DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Francuska polityk zamieściła zdjęcia zbrodni ISIS. Musi poddać się badaniom psychiatrycznym

Francuska polityk zamieściła zdjęcia zbrodni ISIS. Musi poddać się badaniom psychiatrycznym
Fot. Reuters / Pascal Rossignol / Forum

Francuska polityk Marine Le Pen opublikowała za pośrednictwem Twittera zdjęcia obrazujące zbrodnie dżihadystów Państwa Islamskiego. Sąd uznał to za „mowę nienawiści” i wydał nakaz, by poddała się badaniom psychiatrycznym.

 

Liderka Zjednoczenia Narodowego/Frontu Narodowego nie kryła oburzenia orzeczeniem sądu. Le Pen udostępniła makabryczne obrazy w grudniu 2015 r., kilka tygodni po tym, jak dżihadyści ISIS zabili 130 osób podczas zamachu w Paryżu.

 

50-letnia polityk i prawnik z wykształcenia w ub. roku przegrała walkę o fotel prezydencki z Emmanuelem Macronem. Parlament Europejski pozbawił ją też immunitetu poselskiego, zarzucając, że upowszechniła brutalne zdjęcia, które mogły być oglądane przez nieletnich.

W czwartek polityk zamieściła na Twitterze kopię nakazu sądowego, wymagającego poddania się badaniu psychiatrycznemu.

 

Nakaz został wydany 11 września i przynagla do przeprowadzenia badań „tak szybko, jak to możliwe” w celu ustalenia, czy Le Pen „jest w stanie rozumieć uwagi i odpowiadać na pytania”.

„To szaleństwo” - wściekała się Le Pen. „Myślałam, że już przeżyłam wszystko: no cóż, okazuje się, że nie! Za potępienie horrorów Daesh w tweetach, „system sprawiedliwości” chce mnie poddać badaniom psychiatrycznym! Jak daleko się jeszcze posuną?” - pytała, wskazując, że jest to część rządowej intrygi, by ją zdyskredytować.

 

Polityk i europoseł zapowiedziała, że nie pójdzie na badania. Zwracając się do reporterów Le Pen oświadczyła, że ​​czuje się „prześladowana” przez państwo. - Oczywiście nie pójdę na badania. Nie zamierza respektować nakazu sądowego – oznajmiła. Zgodnie z francuskim prawem, nie istnieje żaden mechanizm prawny, zmuszający osobę do poddania się tego typu badaniom.

Prokuratura na przedmieściach Paryża w Nanterre, gdzie znajduje się sąd, który wydał nakaz twierdzi, że takie badania są rutynowe w sprawach dotyczących rozpowszechniania brutalnych wiadomości.

 

Minister spraw wewnętrznych Włoch, Matteo Salvini wyraził solidarność z liderką Frontu Narodowego. „Prokurator nakazał Marine le Pen poddać się testom psychiatrycznym. Brak słów. Solidarność z nią i tymi Francuzami, którzy kochają wolność”- napisał Salvini, którego partia Liga Północna jest w sojuszu z frakcją Le Pen.

 

Z pomocą Marine przyszedł ojciec Jean-Marie Le Pen, założyciel Frontu Narodowego. „Bezczelność niektórych sędziów nie zna granic” – mówił o nakazie sądu. Nawet niektórzy z najzagorzalszych przeciwników Le Pen solidaryzują się z nią. Jean-Luc Melenchon, lewicowy polityk, który kiedyś nazwał szefową Frontu Narodowego „na wpół oszalałą” napisał na Twitterze, że zdecydowanie sprzeciwia się nakazowi sądowemu. Skrytykował także obecne metody zwalczania przeciwników politycznych.

 

Le Pen udostępniła zdjęcia obrazujące brutalność dżihadystów ISIS w odpowiedzi na działania francuskiej dziennikarki, która porównała grupę dżihadystów z jej partią. Jedno ze zdjęć ukazywało ciało Jamesa Foleya, amerykańskiego dziennikarza ściętego przez sunnickich ekstremistów. Inne obrazowało mężczyznę w pomarańczowym kombinezonie, który został przejechany przez czołg, a trzecie - jordańskiego pilota spalonego żywcem w klatce.

„Oto jest Daesh!” - Le Pen napisała pod zdjęciami, używając arabskiego określenia dla Państwa Islamskiego.

 

Później usunęła zdjęcie Foleya po prośbie jego rodziny. Francuska polityk wielokrotnie wyrażała ubolewanie z powodu podjętych przeciwko niej działaniom, uznając je za pogwałcenie wolności wypowiedzi.

 

Jeśli zostanie skazana, grozi jej do trzech lat pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 75 tys. euro. Podobne oskarżenia wystosowano wobec innego prawnika partii Le Pen, Gilberta Collarda, który również upowszechniał w sieci zdjęcia, dokumentujące okrucieństwo ISIS. 

 

Nakaz sądowy dot. poddania się testom psychiatrycznym pojawił się w czasie, gdy Le Pen próbuje pozyskać fundusze na kampanię przed wyborami europejskimi na wiosnę, w których ma nadzieję odnieść sukces.

 

W zeszłym tygodniu ostrzegła, że ​​istnienie jej partii jest zagrożone, jeśli nie uda jej się odzyskać dwóch milionów euro z dotacji odebranych w związku ze śledztwem w sprawie rzekomej defraudacji środków z funduszy europejskich.

 

 

Źródło: euractiv.com.

AS/WMa

 

 

 


DATA: 2018-09-21 19:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Francuska gazeta "Liberation" z 29 list. 2017 twierdzi w artykule "Au sein des soins sans consentement" (str.16-17): "w roku ubieglym we Francji prawie 100000 osob umieszczono w szpitalach psychiatrycznych bez ich zgody". Czyli - przymusowo !!! Jakas czesc tej ogromnej liczby (odpowiadajacej w Polsce liczbie mieszkancow calego miasta Wloclawka czy Koszalina) niewatpliwie padla ofiara porachunkow, nieporozumien, oskarzen, rozgrywek rodzinnych,zawodowych, spadkowych itp itd. A wiec, nie tylko w ZSRR uzywano tego rodzaju metod by pozbyc sie "nieprawomyslnych" czy po prostu niewygodnych umieszczajac ich w "psychuszkach"...
8 miesięcy temu / Edwa
 
Po upadku bolszewizmu w radzieckiej wersji, następuje żydokomuna środowisk żydowsko-lewackich dążących do stworzenia z Europy kołchozu pod żydowskim nadzorem oraz podział na ludzie (żydzi) - goje (pozostali) !
9 miesięcy temu / robin hood
 
Bolszewizm odrodził się. Tym razem we Francji, która właśnie wzorem boleszewików kieruje niewygodnych dla siebie ludzi na badania psychiatryczne.
9 miesięcy temu / naxa
 
@real - standardowe badania? To w sądach francuskich przed każdym procesem strony są kierowane na badania, by sąd wiedział czy obywatel potrafi zrozumieć i odpowiedzieć na jego pytania? A to ciekawostka! ;)
9 miesięcy temu / Akwin
 
@real: Lubisz te egzekucje i chcesz żeby było ich więcej? Świat ma nie dowiedzieć się jak wyglądają w rzeczywistości. Nie chcesz przeciwdziałania, mimo ogromnej skali tych morderstw? Obawiam się, że powinieneś zostać poddany badaniom psychiatrycznym bo to nie jest normalne.
9 miesięcy temu / vict
 
To po prostu idź, dziecko drogie, na standardowe badania, skoro nie potrafisz zrozumieć że chodzi o nękanie przeciwników politycznych.
9 miesięcy temu / do real
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.