DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Francuski dziennikarz żydowskiego pochodzenia: Paryż poucza Polskę, a sam pisze historię na nowo

Francuski dziennikarz żydowskiego pochodzenia: Paryż poucza Polskę, a sam pisze historię na nowo
Eric Zemmour. FOT. YouTube/RTL - Toujours avec vous

Zdziwienie wywołuje oskarżanie Polski o pisanie na nowo historii w momencie, gdy Francja jest w tej dziedzinie mistrzem – twierdzi francuski dziennikarz Eric Zemmour.

 

Eric Zemmour, znany francuski dziennikarz i publicysta, oburzył się na propagandę francuskich mediów i członków rządu, oskarżających Polaków o pisanie historii na nowo.

 

Będący Żydem Zemmour uważa, że paradoksem jest wysuwanie takich oskarżeń pod adresem Polski w momencie, gdy Francja przyjęła liczne ustawy, w których zatwierdzono jedną wersję historii bez dania historykom możliwości przeprowadzenia dokładniejszych badań.

 

Wszystkie kraje okupowane przez Niemcy podczas II wojny światowej są wskazywane palcem przez Izrael jako współodpowiedzialne za zbrodnie popełnione przeciw Żydom. Francja, która przez długi czas broniła się przed tymi oskarżeniami, ostatecznie uległa temu dyktatowi za prezydencji Jacques'a Chiraca.

 

Polska buntuje się przeciw traktowaniu jej jako winnej za zbrodnie popełnione przez niemieckiego okupanta. Chce pozbyć się raz na zawsze tych poniżających i często niesłusznych oskarżeń. Zdecydowała się więc na walkę drogą prawną.

 

Francja w dziedzinie samobiczowania wydaje się być mistrzem. Wylewanie przesadnych żali, ciągłe wyrażanie skruchy i miażdżenie winnych – to narzędzia do manipulowania sumieniem społeczeństwa w celu osiągnięcia korzyści zakrytych przed opinią publiczną.

 

Po tylu masakrach Izrael kontynuuje ściganie swoją wieczną zemstą krajów, które padły ofiarą niemieckiej inwazji w czasie II wojny światowej, bez niepokojenia się morderczymi konfliktami, do jakich sam się przyczynił. Dla Izraela tematem tabu jest współudział samych Żydów w zbrodniach czasu Holokaustu  podkreśla dziennikarz.

 

Zdaniem Zemmoura: Polska przez nowe prawo chce raz na zawsze uwolnić się od tego ciężkiego w konsekwencjach oskarżenia. Chce sprawić, by jej społeczeństwo nie było przytłoczone skruchą, która umożliwiła wszelkie manipulacje na Zachodzie, w celu finalizacji roszczeń finansowych do jakich doszło za de Gaulle’a, Pompidou i Mitterranda.

 

Wydaje się, że zajęcie przez Francję stanowczej pozycji uwolniłoby ją od oskarżeń, które dzisiaj chce się przypisać Polakom  konkluduje Eric Zemmour.

 

 

Franciszek L. Ćwik

 

 


DATA: 2018-02-15 16:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bla, bla, bla i nic z tego nie wynika. Szczęśliwie Francy już nie ma, tzn. jeszcze jest ale już tylko siłą "rozpędu".
ponad 2 lata temu / agricola
 
Odnosze wrazenie, ze Pan Zemmour nie tyle staje w obronie Polski, co raczej broni Francji. Z jego wypowiedzi zamieszczonej rowniez w pismie ?Nouvelles de France? https://www.ndf.fr/poing-de-vue/13-02-2018/eric-zemmour-a-propos-des-lois-memorielles-en-france-on-est-bien-mal-place-pour-faire-des-reproches-aux-polonais/#comment-411860 nie wynika, aby znal historie naszej Ojczyzny a w szczegolnosci realia okupacji niemiecko-sowieckiej w Polsce, bo przyznajac nam (tj. Polsce) prawo do pisania wlasnej historii, ?narzucania oficjalnej historii? (cytat) mowi jednoczesnie, ze celem nowej ustawy nie jest dochodzenie prawdy a wrecz odwrotnie : ?skandaliczne ograniczanie badan historycznych? (cytat) i proba ukrycia niewygodnych faktow dot. denuncjacji Zydow i antysemityzmu. Dodatkowym celem tej ustawy ma byc (zdaniem pana Zemmoura) zrzucenie wszelkiej odpowiedzialnosci za zbrodnie na Niemcow (? to nie my? ? cytat) i gloryfikowanie wlasnej historii. Moj komentarz nie wyczerpuj
ponad 2 lata temu / annama
 
Albowiem korzeniem wszystkiego zła jest chciwość pieniędzy. Za nimi to uganiając się, niektórzy zabłąkali się z dala od wiary a siebie samych przeszyli wielu boleściami (1 Tymoteusza 6.10)
ponad 2 lata temu / gdy
 
To Francja kolaborowała z Niemcami i wysyłała Żydów na śmierć a potem w dowód uznania dostała strefę okupacyjną...
ponad 2 lata temu / Misiek
 
Tak sobie wyobrażam, że kiedyś Jezus mu powie: mówili oszczerstwa przeciw mnie a miałeś odwagę ująć się za mną/prawdą...
ponad 2 lata temu / Kazio
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.