DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Francja zamyka islamskie szkoły i miejsca kultu. „Walczymy z politycznym islamizmem”

Francja zamyka islamskie szkoły i miejsca kultu. „Walczymy z politycznym islamizmem”
źródło: pixabay.com
#ISLAM    #MUZUŁMANIE    #ISLAMIZM    #MACRON    #FRANCJA    #PARYŻ

Skutki francuskiej polityki multikulti coraz mocniej dotykają Francuzów. Tym razem sekretarz stanu poinformowała, że rząd zdecydował o zamknięciu niektórych islamskich szkół czy miejsc kultu.

 

- Walczymy z politycznym islamizmem, który sugeruje, że prawo Boże jest nadrzędne w stosunku do prawa Republiki – powiedziała sekretarz stanu we francuskim MSW Laurent Nunez. Zaraz potem jednak dodała, że „nie powinniśmy mylić islamu politycznego z islamem jako takim”.

 

W ramach nowej „walki” francuski rząd zamknął cztery szkoły koraniczne, 12 miejsc kultu i ok. 130 barów, a także dziewięć stowarzyszeń. Nunez poinformowała, że obiekty zamknięto w dzielnicach 15 różnych francuskich miast, a miejsce te miały być zamykane od lutego 2018 roku.

 

Francuskie ministerstwa objęły też środowiska muzułmańskie specjalną kontrolą, które celem jest sprawdzenie, czy nie nadużywają one pomocy socjalnej państwa.

 

Działania władz są częścią planu walki z radykalizmem religijnym. Pod koniec października prezydent Emmanuel Macron spotkał się przewodniczącym Francuskiej Rady Kultu Muzułmańskiego (CFCM) Dalilem Boubakeurem (rektorem Wielkiego Meczetu w Paryżu), z którym omawiał wprowadzanie radykalniejszych środków w walce z ekstremizmami religijnymi na terenie Francji. Francuskie władze chcą mieć również większy wpływ na finansowanie meczetów, które korzystają ze środków płynących z zagranicy.

 

 

Źródło: tvpinfo.pl

ged


DATA: 2019-11-15 18:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

BRAWO
8 miesięcy temu / serotonina
 
Ale to już nie ma żadnego znaczenia - za późno na jakieś rozpaczliwe akty "pokazu władzy państwa"... Podobnie jest w Niemczech, Danii, Szwecji, etc. - te teatralne gesty nie mają na nic wpływu...
8 miesięcy temu / Michael Wolf
 
Islam to system nastawiony na podbój.Tam gdzie jeszcze nie ma islamu jest Dar al Kafir - Dom niewiernych.Każdy muzułmanin dąży do Dar al Islam - Domu,ziemi,na której panuje islam,a niedobitki płacą jizję i póżniej przechodzą na islam,bo ten podatek jest coraz większy,albo uciekają lub giną.To jest nie tylko religia to też cały system prawa szariatu.
8 miesięcy temu / Johny Mnemonic
 
Nie zestawiaj Boga z demonem i Boskiego prawa z systemem promującym niesprawiedliwość i zło. Bóg Jedyny stworzył świat, dlatego prawo Boskie musi być jednoznaczne z prawem naturalnym. Tylko Dekalog wśród przepisów religijnych spełnia ten warunek. W każdym innym znajdziemy przepisy dyskryminujące różne grupy społeczne.
8 miesięcy temu / @Gall Anonim
 
Dlaczego faszyzm jest zabroniony A islam nie? Nie ma miejsca na ten chory system w Europie
8 miesięcy temu / HUSARSKI
 
A coście myśleli Francuzi ?.W Islamie będziecie chodzili do meczetu pod przymusem,gdy wam ostatni kościół zamienią.
8 miesięcy temu / Johny Mnemonic
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.