bije na alarm. Polityk potępił brak odwagi władzy wykonawczej w obliczu politycznego islamu.

Bruno Ratailleau maluje niepokojący obraz islamizmu we Francji. W wypowiedzi dla angielskiej gazety potępił politykόw, zarόwno z prawicy jak i lewicy, ktόrzy „sprzyjają islamistom, stając się ich wspólnikami”. - Jesteśmy w trakcie przegrywania walki z islamizmem. Wkrótce będzie za późno - deklarował senator.

 

Emmanuel Macron ma w najbliższych dniach przedstawić pierwsze plany poczynań przeciw  radykalizacji, komunitaryzmowi i finansowaniu meczetów, ale Bruno Retailleau uważa, że ​​władzom wciąż „najbardziej brakuje jasności i odwagi, jeżeli chodzi o islam polityczny, laickość i imigrację”.

 

W stosonku do dżihadystόw powracających do Francji, senator Republikanόw proponuje „wzmocnioną kontrolę legalności ich powrotu, aż do wzięcia pod nadzόr adminstracyjny wspόlnoty muzułmańskiej, z ktόrą dżihadysta jest związany, w sytuacji gdyby stwierdzono jakieś nieprawidłowości”.

 

Jego zdaniem „Francja powinna odmawiać możliwości powrotu ludziom, którzy zdradzili swój kraj. Powinni oni być osądzeni przez wymiar sprawiedliwości państw na terytorium, których się znajdują lub przez trybunał międzynarodowy”– twierdzi. Bruno Retailleau proponuje wprowadzenia tzw. „kary godności narodowej z zakazem wstępu na terytorium Francji”.

 

FLC


DATA: 2020-02-19 08:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rewolucja zjada własne dzieci, jak zawsze.
1 miesiąc temu / KM
 
Wszystko się zaczęło w roku 1962 układem w Evian zawartym przez de Gaulle'a z komunistami algierskimi. Zachwycona wtedy była prawie cała Francja z wyjątkiem OAS i cały świat. De Gaulle został bohaterem narodowym i Francji i Polski.
1 miesiąc temu / Ryś
 
@ AndrzejBR choćby przykład Dantona. W młodości skopany po głowie przez byka to i ,,synem rewolucji francuskiej,, został. A póżniej obcięto mu głowę. @Nick bardzo zgrabne to o nocniku:D
1 miesiąc temu / szpulas11
 
@AndrzejBR Nakłada Pan chyba jakieś własne zobowiązania na Boga, który jest w karaniu absolutnie wolny i nie ma obowiązku karać za życia. Grzechy wołające o pomstę do nieba, a więc 1. umyślne zabójstwo, 2. sodomia, 3. ucisk wdów, sierot, ubogich i przybyszów, 4. niesprawiedliwość wobec pracowników - są tak niszczące dla społeczności ludzkiej, że ich destrukcyjne skutki dotykają stopniowo wszystkich - tych, którzy je popełniają, jak i tych, którzy na nie przyzwalają np. przez niekaranie przestępstw publicznego zgorszenia, brak zakazu promocji ideologii homoseksualnej czy przez choćby akceptację wynaturzonych zachowań lub bierność. Skutki są opłakane - dzieci katolików, którzy bezmyślnie głosują na polityków przyzwalających m.in. na homoseksualizm, są w konsekwencji w szkole demoralizowane za sprawą przyzwolenia tychże właśnie rządzących, na których głosują rodzice. Czyli karana skutkami jest cała społeczność, stopniowo, aż do kary całkowitej zagłady.
1 miesiąc temu / Murem
 
@ kolo I niekolonialne też.
1 miesiąc temu / Ryś
 
Głupota francuska jest godna głupoty Tuska, bo oni głupotę uważają za cnotę.
1 miesiąc temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.