DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Francuski naukowiec nie ma wątpliwości: koronawirus złagodniał. Czas wyciszyć panikę

Francuski naukowiec nie ma wątpliwości: koronawirus złagodniał. Czas wyciszyć panikę
Fot. Pixabay

To jest już inna choroba niż w lutym – powiedział w rozmowie z francuską telewizją CNEWS prof. Didier Raoult. Jego zdaniem obecnie choroba, którą wywołuje koronawirus, jest o wiele łagodniejsza, co widać m.in. po mniejszej ilości osób hospitalizowanych i dlatego nadszedł czas na „wyciszanie paniki”.

 

Prof. Raoult przywołał przykład Marsylii, gdzie jak relacjonował „codziennie ustawiają się kolejki pacjentów do testowania”. Okazuje się jednak, że na ostatnie 1000 zakażonych był tylko jeden przypadek śmierci, która mogła, ale nie musiała być związana z koronawirusem, ponieważ osoba zmarła była w podeszłym wieku i w dodatku cierpiała na szereg chorób współistniejących.

 

Porównując obecnego koronawirusa do innych chorób zakaźnych, wirusolog zauważył: „Mamy dane odnośnie do wszystkich czterech pozostałych rodzajów koronawirusów, trzech paramyksowirusów, dwóch wirusów grypy, syncytialnego wirusa oddechowego i adenowirusa. Choroba ta nie jest bardziej śmiertelna niż inne. Są to wirusowe choroby oddechowe, które mogą doprowadzić do hospitalizacji. Ich śmiertelność waha się od 0 proc do 1 proc. – w tym wypadku jesteśmy znacznie, znacznie poniżej 1 proc.”.

 

Z tego też powodu okazał się sceptyczny co do potrzeby szczepionki w bilansie zysków i ryzyka. – Jeśli choroba pozostanie tym czym jest, to, mówiąc szczerze, nie wiem kto da się zaszczepić na coś, co nie zabija – stwierdził.

 

Profesor piętnował także postawy lęku i paniki, które mogą być jeszcze bardziej niebezpieczne niż wywołujący je przedmiot. Podkreślił, że w czasie klęski francuskiej w 1940 roku więcej osób zginęło w ramach ogólnej paniki niż w walce z Niemcami. Pytany, czy istnieje obecnie dyktatura higieniczna odpowiedział: „U higienistów obawiam się żądzy władzy kontrolowania innych”, wskazując, że w takich sytuacjach wśród ludzi wyzwalają się niebezpieczne wzorce samozwańczych dyktatorów czy donosicielstwa.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-08-26 13:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Wojtek objawów będzie przybywać, bo ci wszyscy ludzie, którzy cierpią na cokolwiekbytoniebyło muszą zacząć się bać. Wszyscy muszą być przestraszeni, przebadani, wyszczepieni... Więc można się spodziewać takich objawów jak ból zęba, krwawienie z urazów, przyrost wagi, lub jej spadek...itd. Przedefiniowano pandemię - tak nawiasem mówiąc to ciekawe czy ludzie zdają sobie sprawę że w świetle nowej definicji obecnie mamy przynajmniej kilka pandemii? - przedefiniują wolność i nawet nie będziemy wiedzieli że jesteśmy niewolnikami, bo to się już inaczej będzie nazywało
2 miesiące temu / Polka
 
@Wojtek wyizolowali, nawet w latach 60 ubiegłego wieku
2 miesiące temu / Czytelnik
 
Nie wiadomo jak będzie w Polsce gdyż na portalu medonet podano informację, że naukowcy z PAN opracowali system, którzy pozwoli zbadać WSZYSTKICH Polaków na obecność koronawirusa i czekają tylko na zgodę rządu by rozpocząć badania. Nawet nie chcę myśleć co może z tego wyniknąć, bo dotychczasowe próbne badania tych "naukowców" wykazały obecność koronawirusa u 85% z badanej grupy!!!. Czyli jest niebezpieczeństwo że wszystkie powiaty w kraju znalazłyby się w czerwonej strefie, szkoły, zakłady pracy, kościoły zamknięte, a ludzie uwięzieni na długie miesiące na kwarantannach. Nie trzeba wojny, a wystarczy koronawirus byśmy znaleźli się w niewoli pozamykani w domach.
2 miesiące temu / tiktak
 
@drap. Dowód będzie za miesiąc dwa, a poszlaka to regulacje które w tym zakresie wprowadził rząd.
2 miesiące temu / troć
 
W dalszym ciągu nikt na świecie nie wyizolował tego wirusa... Zamiast tego dostajemy coraz to nowe objawy: pryszcze, katar, sraczka, ból głowy, wypadanie włosów oraz najważniejsze: zupełny brak objawów.
2 miesiące temu / Wojtek
 
Oczywiście, grypa latem jest mniej groźna niż zimą.
2 miesiące temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.