DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Francuski dziennikarz skazany za mówienie o islamskiej inwazji odwołał się od wyroku

Francuski dziennikarz skazany za mówienie o islamskiej inwazji odwołał się od wyroku
źródło: pixabay.com

Według tygodnika „Le Point” Eric Zemmour odwoła się od wyroku francuskiego sądu, który skazał go za „nawoływanie do nienawiści religijnej”. Dziennikarz wniósł sprawę  do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

„Le Point” pisze, że Eric Zemmour postanowił złożyć apelację do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka po skazaniu go przez francuski wymiar sprawiedliwości na grzywnę w wysokości 3000 euro za „nawoływanie do nienawiści religijnej”.

 

W programie „Ca vous”, nadanym we wrześniu 2016 roku, Zemmour przekonywał, że muzułmanie powinni wybrać „między islamem a Francją”, i że „Francja przeżywa od trzydziestu lat obcą inwazję”. – Na niezliczonych  przedmieściach francuskich miast, gdzie wiele dziewcząt   chodzi z zasłąniętymi twarzami, toczy się walka o islamizację terytorium – deklarował dziennikarz.


17 września Sąd Kasacyjny potwierdził wyrok Sądu Apelacyjnego, stwierdzając, że uwagi Zemmoura były „nawoływaniem do nienawiści”. W ocenie sądu jego wypowiedzi „celowały w całości w muzułmanów i zawierały nawoływanie do dyskryminacji”.

 

Sąd Kasacyjny stwierdził, że Sąd Apelacyjny „dostrzegł dokładnie sens tych  obrażający wypowiedzi, określających muzułmanów we Francji jako najeźdźców i nakazujących im obowiązek zrzeczenia się religii lub opuszczenia terytorium Republiki”. „Było to wezwanie do dyskryminacji” – stwierdzono w wyroku.

Według adwokata Zemmoura, Antoinea Beauguiera, cytowanego przez Le Point, „decyzja o skazaniu dziennikarza jest zamachem na swobodę wypowiedzi i stanowi naruszenie zasady bezstronnego, uczciwego procesu”. – Nasza apelacja stawia pytanie: czy Francja daje jeszcze komuś  prawo do bycia polemistą? – dodaje adwokat.

 

Od poniedziałku 14 października, Eric Zemmour prowadzi codzienny program publicystyczny na kanale CNEWS bijący rekordy oglądalności. Codziennie przyciąga on co najmniej ćwierć miliona widzów.

 

FLC


DATA: 2019-10-21 08:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To samo pomyślałem. W Niemczech jest dokładnie tak samo. Prawda jest przekręcana według widzimisię sędziego. W myśl, my już znajdziemy paragraf, żeby Ciebie skazać.
8 miesięcy temu / Predator
 
,,Dziennikarz wniósł sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka" W co ten biedak wierzy? Nie wiem czy śmiać się czy płakać?
8 miesięcy temu / hmm?
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.