DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Francuscy biskupi przeciwko lewicowej nowomowie! Rodzina to mama i tata, a nie „rodzic a i b”

Francuscy biskupi przeciwko lewicowej nowomowie! Rodzina to mama i tata, a nie „rodzic a i b”

Biskupi francuscy wydali oświadczenie, w którym bronią tradycyjnego wzorca rodziny i funkcji, jakie ma ona pełnić. Ich wypowiedź nawiązuje do projektu ustawy o nazwie „szkoła zaufania”, w którym pojęcia: „ojciec” i „matka” znikają ze słownictwa szkolnego a zastępują je pojęcia: „rodzic 1” i „rodzic 2”.

 

Zdaniem episkopatu jest to kolejna próba zburzenia rzeczywistości rodzinnej, podjęta pod pretekstem ujednolicenia procedur administracyjnych. Nie jest obojętne dla dziecka, jak pojmuje samo siebie, zwłaszcza przez sformułowania administracyjne, również te odnoszące się do ojca i matki. Używanie tych tradycyjnych słów nie może być uznawane za przejaw „zacofania” i „wstecznictwa”, ponieważ pozwalają one każdemu z nas identyfikować się w kolejnych pokoleniach. Szkoła – według biskupów – powinna uczestniczyć w tym procesie.

 

To administracyjne wyjaławianie życia rodzinnego jest przejawem przenikania teorii gender, która dąży do neutralności wobec pytania, czy rodzice są tej samej lub różnej płci, czytamy w oświadczeniu. Co więcej, w żadnej rodzinie, poza rzadkimi przypadkami, gdy występuje związek dorosłych tej samej płci, w rzeczywistości nie używa się takich pojęć jak „rodzic 1” i „rodzic 2”. Można w końcu zapytać, które spośród rodziców będzie numerem jeden, a które numerem dwa? Czy w przypadku rozwodu, numer dwa stanie się numerem jeden? Tutaj znajduje się właśnie absurdalność proponowanej poprawki - podkreśla episkopat.

 

Na zakończenie wyrażono nadzieję, że zdrowy rozsądek weźmie górę i dobro dzieci zostanie postawione na pierwszym miejscu.

 

KAI

TK


DATA: 2019-02-16 20:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Także "rodzic" numer jeden i numer dwa. Feministki, do protestow! Bo bedziecie numer dwa.
3 miesiące temu / Zbigniew
 
daleko szukac. dzisiaj wypełnialem druk do urzędu w Krakowie kdr3+ i w nim rodzic1 rodzic2
4 miesiące temu / Rob
 
Podobno ciemnota była w średniowieczu a tak naprawdę,to rozwija się wraz z rozwojem Unii. Nić dziwnego że matka przestaje być matką a ojciec ojcem,kiedy z marchwi zrobiono owoc a ze ślimaka rybę.Dziwnym trafem murzyn przestał być murzynem,pedał pedałem a żyd żydem . Nie wiem do czego to idzie ale nigdy nie przywyknę do nazywania matki "jedynką" a ojca "dwójką" lub na odwrót. To paranoiczny wymysł siedzących w Brukseli darmozjadów nie mających poważnych zajęć i głupiejących z nudów,przepalonych koniakiem łbów. To jest odwrotność ewolucji...Jeszcze trchę i ten proces doprowadzi ich z powrotem na drzewa - jeśli jeszcze pokrzyżują się z ciapatymi,to nastąpi to niebawem...
4 miesiące temu / Zygmunt
 
Mama i tata, tata i mama - kolejność jest bez znaczenia. Oboje są inni, ale równi w godności i tak samo potrzebni. Natomiast rzekomo równościowe ?rodzic A i B? dyskryminuje rodzica B. Kto będzie pierwszy, kto drugi, i dlaczego?
4 miesiące temu / kid
 
Nie mama i tata, a tata i mama.
4 miesiące temu / Damian
 
już za późno.
4 miesiące temu / wiara
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66203"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.