DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Francja znów broni laickości. Merowie chcą zakazać… wykonywania znaku krzyża przed zawodami sportowymi

Francja znów broni laickości. Merowie chcą zakazać… wykonywania znaku krzyża przed zawodami sportowymi
fot.REUTERS/Marcelo del Pozo/FORUM

Licznie zasilane przez członków lóż masońskich Stowarzyszenie Francuskich Merόw (AMF) przesłało swoje rekomendacje władzom lokalnym. Dotyczą one sposobów zwiększenia efektywności codziennej walki o laickość Republiki. Celem są tym razem żłobki, przedszkola i szkoły, a nawet… obiekty sportowe.

 

Stowarzyszenie Francuskich Merów (AMF) przesłało do władz samorządowych rekomendacje dotyczące zachowania zasady laickości w miejscach użyteczności publicznej. Najbardziej kuriozalną „dyrektywą” wydaje się ta dotycząca obiektów sportowych. AMF zaleca wprowadzenie prawnego zakazu wykonywania przez sportowców jakichkolwiek gestów religijnych na terenie obiektów sportowych.

 

Wiceprzewodniczący AMF Patrick Molinoz, uzasadniając takie wytyczne, wskazał na „niepokojące zjawisko wykonywania znaków krzyża przez piłkarzy czy też obecność na boisku kobiet w islamskich szalach”, na co podczas zawodów zezwala FIFA. Zdaniem francuskich merów „przykład powinna dać piłkarska ekipa narodowa, która reprezentując Francję, reprezentuje Republikę”

 

Wytyczne Stowarzyszenia Francuskich Merów opracował jego przewodniczący, François Baroin, którego ojciec był Wielkim Mistrzem Wielkiego Wschodu Francji.

 

FLC
DATA: 2015-07-08 11:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przykro się patrzy na świat i co się z nim dzieje. Gdy ludzie nie mają problemów (patrz kraje tzw cywilizowane), to sobie te problemy znajdują. Jak krzyż rani w oczy tym ludziom...
ponad 4 lata temu / spokojna
 
Zasada masońskości?
ponad 4 lata temu / itu
 
Kochani nie szkalujcie porządnych Francuzów. Źródło tej antycywilizacyjnej zarazy tkwi w masonerii. Oni wszystkim kręcą zarówno w Paryżu jak i w Warszawie.
ponad 4 lata temu / OXO
 
Francuzi to schizofrenicy, paranoicy, czy obłudnicy i łgarze. Wszystko sporowadzają do tolerancji i poprawności. Z islamistów robią osoby niepoczytalne. Chcą oddawać śiatynie jednej religii na rzecz innej. To już brak tolerancji dla jednej ze społeczności. Nie możesz sie przeżegnać, ale możesz wołać Allach akbar- znów dyskryminacja. Nie możesz nosić chusty zakrywającej głowę, ale możesz wyśmiewać i szydzić na łamach gazety wszystkie wartości. Zdejmą ci turban, chustę i krzyżyk /medalik ale możesz przebrać się w ciuchy innej płci lub iść niemal nago wołając świat należy do gejów. Zawołaj świat należy do Jezusa już nieżyjesz. Zostałeś uśmiercony moralnie przez Francuzów i fizycznie przez muzułmanów. To też jest tolerancja i poprawność i równośc po francusku i nie tylko.Przykładów by można mnożyć. Tylko po co. Do nich nic nie dotrze. Ta cała współczesna poprawność równość tolerancja przypomina mi trochę hitlerowską, trochę komunistyczną, a trochę współcześni
ponad 4 lata temu / blanka
 
Chorzy z nienawiści ludzie. Aż się proszą aby ich wziąć pod islamski but.
ponad 4 lata temu / abc
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.