DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Francuscy skauci w szponach ideologii LGBT. Czy Kościół powinien im patronować?

Francuscy skauci w szponach ideologii LGBT. Czy Kościół powinien im patronować?
fot. pixabay.com
#HOMOPROPAGANDA    #LGBT    #LGBT+    #LESBIJKI    #GEJE    #RUCH HOMOSEKSUALNY    #SKAUCI    #FRANCJA

Do katolickiego ruchu skautów przeniknęła ideologia politpoprawności. W ciągu kilku lat tamtejszy ruch skautingu zamiast wychowywać kolejne pokolenie mężczyzn, postawił na demoralizację.

 

Organizacja Skautów i Przewodników Francji („SGdF”) to główne francuskie stowarzyszenie harcerskie. Powstało ono w 2004, kiedy to doszło do połączenia Scautes de France i żeńskiego Guides of France. Teoretycznie jest to organizacja katolicka, ale otwarta dla wszystkich młodych ludzi, bez względu na religię i zatwierdzona przez Ministerstwo Młodzieży i Sportu jako edukacyjne stowarzyszenie użyteczności publicznej. Ruch liczy obecnie około 85 tys. członków.

 

Założycielem skautingu we Francji, który przeniósł tu pomysły Baden-Powella, był ks. Jacques Sevin. 5 lipca 1920 duchowny założył Fundację Skautów Francji. Z kolei w czerwcu 1923 oficjalnie powstało Stowarzyszenie dla dziewczynek – Guides de France, także związane u źródeł z Kościołem katolickim. Później nastąpiła długa ewolucja tych ruchów, która była poniekąd odbiciem także pewnej transformacji francuskiego Kościoła.

 

Po Soborze Watykańskim II nastąpiła niestety także „modernizacja” katolickiego skautingu. Zerwano się z zasadami opracowanymi przez Baden-Powella i ks. Sevina. Doszło do „złagodzenia dyscypliny”, pojawiła się „nowa pedagogika”, zmieniono mundurki. Zwalczano też zbyt „militarny” charakter harcerstwa, wprowadzono „praktyki demokratyczne”. Pewne grupy pozostały jednak wierne ideom skautingu i kontynuują idee ks. Sevina.

 

W 1971 powstał ruch Zjednoczonych Skautów Francji (SUF), odrzucający „postępowe” reformy. Zachował on poparcie Kościoła i uważany jest za „tradycjonalistyczny”. Liczy dziś 30 tys. harcerzy. Istnieją liczne zakusy ograniczania jego wpływów i kontroli administracyjnej ze strony państwa.

 

Tymczasem Scouts de France i Guides de France prowadziły przez lata rozmowy zjednoczeniowe, które zakończyły się dopiero w XXI wieku, powstaniem koedukacyjnego SGdF. Od tego czasu ten teoretycznie dalej katolicki w swoich źródłach ruch, przeszedł jednak niebezpieczną ewolucję.

 

Ostatnio w dniach od 22 do 26 lipca odbył się wielki zlot tego ruchu francuskich skautów w lesie Jambville, w departamencie Yvelines. Na tradycyjne Jamboree zjechało 20 000 skautów w wieku od 11 do 14 lat oraz ich instruktorzy. Swoje błogosławieństwo związanym z Kościołem katolickim harcerzom przesłał papież Franciszek. Katolicka symbolika pozostała i była tu nawet polowa Msza św., której przewodniczył ks. bp de Moulins-Beaufort, przewodniczący Konferencji Episkopatu Francji. Jednak całą reszta byłą już nie tylko mocno „laicka”, ale wręcz „postępowa”, łącznie z recepcją propagandy lobby LGBT.

 

Tematem zlotu było hasło: „Połącz się”. „Łączenie się” zinterpretowano jako tak szerokie otwarcie na świat, że zakwalifikowano doń nawet harcerski Zjazd jako imprezę „gay friendly”. Był tam m.in. „gejowski kącik”. Na Zlocie pojawił się Minister Edukacji Narodowej i Młodzieży Jean-Michel Blanquer, któremu delegacja harcerzy wręczyła list do Prezydenta Macrona z „ważnymi dla niej tematami”. Okazuje się, że tematami „ważnymi” dla francuskich skautów są niemal same polit-poprawne problemy, takie jak: „edukacja dla wszystkich, przypadki LGBT, troska o środowisko, równość szans i molestowanie w szkole”.

 

Nic dziwnego, że imprezę wsparła bardzo „postępowa” Marlene Schiappa, Sekretarz Stanu ds. Równości Kobiet i Mężczyzn, która nadesłała gratulacje, a „Chrześcijańskie Stowarzyszenie LGBT David i Jonathan” inicjatywy skautów „przyjęły z zadowoleniem”.

 

Okazuje się, że oficjalny skauting we Francji przeszedł długą drogę od wychowania do wartości, do propagowania antywartości, modernizmu i zarażania młodzieży ideologią LGBT. Niestety, Kościół zachowuje w sprawie tej ewolucji milczenie i pośrednio dalej patronuje oficjalnemu skautingowi, czym go tylko uwiarygadnia. Na krytykę zdobył się tylko jeden ks. biskup Xavier Malle z Gap, który napisał na Twitterze, że to „smutne, iż ideologia #LGBT jest obecna na tym pięknym zgromadzeniu…”. Doczekał się jednak od razu riposty ze strony organizatorów, którzy stwierdzili, że „francuscy skauci witają wszystkich i walczą z dyskryminacją, a młodzi ludzie są zaniepokojeni takimi zjawiskami i wykazują wielką dojrzałość”. Okazuje się, że lobby LGTB nie tylko odebrało Kościołowi wpływ na wychowanie młodzieży w ruchu harcerskim, ale jeszcze poucza biskupów…

 

 

Bogdan Dobosz


DATA: 2019-07-31 09:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Świat się zmienia i idzie do przodu. Orientacje inne niż heteroseksualna są poprawne. Stanowisko kościoła w tej sprawie nie ma podstaw tak jak celibat - nie ma ngdzie bezpośrednio nakazu czy zakazu. W części zcsodomą i gomorą jest błąd w tłumaczeniu, chodzi tam o pedofilie a nie homoseksualizm... po za tym gdyby brać wszystkie cytaty dosłownie to wszystkich trzeba by kamieniować - w końcu czy nie każdy z nas nosi ubrania z mieszanki tkanin? Miłości do bliźniego więcej ; skupcie się może na pozbyciu się pedofilii w kościele napierw "A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego a belki w oku swoim nie dostrzegasz"
6 miesięcy temu / Harcerka
 
Ogłupiony skauting francuski na wstecznym biegu.
ponad 1 rok temu / DNA
 
Przegonić takich "skautów"!!!
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Pozwólcie Państwo na bardzo osobistą refleksję nt. francuskich skautów. Otóż we wczesnych latach 90-tych ubiegłego wieku miałem przyjemność poznania ich bliżej w trakcie pielgrzymki z Paryża do Chartres. Były to niezapomniane chwile. Już sami patroni poszczególnych drużyn, np. Św. Ignacy Loyola czy Św. Joanna d'Arc, mówili sami za siebie. Na zawsze pozostanie mi w pamięci ich głębokie, modlitewne skupienie, ale i wielka pogoda ducha, choć pielgrzymka odbywała się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych...
ponad 1 rok temu / Karol
 
lepiej nie mieszajmy . Obozy Harcerskie potrzebują: kwatermistrza, kucharza, ratownika, lekarza, pielęgniarki.Kiedyś :D
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Tylko niecenzuralne słowa mogą być komentarzem
ponad 1 rok temu / Piotr Jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.