DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Francja walczy o klauzulę sumienia. Marsz dla Życia w Paryżu

Francja walczy o klauzulę sumienia. Marsz dla Życia w Paryżu
fot. Marche Pour La Vie/Twitter

Tysiące ludzi, w tym wielu młodych, wzięło udział w paryskim Marszu dla Życia. Maszerujący sprzeciwiali się aborcji, których w Francji każdego roku dokonuje się kilkaset tysięcy. Głównym hasłem marszu jest obrona „klauzuli sumienia”.

 

„Życie jest prawem”, „Ochrona słabszych to siła” – to niektóre hasła, jakie pojawiły się na wielkich Marszu dla Życia w Paryżu. Tysiące ludzi na ulicach stolicy miało stanowić wyrzut sumienia dla rządzących, akceptujących zbrodnicze prawo.

 

Manifestujący przypominali, że każdego roku zabijanych jest blisko 220 tys. dzieci. Według statystyk od 2001 roku we Francji przeprowadza się mniej więcej 216 tys. aborcji.

 

 

 

Wiele haseł marszu kierowanych było wprost do prezydenta Emanuela Macrona, który nie cieszy się poparciem Francuzów, szczególnie od momentu, gdy w wielu miastach Francji wybuchły protesty „żółtych kamizelek”, które regularnie odbywają się mniej więcej co tydzień. „Macron, Macron zostaw embriony” – wzywali uczestnicy marszu francuską głowę państwa.

 

Przedstawiciele organizatorów marszu odnieśli się też do protestów „żółtych kamizelek”. – Wiemy, że jest trudna sytuacja społeczna, ale poza tym istnieje także cierpienie nie związane warunkami bytowymi – powiedział Nicolas Sevillia w imieniu uczestników marszu. – Dzisiejszy marsz to pierwszy krok, to mobilizacja zwolenników obrony życia, by dokonać rewizji prawa – dodał.

 

 

Jednak głównym hasłem marszu była obrona „klauzuli sumienia”. Jeszcze przed wydarzeniem, rzeczniczka wydarzenia Adelaide Pouchol, podkreślała, że w dyskusji o aborcji i eutanazji ważna jest kwestia klauzuli. – Lekarze nie są urzędnikami władzy polityczno-medialnej, których można zmusić do zrobienia czegoś, czego nie chcą – powiedziała. W opinii rzeczniczki, niszczenie klauzuli to droga „od cywilizacji do barbarzyństwa”.

 

 

Ciekawy jest fakt, że z toczącego się od kilku dni rządowego „dialogu ze społeczeństwem”, do którego skłoniły francuskie władze „żółte kamizelki”, bardzo szybko wyłączono temat aborcji. Dla Pouchol to najlepszy dowód na to, jak bardzo władza obawia się poruszania tej sprawy.

 

Organizatorzy marszu twierdzą, że poparcia udzielił im nieoficjalnie papież Franciszek. Z kolei przeciwko marszowi protestować miały feministki na jednej z paryskich ulic.

 

 

Źródło: La Croix/Najwyższy Czas

ged


DATA: 2019-01-21 10:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mogą być ich milijony, a prawo pozostanie niezmienione. Wolność stanowienia o swoim ciele i umyśle. Brawo Republique
ponad 1 rok temu / yt
 
nawet gdyby was przyszło 100 razy więcej i tak to nie zmieni polityki rządzących Francją gdyż to nie oni rządzą. Są tylko marionetkami.
ponad 1 rok temu / zgniły
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.