DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Gdy burzono Bastylię, de Sade nie znajdował się już tam.
ponad 4 lata temu / Ja
 
@awer Technologiczny postęp zapewnił też Hitler (autostrady, praca dla bezrobotnych, samoloty odrzutowe, rakiety itp). Czy z tego powodu usprawiedliwisz Auschwitz?
ponad 5 lat temu / Piotr
 
Google: Łukasz Orlicki "H Sonderkommando" Nazistowskie Archiwum X ---> Taki jeden oświecony humanista, jasnogrodzian i palikociarski postępowiec rodem z lutheransko-marksistowskiego piekła, niejaki pan Heinrich Himmler, aby usnuc bata na KK w Niemczech, powołał jednostkę "H-Sonderkommando" ? nazwana tak w skrócie od słowa Hexe ? czarownica, jednostka miała zdobyć i zanalizować wszystkie dostępne wiadomości na temat procesów o czary. ---> no, fiasko (o.k. 30.000 ofiar od IX wieku do 1936) odsawione najwyrazniej przez postepowca do lamusa - gdyz oprawcami okazali się reformatorzy, postępowcy, heretycy (czyli humanisci), a tylko marginalnie "kipiący nienawiścią" klerus ... @Awer: Czyli ilu to ludzi księża katoliccy zagłodzili na śmierć, zamordowali, wykończyli moralnie, poniżli? ... czekam!!! ... tak dla porównania: holokaust Wandeji to ok. 200.000 ludzi bestialsko wymordowanych przez humanizm WRF.
ponad 5 lat temu / Tiberias
 
Mówi się, że Francja z pierwszej córy Kościoła, stała się córą Koryntu.
ponad 5 lat temu / stoLica
 
Historii można uczyć jedynie w nauczaniu rodzinnym. Dzieci w szkole na dzień dobry są "łamane" przez potwora jakim stała się szkoła. W ostatnich 3 dekadach zniszczono szkolnictwo w Polsce.
ponad 5 lat temu / Leo
 
Bądź postępowy: usprawiedliwiaj ludobójstwo postępem :D
ponad 7 lat temu / trololo
 
@awer: no, ilu? Bo wszystkie te szacunki są w większości przypadków wyssane z palca. Podobnie jak teza, że to kościół "tłumił" postęp technologiczny. To nie dość że fałsz to i bezczelność, bo przez całe średniowiecze instytucje katolickie promowały postęp technologiczny (cegła, koło młyńskie, zielarstwo, medycyna, winiarstwo i browarnictwo, hodowla, irygacja, komunikacja, metalurgia, budowa maszyn), społeczny (ośrodki socjalno-opiekuńcze, szpitale, redystrybucja dochodów, szkoły, prawa narodów i wojny sprawiedliwej, pokój Boży) i naukowy (uniwersytet, logika, optyka, filozofia przyrody, anatomia). O zaslugach zupełnie nowożytnych też można długo pisać ale... dla niektórych jeśli fakty nie zgadzają się z uprzedzeniami i stereotypami to tym gorzej dla faktów.
ponad 7 lat temu / studentteologii
 
A ilu ludzi księża katoliccy zagłodzili na śmierć, zamordowali, wykończyli moralnie, poniżli itp. przed Wielką Rewolucją Francuską (WRF)? Skutki są wynikiem przyczyn. Dzięki WRF nastąpił technologiczny postęp, z którego teraz tak obficie korzystamy. Przed WRF ten postęp był tłumiony bezwzględnie przez księży katolickich.
ponad 7 lat temu / awer
 
Widzę, że warto krzyczeć za szkołami prywatnymi, skoro "Wspominany na początku teoretyk i praktyk rewolucji, markiz de Sade, zachęcał do tego słowami: Francuzi, zadajcie tylko pierwsze ciosy [religii katolickiej ? przyp. aut.], reszty dopełni oświata publiczna."
ponad 7 lat temu / Wolny Katolik
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.